Рівненським вчителям з районів пропонують безкоштовне навчання з інфомедійної грамотності

В результаті проєкту школярі повинні навчитися критично сприймати інформацію.
Джерело
Фото l2dua.com

Учителі-учасники проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» пройдуть навчання з інфомедійної грамотності та одержать матеріали для інтеграції відповідних навичок у свої уроки. Ціль проєкту – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність якісної інформації в контексті шкільної освіти.

Хто може взяти участь: вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі, у школах поза обласним центром.

При відборі учасників організатори віддаватимуть перевагу заявкам від колективу вчителів зазначених предметів, які бажають долучитись до проєкту, та на їхню мотивацію.

Відібрані школи та їх колективи отримають від команди проєкту підтвердження. До вересня 2020 року вчителі-учасники проєкту пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності в уроки.

Електронні матеріали проєкту нададуть вчителям після проходження тренінгів.

Коли можна подаватися на участь: відбір учасників триває з 7 по 25 лютого.

Що потрібно для участі: 

  • знайти однодумців-учителів;
  • отримати згоду від директора школи на участь у проєкті; 
  • заповнити анкету-заявку.

Більше про конкурс можна почитати за посиланням.

Відгуки про участь у програмі:

На сьогодні у проєкті бере участь уже 400 шкіл і понад 1100 вчителів з усіх обласних центрів України. У 2019 році 15 шкіл міста Рівне приєдналися до проєкту і вже впроваджують інфомедійну грамотність на своїх уроках. 

«Участь у проєкті допомагає розвинути навички інфомедійної грамотності як вчителям, так і учням. За попередніми результатами проєкту 93% вчителів вважають, що матеріали проєкту зробили уроки цікавішими, а 86% вчителів відзначають, що матеріали допомогли їм краще розкрити теми уроків.

Учні-учасники проєкту краще відрізняють факти від суджень, розуміють, як працюють медіа, та вміють визначати неправдиві новини. Розвиток навичок критичного сприйняття інформації є дуже важливим для нашої країни, яка все ще перебуває у стані інформаційної війни», – розповідає менеджерка проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність» Любов Васильчук.

«Проєкт «Вивчай та розрізняй» відкрив для мене тему інфомедійної грамотності. Я зрозуміла, що медіаграмотним бути круто, і будь-що вирішила навчити учнів, які не уявляють свого життя без інтернету чи телебачення, критично ставитися до інформації та перевіряти її.

Зросла зацікавленість роботою, а якісні матеріали дали змогу провести урок без титанічних зусиль», ділиться відгуком про участь у проєкті Алла Антонова, вчителька історії, м. Краматорськ

Довідка:

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси. 

Діяльність проекту направлена на розвиток навичок критичного сприйняття інформації та інтеграцію інфомедійної грамотності в навчальну програму шкіл.

В рамках проєкту розробляються навчальні матеріали для вчителів (8-10 клас), проводяться тренінги та навчання для установ-учасників проекту (школи, ІППО, педагогічні ЗВО), запроваджується навчання за розробленими матеріалами.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)