Рівненська суддя, котра присудила росіянам трубопровід, звільнилася і хоче в Київ

Вона відмовляється щось пояснювати і вважає, що їй шкодять

У НАБУ досі розслідують провадження щодо судді Ярослави Гудзенко, яка своїм рішенням посприяла російській компанії на шкоду Україні
Джерело
Фото ar.volyn.ua

Суддя Ярослава Гудзенко, котра своїм рішенням посприяла російській компанії на близько 8 мільйонів доларів на шкоду Україні, звільнилася із Господарського суду Рівненської області та хоче потрапити у Північний апеляційний суд Києва.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рівненська суддя, яка віддала росіянам трубопровід, стала мільйонеркою

Вже не рівненська суддя

У березні 2019 року Вища рада правосуддя задовольнила заяву про звільнення Ярослави Гудзенко з посади судді господарського суду Рівненської області за власним бажанням.

На посаді судді господарського суду Рівненщини вона пропрацювала сім років. У 2018-му році Вища кваліфікаційна комісія суддів визнала її такою що відповідає займаній посаді.

У жовтні 2018-го року суддя подала декларацію як кандидатка на суддю Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності. А у квітні 2019-го року пройшла першу частину іспиту на зайняття посади з балом 74,5 зі 100.

Наступного дня відбулася друга частина іспиту. Однак, за інформацією Реанімаційного пакету реформ, результати цього завдання досі не перевірили.

Водночас, у 2019-му році, суддя Гудзенко звільняється з Господарського суду Рівненської області.

«... 5 лютого 2019 року надійшла заява судді Гудзенко Я.О. про звільнення з посади за власним бажанням. У заяві суддя зазначила, що стороннього впливу на неї або примусу при прийнятті рішення про звільнення не було», – йдеться у рішенні Вищої ради правосуддя.

Через півроку після звільнення Ярослава Гудзенко подала свою кандидатуру на посаду судді Північного апеляційного господарського суду Києва. У Вищій кваліфікаційній комісії суддів України повідомили, що наразі питання допуску до участі в конкурсі, зокрема, Ярослави Гудзенко не вирішене.

Нагадаємо, що триває досудове розслідування у справі про передачу росіянам частини нафтопроводів «Самара-Західний напрямок» і «Грозний-Армавір-Трудова», яку розглядала тодішня суддя Господарського суду Рівненщини Гудзенко.

Вартість відчуженого майна оцінили у понад 8 мільйонів доларів.

Проте досі про підозру жодній особі не повідомили, – розповіли «Четвертій владі» в НАБУ.

У НАБУ не виключають, що Ярослава Гудзенко діяла в інтересах «Прикарпатзахідтранс» з використанням наданої їй влади та службового становища судді.

Суддя відмовилася щось пояснювати

«Четверта влада» намагалися поспілкуватися із суддею Ярославою Гудзенко, аби почути її причини звільнення та думку про справу, яку розслідує НАБУ, а також звідки в неї з’явилося понад 40 тисяч доларів готівки у декларації за 2015 рік.

У пресслужбі Господарського суду Рівненської області сказали, що не знають, де зараз працює їх колишня суддя та не мають її контактних даних. Ми самі знайшли номер телефону судді з відкритих джерел.

Далі відбулася наступна розмова.

– Алло. Доброго дня. Ярослава Гудзенко?

– Да. Доброго.

– Мене звати Лілія Процишина. Я журналістка порталу Четверта влада. Вам зручно го…

– Хто вам дав мій телефон?

– Редактор. Можете приділити дві хвилинки, будь ласка?

– Я не можу, тому що ви розшукуєте про мене інформацію, займаєтеся незаконною діяльністю. Мені подзвонив… сказали, що ви про мене шукаєте… 

– Ми питали ваш контактний номер у рівненському суді…

– У кого?…

– Там нам не дали номера, мені дав редактор номер, я перепрошую.

– Який редактор дав мій номер, який редактор, якого я знаю?

– Порталу «Четверта влада».

– А я такого не знаю, то як він може вам дати? Значить вам дав хтось не законно мій номер...

– Я перепрошую, можете, будь ласка відповісти на питання щодо…

– Я не буду вам нічого відповідати, тому що ви незаконною займаєтеся діяльністю, а я тільки законною. І не розбираючись в питаннях ви там пишете завжди.

– Ми хочемо вам дати можливість висловити вашу думку, вашу позицію щодо того…

– Візьміть юриста, закон, покладіть на стілець закон, візьміть юриста і вам все стане ясно і чітко, і не будете тоді нікому шкодити. Розумієте? А ви зараз займаєтеся шкодою. Бажаю вам всіх благ. До побачення.

Продовження теми: У Рівному арештували «трубу Медведчука»: чому так сталося


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте