Як головний лікар рівненського онкодиспансеру реагує на побори свого підлеглого

«Ну, може, й вимагав. Я не знаю»

Головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим'як спочатку відмовлявся спілкуватися на тему поборів, але ми були наполегливими
Джерело
«Четверта влада»

Нарешті нам вдалося поспілкуватися з головним лікарем Рівненського онкологічного диспансеру Григорієм Максим’яком про його підопічного – завідуючого відділенням променевої діагностики Якова Пархоменка.

Нагадаємо, поліція Рівненщини відкрила кримінальне провадження за фактами, викладеними у розслідуванні «Четвертої влади» «Онкобізнес по-рівненськи». Нам вдалося зафіксувати, як Яків Пархоменко вимагав у пацієнтки 1900 гривень за проходження обстеження на томографі.

Коли  стало відомо про те, що правоохоронці розслідують цю справу, ми попросили головного лікаря Григорія Максим’яка висловити своє ставлення до оприлюднених фактів та розповісти, яким чином він покарає підлеглого, що порушив право нині покійної онкохворої на безкоштовну медицину.

Спочатку Григорій Іванович пообіцяв, що невдовзі зустрінеться з нами. Втім згодом передумав. Відмову пояснив тим, що йому не до вподоби матеріали, в яких ми розповідаємо про очолюваний ним заклад.

Сам Яків Пархоменко висловити  свою позицію теж не захотів. Мовляв. зайнятий – на роботі. Тоді ми перетелефонували йому під кінець робочого дня. Проте слухавки він не взяв.

Врешті-решт  головлікар таки озвучив  свою думку про підопічного.

Це відбулося днями, коли ми знімали приміщення Рівненського онкодиспансеру. Григорій Максим’як вийшов до нас і почав виганяти з території медзакладу. Довелося пояснювати, що своїми діями він перешкоджає журналістській діяльності. Попередили: якщо заважатиме, змушені будемо викликати поліцію.

Тоді Григорій Максим’як запросив нас після зйомок у свій кабінет.Тут ми і з'ясували, як головлікар покарає свого підопічного, що порушив право нині покійної онкохворої на безкоштовну медицину:

– Ви бачили наше розслідування? Там тільки факти. Там більше нічого немає, – журналістка.

– Ні. У вас абсолютно упереджені факти, які просто причиняють шкоду роботі диспансеру, – Григорій Максим'як.

– Григорію Івановичу, ви хочете сказати, що Пархоменко не вимагав гроші у цієї жінки?

– Ну, може, й вимагав. Я не знаю. По-перше я його не бачив цього. Там, де я бачив факт, я міри прийняв (за словами головлікаря, звільнений працівник, який брав кошти за пробірки – ред.).

– Ви покараєте якось Пархоменка за те, що він зробив?

– Коли буде розслідування. Є ще в нас, слава Богу, крім Катерини Романік, в нас ще є закон в Україні.

– Ви ж бачили розслідування?

– Ні, я не дивлюсь вашого. Це брудна преса, я її не читаю. Знаєте, це занадто низько. Я читаю літературу високого класу. І читати те, що пишуть на паркані, вибачте.

– Це дуже погано. Тому що це відбувається у вашому закладі і так у ньому ставляться до людей.

– Значить, дивіться. В мене абсолютно є впевненість в тому, що ваша задача чьотко проплачена. Ваша задача чітко – дискредитувати установу і перешкодити роботі установи. Харашо. Завтра установа припинить свою роботу, дякуючи вам. Кстаті, багато ми вже маємо проблєм.

Є факти. Якщо ми вам показуємо у розслідуванні, де у вас Пархоменко вимагає гроші в людини, навряд чи ми проплатили Пархоменку, щоб він це зробив.

– Ви просто спровокували. Це також кримінальний злочин.

– Спровокували?

– Да, ви спровокували. Жінка прийшла і спровокувала? Ви спровокували цю жінку. Я ж знаю вже всю ситуацію.

Після цього головлікар відмовився продовжувати тему.

Нагадаємо: півтора роки тому завідуючий відділенням променевої діагностики Яків Пархоменко вимагав у пацієнтки, нині покійної Півонії Табакар, 1900 гривень за проходження обстеження на томографі.

Нам вдалося зафіксувати цей факт на приховану камеру, бо хвора жінка погодилася взяти участь у журналістському експерименті. Грошей вона не пропонувала – просила зробити обстеження безкоштовно, як матері учасника АТО.

Яків Пархоменко запитує у медпрацівниць, при хворій Півонії Табакар, щоб ті запитали коли хвора принесе недостачу у оплаті. Стоп-кадр з прихованої відеозйомки «Четвертої влади»

Після оприлюднення відзнятих матеріалів, поліція Рівненщини відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 184 Кримінального Кодексу України «Порушення права на безоплатну медичну допомогу».

Нагадуємо, за останні чотири роки поліція розслідувала всього ТРИ кримінальні провадження стосовно поборів у медзакладах Рівненщини.

Більше публікацій про онкодиспансер дивіться за відповідним тегом.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте