Рівненське управління охорони здоров'я приховує інформацію про купівлю на 31 мільйон

Начальник обласного управління охорони здоров'я Юрій Осіпчук відмовився спілкуватися про закупівлю, але пообіцяв надати вичерпну інформацію письмово. Обіцянки не дотримав

Рівненське обласне управління охорони здоров’я приховує суспільно важливу інформацію про закупівлю на 31 мільйон. І робить це всупереч Закону України «Про доступ до публічної інформації».

«Четверта влада» перевіряє закупівлю для Рівненського онкодиспансеру.

Щось ховають чи просто неграмотні

Дороговартісну техніку для Рівненського онкологічного диспансеру у 2012 році купувало управління охорони здоров’я. Обладнання придбали за державну субвенцію у столичної фірми за 31 мільйон гривень.

Понад 20 мільйонів з цих 31-го довелося заплатити у минулому році.

За це довелося віддати майже увесь резервний фонд обласного бюджету. 

Нас зацікавило, яким чином закупили техніку і чи не було при цьому зловживань. Тому ми відправили в управління запит щодо доступу до публічної інформації.

Ми попросили в обласного управління охорони здоров’я, окрім інших питань щодо закупівлі, надати нам копію договору про купівлю техніки. 

На п’ятий день надійшла відповідь. Щоправда більше схожа на формальну відписку. Копій перерахованих документів нам так і не надіслали.

Оскільки документ був підписаний заступником начальника управління охорони здоров’я Олегом Вівсяником, за поясненнями ми звернулися до нього особисто.

Чиновник запевнив: найближчим часом дасть ґрунтовні пояснення і відправить копії документів. Вичерпну відповідь нам пообіцяв надати і очільник управління Юрій Осіпчук.

Втім друга відповідь, яку ми отримали вчора, мало чим відрізнялася від попередної. Копію договору нам не надали, пояснивши: «ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не передбачає надання копій документів».

Справа в тому, що в статті 19 такого не зазначено.

Ми зателефонували до юриста управління Олега Сиротюка, аби він пояснив нам, чим керувалося управління відмовляючи нам у доступі до публічної інформації про розпорядження бюджетними коштами.

Юрист обласного управління охорони здоров'я Олег Сиротюк, судячи з усього, або некомпетентний, або просто намагається приховати інформацію. Фото із Facebook-сторінки Олега Сиротюка

Давати чи не давати – ось питання

 Де в Законі передбачена пряма норма щодо надання копій документів? – запитує юрист обласного управління охорони здоров'я Олег Сиротюк.

– Я читаю зараз вашу відповідь: «Стаття 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не передбачає надання копій документів». Де в статті 19 написано, що ви не можете надати копії документів? Ви можете назвати мені пункт? – журналістка.

 Це є в роз’ясненнях.

– В яких роз’ясненнях?

– В пленумах Верховного суду.

– В яких пленумах Верховного суду? Про що ви зараз говорите?

– Де написано, що ми маємо надати вам копії документів? Де конкретно прямо передбачено?

– Покажіть мені, де в статті 19 написано, що ви не можете надавати копії документів.

 Я вам покажу роз’яснення.

 – Ви мені покажіть, де в статті 19-ій цей пункт.

 А де передбачено, що ми вам зобов’язані надавати копії документів?

Добре, ми заповнимо цю прогалину в освіті пана юриста. Зайдемо на текст закону.

Частина 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

«Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів,

умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

За консультацію можете перерахувати кошти на рахунок «Четвертої влади». Ось тут є форма як зробити це дуже швидко (там де виділено червоним – це гіперлінк, якщо на нього натиснути – перейдете на сторінку, де можна швидко перерахувати кошти – ред.).

Ми також хотіли почути думку про приховування інформації від начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрія Осіпчука або його заступника Олега Вівсяника, втім вони не відповідають на наші телефонні дзвінки.

Тож ми підготували скаргу уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Для притягнення посадових осіб управління, відповідальних за доступ до публічної інформації до адміністративної відповідальності – штрафу в 425 гривень. Після цього вони мають надати копію договору.

P.S. Доки ми готували публікацію в редакцію зателефонував юрист управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Сиротюк і пообіцяв завтра до 10 години ранку надіслати копію договору.

Він пояснив:

– Ну, в принципі, порадився зі своїми колегами, порадився з юристами. В принципі, воно й не дозволено давати копії, але й не заборонено. В принципі, треба, я думаю, дать вам копії.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте