Справу «маминого експрокурора» нарешті почнуть розглядати по суті

Андрій Таргоній уникає суду вже кілька років, затягуючи справу різними технічними способами
Джерело
Адміністратор групи «Реальний Костопіль» Саша Шлеюк

У суді продовжують розглядати справу скандального експрокурора з Рівненщини Андрія Таргонія, якого підозрюють у тому, що він взяв хабар за обіцянку закрити кримінальне провадження.

За п'ять років його справу не могли розглянути по суті 20 суддів, і він протягом цього часу продовжував затягувати процес: просив змінити суддів, прокурорів, і навіть… приміщення суду.

21 червня Кузнецовський суд завершив підготовчий розгляд та постановив перейти до розгляду справи по суті.

На засіданні Андрій Таргоній попросив повернути йому закордонний паспорт, який у 2015 році здав на зберігання слідчому. Суддя це прохання задовольнила.

Також суддя Ірина Незнамова розглянула клопотання Таргонія, аби заставодавцю повернули 97 тисяч 440 гривень внесеної застави.

Андрій Таргоній аргументував це тим, що строк дії запобіжного заходу уже минув і що він за період дії застави не намагався переховуватись від слідства та з'являвся на всі виклики суду.

Проте суддя Ірина Незнамова зазначила, що внесення застави було правом, а не обов'язком, тож вона не була надмірною для заставодавця, якщо той її вніс.

Також суд дійшов висновку, що внесена застава не має «строку дії» і не має повертатися до свого скасування, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження.

Таргоній та його адвокатка просили повернути обвинувальний акт прокурору. Але суддя сказала, що документ складений правильно і повертати його прокурору немає потреби. 

Після цього Андрій Таргоній в черговий раз намагався змінити суддю Ірину Незнамову – проте 1-го вересня Кузнецовський міський суд відмовив експрокурору у відводі судді, яка розглядає його справу.

Раніше Андрій Таргоній систематично просив змінити суддів, які розглядали його справу.

Експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк пояснював, що неодноразові побажання підсудного змінювати суддю є зловживанням правом і що з цим неможливо нічого вдіяти – за законом, впливу на такі дії обвинувачених немає.

Нагадаємо, що 2-го липня 2015 року на прокурора поскаржився рівнянин. Він розповів, що Андрій Таргоній вимагав хабар за закриття кримінального провадження.

Наступного дня прокурора затримали. У шухляді його робочого столу знайшли 12 тисяч гривень міченими купюрами. Ще 35 тисяч, за версією слідства, експрокурор взяв раніше і передав адвокату-спільнику.

Після цього Таргонію оголосили про підозру та звільнили із правоохоронних органів. Однак через три дні його випустили під заставу у 100 тисяч, а на посаді він згодом поновився.

Як повідомила прессекретарка Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська, прокурора Андрія Таргонія звільнили 30 червня 2020 року за наказом прокурора області.

Ми намагалися поспілкуватися з Андрієм Таргонієм, проте на наші дзвінки він не відповів.

Минулі рази він відмовлявся спілкуватися з журналістами «Четвертої влади», бо, за його словами, «протягом шести років представники редакції писали про нього замовні матеріали». Якщо у експрокурора буде бажання поспілкуватися, ми готові надати йому слово.

Публікації про експрокурора можна почитати за теґом Андрій Таргоній.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте