Рівнянка, яка перерізала горло своїй місячній донці, народила її в психоневрологічній лікарні

«Четверта влада» з’ясовувала чому трапилася трагедія

Жінка каже, що нічого не пам'ятає
Джерело
Фото поліції Рівненщини

У Рівному 21-річна мати перерізала горло своїй одномісячній доньці. Жінка не пам'ятає чому так вчинила. Натомість правоохоронці з'ясували, що у неї проблеми із нервовою системою.

21-річна жінка народилася на Запоріжжі. У Рівне переїхала навчатись в університеті. Закінчивши його, залишилась тут жити.

Під час вагітності, у листопаді 2018-го року у Рівненській обласній лікарні їй діагностували гострий герпетичний менінгоенцефаліт (запалення мозку). Через хворобу у дівчини виникли психічні розлади, тож вона лікувалась.

Два місяці хвороба не давала про себе знати. Однак вже у січні 2019-го у неї стався рецидив.

– Вона спочатку лікувалась у Рівному, а потім її перевели у Івано-Франківську лікарню. Тому що вона раніше жила у Франківську певний час, можливо ще й там зареєстрована, – каже речниця обласної поліції Марія Юстицька. 

Жінка лікувалась у обласній психоневрологічній лікарні №3 Івано-Франківська. Там 15-го лютого народила дівчинку. Після пологів породілля проходила лікування у медзакладі. Але вже 3-го березня маму та дитину виписали додому.

У Рівному жінка мешкала у 26-річного батька дитини разом із його матір'ю на вулиці Вербовій.

Увечері 17-го березня чоловік вийшов із квартири, щоб винести сміття та набрати з підвалу картоплі. Коли повернувся, побачив свою дитину мертвою і одразу викликав медиків.

На жаль, лікарі лише констатували смерть немовляти, яка настала внаслідок ножового поранення шиї, яке нанесла мати.

Жінці повідомили про підозру за пунктом 2 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України.

21-річній жінці загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна у випадку. 

19-го березня Рівненський міський суд обрав міру запобіжного заходу жінці у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

В рамках досудового розслідування суд має призначити психіатричну експертизу підозрюваній. 

Закривавлений кухонний ніж правоохоронці знайшли в умивальнику

За словами речниці обласної поліції Марії Юстицької, поки потреби тримання жінки у медичному закладі немає.

Прес-секретарка каже, що мати не може розповісти, чому вбила дитину.

– Вона нічого не говорить, можливо вона кричала та дитина, чи можливо вона заважала їй спати, чи може не могла дати їй раду. 

– Вона каже «я не пам’ятаю». Вона не пам’ятала, що вона робила цілий день до тих пір поки не приїхали працівники поліції, – розповідає Марія Юстицька. 

Рівненський правозахисник, адвокат Ярослав Коноплястий не відкидає, що дівчину могли виписати недолікувавши. 

– Може бути, що її виписали і недолікували, може бути і так, що написано що вона пройшла курс лікування і подальшого лікування не потребує, – каже він.  

– Хоча лікарі мали б повідомити органи опіки і піклування про те, що є така не здорова жінка із дитиною, але можливо вони і повідомляли їх. 

Але:

– Якщо будувати логічний зв’язок, то якщо вони разом були в Івано-Франківській лікарні і медики не бачили загрози від неї для дитини, то я думаю, що їх виписали і ніякі органи опіки не повідомляли.

«Четверта влада» намагалася з’ясувати у лікарів, що це за діагноз у матері та чи можна було зрозуміти, що він становить небезпеку для дитини.

Невролог із Рівненської обласної дитячої лікарні Анна Букатевич розповідає, що при діагнозі гострий герпетичний менінгоенцефаліт (запалення мозку) людина не може рухатись.

– Якщо є такий страшний діагноз, то я розумію, що треба, щоб людина лежала і капалась противірусною терапією, бо в неї віднімаються руки, ноги і трапляються судороги, перези, паралічі, – розповідає вона.

– Коли така біда, то такі люди або в реанімації, або тяжкі лежачі. З таким діагнозом вона мала б лежати в лікарні і такі хворі зазвичай не рухаються, не ходять.

Ми також намагалися почути головного лікаря обласної психоневрологічної лікарні Івано-Франківська Мирона Мулика, чи вилікували вони жінку перед тим як виписати і чи не вбачали в її діагнозі загроз для дитини.

Але секретарка головлікаря сказала, що він зайнятий. Наступного разу вона повідомила, що головлікар не може нічого не сказати, адже це конфіденційна інформація.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)