Тестування під час пандемії: як відбуватиметься ЗНО 2020
ЗНО 2020 буде. Його не замінять вступними іспитами до кожного конкретного вишу і не скасують. На відміну від останніх місяців шкільного року, воно відбуватиметься очно – дистанційно неможливо простежити за списуванням.
Формат оцінювання не зміниться – його проводитимуть у звичайних аудиторіях, а не, наприклад, просто неба, бо це технічно неможливо. Міністерство освіти та науки оприлюднило план, за яким усе має відбутися. Переказуємо головне.
Коли буде ЗНО
Варіантів у Міністерстві розглядають два: в кінці червня – першій половині липня або в другій половині серпня – на початку вересня. Залежить від того, коли закінчиться карантин. Детальніше – у таблиці:
Коли можна зареєструватися на ЗНО
На основну сесію вже не можна. Це треба було зробити до 24 березня. Реєстрація на додаткову сесію триватиме з 25 травня до 9 червня. Щоб дізнатися, чи маєте ви право складати ЗНО під час додаткової сесії, перейдіть за цим посиланням.
Як відбуватиметься ЗНО
Як і завжди. В аудиторії буде максимум 15 учасників і 2 інструктори з дистанцією 1,5 метри (її мусили дотримуватися і до коронавірусу – як запобіжник від списування). Цьогоріч всім учасникам дадуть «засоби індивідуального захисту» та антисептики. Приміщення обіцяють провітрювати та дезінфікувати.
Як скласти ЗНО, якщо ви на самоізоляції
Якщо людина контактувала із хворими чи сама інфікувалась коронавірусом і на час ЗНО мусить лікуватися чи бути на самоізоляції, вона зможе скласти ЗНО під час додаткової сесії. Якщо і тоді буде хвора, її від ЗНО звільнять «за станом здоров'я». На сайті МОЗ пишуть, що «таке правило діяло і раніше для людей із низкою захворювань».
Чи будуть у ЗНО запитання з програми за квітень-травень 11 класу
Так. У Міністерстві це пояснюють тим, що питання готують і друкують заздалегідь: наприкінці квітня тестові зошити «вже зверстані та понад 70% із них надруковані». Водночас запитань за цей навчальний період у тесті нібито дуже мало, «може бути взагалі одне на весь тест», тому передруковувати зошити вважають недоцільним.
Чи можна цьогоріч скласти ЗНО з меншої кількості предметів
Ні, бо це «недоцільно». Зараз можна складати тести зі щонайбільше чотирьох предметів. Українську мову та літературу складати обов'язково, історію України та математику теж – бодай одне з двох, а далі можна вибирати з-поміж біології, хімії, географії, фізики, англійської, іспанської, німецької чи французької мов.
У Міністерстві вважають, що учні готувалися до обраних предметів заздалегідь і зменшення кількості тестів викривить їхні загальні результати. До того ж, дехто визначатиметься зі вступом на основі балів за ЗНО, тому добре, коли є з чого обирати.
Чи можна звільнити від ЗНО тих, хто не планує цього року вступати
Ні. На сайті Міністерства це пояснюють тим, що результати ЗНО не лише визначають конкурсний бал вступників до вишів, але й є оцінкою за державну підсумкову атестацію в 11 класі. На сайті Центру оцінювання якості освіти зазначають, що за предмети, з яких учні складуть ЗНО, вони отримають від 100 до 200 балів, а за ті з цих предметів, з яких складатимуть ДПА (це три з чотирьох) – також оцінку за шкалою 1-12 балів.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти