Скільки водіїв у Рівному користуються пасками безпеки
Більше, ніж позаминулого року, але вдвічі менше, ніж у столиці
Громадські дослідники перевірили як користуються пасками безпеки водії 24-х українських міст. Рівне опинилося посередині.
Про це йдеться у звіті дослідження, яке провели громадська організація «Vision Zero» та Центр верховенства демократії та права восени 2019 року в рамках кампанії «За безпечні дороги». Керівник дослідження – Віктор Загреба.
Дослідження відбувалося методом спостереження щонайменше у трьох місцях у кожному місті.
У Рівному таких місць для відстежування непристебнутих водіїв обрали чотири і всього промоніторили 1913 водіїв. З них пасками користувалися 477, це 25,5%.
Загалом по Україні відстежили 31 501 водіїв. Середній показник користування паском безпеки по країні – 24,4%.
Лідером 2019-го року є Київ – тут пристібаються 51,1% водіїв; антилідером – Маріуполь – 7,5% пристебнутих водіїв.
Ось дані з усіх досліджених у 2019-му міст у порядку зменшення кількості пристебнутих водіїв:
Аналогічні дослідження «Vision Zero» та Центр верховенства демократії та права організовували також у 2018-му та 2017-му. Минулоріч у Рівному пасками безпеки користувалися 23,8% водіїв, а позаминулого року – 12,71%.
Дослідження-2019 відбувалося в усіх обласних центрах, крім тимчасово окупованих Донецька та Луганська – замість них до вибірки міст долучили Сєвєродонецьк та Маріуполь, які наразі мають статус обласних центрів. Також дослідження не відбулося на території автономної республіки Крим.
Похибка розрахунків – 3%, довірчий інтервал – 95%. Це означає, що з імовірністю 95% кожне значення, наведене в дослідженні, може в реальності коливатися на плюс-мінус три відсотки. Тобто насправді в Рівному з імовірністю 95% пасками безпеки користуються від 22,5 до 28,5% водіїв.
Більше інформації про дослідження дивіться тут.
Як ідеться на сайті Центру верховенства демократії і права, у 2018 році Кампанія «За безпечні дороги» ініціювала законопроект №8492, щоб збільшити штрафи за невикористання пасків безпеки від 51 гривні до 850 гривень. Тоді Верховна Рада не ухвалила законопроект у другому читанні, а потім не змогла розглянути аналогічний проект №10131, поданий повторно.
Наразі штраф за непристібнутий пасок безпеки – це три неоподатковані мінімуми. Тобто 51 гривня.
Правила дорожнього руху дозволяють не пристібатися:
- людині, яка навчає водінню, якщо за кермом учень;
- у населених пунктах водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки;
- у населених пунктах водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі.
Використання пасків безпеки збільшує шанси вижити в аварії, і пристібатися потрібно попри низку поширених міфів.
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти