Справу про хабар для «Вані-півмільйона» розглядають у Рівному вже четвертий рік

Засідання перенесли через суддю та захисника
Джерело
З архіву «Четвертої влади» 2015 року

Йде четвертий рік розгляду у суді справи затриманого на хабарі у півмільйона гривень тоді сільського голову Обарова Івана Тимощука. Сьогодні мало відбутися чергове судове засідання. Однак, його знову перенесли, що відбувається у цій справі регулярно.

Іван Тимощук – колишній голова Обарівської сільської ради. У березні 2015 року його затримали на хабарі у розмірі 504 тисячі гривень. Через це Тимощука у ЗМІ назвали «Ваня-півмільйона».

Передача коштів, розмови знято на приховану камеру. Кошти екс-голова сільради брав нібито за затвердження проекту землеустрою ділянки на території Обарівської сільської ради.

Окрім того, затримали і  підприємця-землевпорядника Тараса Якобчука, який займався оформленням документів на виділення земельної ділянки. Їх судять разом.

На час досудового розслідування, суд відсторонив Івана Тимощука від посади та взяв під варту і назначив 548 тисяч застави. Родичі заставу внесли.

На початку серпня 2015 року прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно голови Обарівської сільської ради та його пособника, які «одержали від громадянина неправомірну вигоду в особливо великому розмірі».

Частина 4 статті 368 Кримінального кодексу за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі передбачає від 8-ми до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У вересні 2016 року до обвинувачення в отриманні хабара прокуратура додає ще два. У шахрайстві (ч.1.ст.190 КК України) та незаконному зберіганні боєприпасів (ч.1 ст.263 КК України).

У липні 2017 року прокурор у справі Андрій Войтюк розповідав «Четвертій владі», що справа затягується через захисника обвинуваченого. 

Тоді ж він прогнозував, що вирок буде до кінця 2017-го року.

Однак справа затяглася ще на рік.

За його словами, зараз справа наближається до фінішу.

Прокурор Андрій Войтюк каже, що сторона захисту хоче повторно допитати потерпілого. За його словами в них була можливість це зробити, та й нині це зробити неможливо, бо він поза межами країни

– Допитали всіх свідків, вивчили всі докази зі сторони обвинувачення, сьогодні мали допитувати іншого обвинуваченого Тараса Якобчука, – розповідає прокурор Андрій Войтюк. 

– Після допиту, якщо не буде ніяких клопотань і якщо вирішить суд, то можна тоді буде приступати до дебатів.

Чи оголосять вирок до кінця року прокурор сказати не може. 

У Рівненському районному суді «Четвертій владі» повідомили, що головуючий суддя Сергій Сидоренко на лікарняному. Окрім того захисник обвинуваченого Андрій Колесник подав клопотання, аби відкласти справу. Адже в цей час він перебуватиме у Хмельницькому господарському суді. 

Коли відбудеться судове засідання наступного разу поки не відомо. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте