Школа у чаті: як працює дистанційне навчання на карантині у рівненських школах

В приватній альтернативній школі почали дистанційне навчання через конференц-сервіс Zoom. Але більшість шкіл обмежується задаванням домашнього завдання
Джерело
Християнська альтернативна школа «Світло»

Шкільні сайти, групи у вайбері, телефонні дзвінки – вчителі використовують різні методи, щоб навчання під час карантину тривало. Це покладає додаткові обов'язки на батьків, які мають допомагати дітям удома, а самих дітей часто не надихає – у класі цікавіше проводити час і легше зрозуміти матеріал.

Ми запитали кількох рівнян – батьків, учителів та учнів, як виглядає навчання з дому та що вони про нього думають. 

З 13 березня по [наразі] 3 квітня закрили всі навчальні заклади на карантин через поширення коронавірусу Covid-2019.

У Міністерстві освіти і науки України видали наказ: директори шкіл мають зробити так, щоб навчання під час карантину тривало дистанційно.

У виняткових випадках дозволяють ущільнення графіку освітнього процесу.

Також на період карантину за вчителями зберігається середня заробітна плата.

Вчителька української мови і літератури Валентина Заруцька розповідає, як продовжують освітній процес у рівненському навчально-виховному комплексі №26.

– Нас збирали минулого понеділка по кафедрах, дали вказівки, як працювати. За темами уроків ми підбираємо матеріал із завданнями і скидаємо їх на сайт школи. На сайті школи є загальний ґуґл-диск, куди кожний вчитель-предметник скидає свої матеріали, – пояснює Валентина Заруцька. 

Вчителька каже, що окремо створили групу у Viber. Додатково скидають посилання на завдання класним керівникам, які координують роботу по класах.

Валентина дає завдання за підручником: вказує сторінки та вправи, які потрібно виконати. Додає, що у підручнику для десятого класу є окремі завдання з посиланнями на відеоуроки. Також діти працюють за опорними конспектами. За бажанням додатково рекомендує почитати підручник з підготовки до ЗНО.

– Я написала дітям, що контроль буде по понеділках. Планую скинути ще самостійну чи тестову роботу, для того, щоб вони самоперевірилися. Я не сумніваюся, що частина буде сумлінно виконувати завдання, а частина просто може списати з інтернету чи у когось, хто зробить, – говорить Валентина Заруцька. – Але й ті, хто спишуть, все одно щось запам'ятають.

Валентина Заруцька розповідає, що поки важко зрозуміти, як перевіряти успіхи учнів, але потрібно пристосовуватись, бо ніхто не знає, скільки триватиме карантин.

Дев’ятикласник Богдан навчається у рівненській гімназії «Гармонія».

Хлопець розповідає, що на сайті школи є посилання на ґуґл-диск із завданнями. 

–  Там є також домашні завдання, їх дають усі і їх будуть перевірять, але поки що лише деякі вчителі залишили пошту, куди надсилати виконані роботи, – розповідає Богдан і додає, що завдання також можна дивитися в електронному щоденнику. У гімназії його саме запровадили у кінці лютого.

Дев’ятикласнику Оресту зі школи №22 не подобається навчатися дома. Хлопець каже, що у школі на уроці вчитель краще на прикладах пояснює тему.

Орест розповідає, що завдання є на сайті школи та у групі класу у вайбері.

– Кожний вчитель закидає своє завдання. Це тексти, в яких є посилання на відео-уроки, або просто завдання, які потрібно виконати, – каже дев’ятикласник. 

Мама дев’ятикласників розповідає, що щодня за розкладом уроків на сайті школи діти отримують завдання, рекомендації чи відеоуроки.

Вона зауважує, що не всі навчальні заклади налагодили чітку взаємодію з учнями.

– Якщо в «Гармонії» учні скидають виконане домашнє на ґуґл-диск, то в 22-й школі дітям просто дають завдання, але немає зворотного зв'язку. Діти думають, що перевірятимуть після повернення з карантину, – пояснює мама.

Також додає, що хлопці неохоче опрацьовують матеріал самостійно.

– Примусити хлопців вчитися самим важко, і здається мені, що робота виходить досить поверхова, – говорить мама дев’ятикласників.

Вчителі просять батьків контролювати роботу дітей, зокрема, тому що в кінці навчального року дев’ятикласники мають державну підсумкову атестацію. 

Шестикласниця Рівненської гуманітарної гімназії каже, що скучила за школою, за спілкуванням з друзями і чекає завершення карантину. Розповідає, що завдання скидають у вайбер і перевіряють їх регулярно.

– З математики, наприклад, ми фотографуємо виконані завдання і скидаємо вчительці у приватні повідомлення на вайбер. Вчителька дала завдання наприкінці минулого тижня і сказала до середи скинути роботи, – каже дівчина.

Учениця розповідає, що старається виконувати завдання самостійно, як просила вчителька, але з математикою допомагає дідусь.

Каже, що у школі легше було організувати свій день, а вдома важко взятися за уроки.

– Двома я вчуся дві-три години на день, – розповідає учениця.

Мама шестикласниці Наталя розповідає, що всю інформацію щодо завдань надсилає класна керівниця у батьківський чат і просить приєднати дітей до відповідних груп у вайбері.

– Класна керівниця озвучує у чаті завдання: наприклад, якщо це біологія, то каже, які параграфи прочитати, якщо математика, то вчителька конкретно завдання дає. Пізніше по тих завдання діти мають писати самостійну вдома і надіслати її на перевірку, – розповідає мама.

Наталя додає, що дітям додатково скидають посилання на безкоштовні освітні платформи, де можна переглядати відеоуроки.

Бабусі першокласника Валентині із школи №11 подобається організація дистанційного навчання.

Там вчителька першого класу кожного понеділка починаючи з канікул залишає завдання для учнів у їх класі на партах. Також є посилання на завдання на сайті школи.

– Батьки приїжджають, забирають завдання, а наступного понеділка завозять зошити, у яких виконані завдання. Для першого класу це супер, – каже Валентина.

Бабуся зауважує, що першокласнику найбільше подобається переглядати відеоуроки з мамою в YouTube і що зі впровадженням дистанційного навчання більше навантаження лягає на батьків.

Виконувач обов'язків начальника управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Олександр Набочук каже, що вчителі можуть використовувати для дистанційного навчання будь-які наявні і доступні ресурси: сайти, соцмережі і групи, вчительські блоги чи відеоканали, або ж просто повідомлення телефоном.

– Управління освіти розпочало онлайн-опитування, щоб отримати зворотний зв'язок від батьків і щоб могти оперативно коригувати процес, щоб батьки були задоволені, – розповідає начальник управління.

Перевірка домашніх завдань і її форма під час карантину – рішення вчителя, каже пан Набочук.

За словами Олександра Набочука, якщо карантин закінчиться за планом, третього квітня, то відучуватись буде не потрібно. Він додає, що карантин припадає на весняні канікули, тобто фактично школи не три тижні, а два перебуватимуть на карантині.

Керівник управління говорить, якщо карантин не продовжать, то ДПА і ЗНО  переносити не будуть.

– Далі очікуємо на розпорядження уряду і ситуацію, яка буде в системі охорони здоров'я, – говорить начальник управління. 

Наразі лише перенесли пробне тестування з української мови і літератури: замість 21 березня воно має відбутися 4 квітня. Тестування з інших предметів замість 28 березня – 11 квітня.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте