«Трубу Медведчука», яку у Рівному фактично відали росіянам, Фонд держмайна хоче повернути Україні
Пресслужба Фонду держмайна 12 травня опублікувала інформацію про те, що просить суд визнати за державою право власності на частину магістрального нафтопродуктопроводу, яка розташована на території України і яку називають «Трубою Медведчука».
Це нафтопродуктопровід «Самара – Західний напрямок», який збудували за радянських часів для транспортування пального з нафтопереробних заводів у Росії через Білорусь на територію України і далі через Закарпатську область до Угорщини.
Цією частиною від 2015 року і дотепер володіє товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатзахідтранс», яке пов'язують із Віктором Медведчуком і яке є дочірнім підприємством російської компанії «Транснєфть».
Раніше ми докладно писали про те, як трубопровід потрапив у власність «Прикарпатзахідтрансу», як до цього причетний Господарський суд Рівненської області і чому є підстави вважати, що за компанією стоїть Віктор Медведчук.
Ще з 2017-го року детективи НАБУ розслідували, як право власності на українську частину нафтопродуктопроводу передавали російським фірмам. У лютому 2021 року майно «Прикарпатзахідтрансу», що розташований у Рівному на вулиці Котляревського, арештували.
11-го травня Генпрокурорка України Ірина Венедіктова написала на своїй фейсбук-сторінці, що оголосила про підозру в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму двом народним депутатам – «М та К».
А під час брифінгу, який Венедіктова провела разом із головою СБУ Іваном Бакановим, оголосили повні імена депутатів. Ідеться про членів «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука та Тараса Козака.
Під час брифінгу Баканов повідомив, що підозру нардепам оголосили за трьома епізодами. Перший – що вони передали російській стороні морське газове родовище «Глибока» в Чорному морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 мільярдів гривень.
Другий – що у серпні 2020-го Медведчук направив Тарасу Козаку, який тоді перебував на території Росії, секретні дані про розташування прихованого військового підрозділу Збройних Сил України, його особовий склад та бойову підготовку.
Третій епізод стосується «Променя» – проєкту, до якого нібито причетний Медведчук.
– На перший погляд, йдеться про створення організації, котра буде тісно опікуватися українцями, що їдуть працювати та навчатись в Росію. Але справжня мета – створення інфраструктури впливу на користь РФ. А вже через механізми цього «Променя» – збирати персональні дані українців, вербувати їх, впливати на внутрішню політику нашої держави, поширювати пропаганду. Тобто це – антиукраїнський проєкт, – зазначив Іван Баканов.
ВВС Україна повідомляє, що 12-го травня Віктор Медведчук ходив до Офісу Генпрокурора, щоб ознайомитися з підозрою. Його не затримали.
Який йому оберуть запобіжний захід, будуть вирішувати на судовому засіданні ближчими днями – адвокати Медведчука не назвали точної дати журналістам.
Тарас Козак наразі не в Україні. Останнім часом він живе в Росії, але зараз його немає і там – він нібито на відпочинку за кордоном. Нагадаємо, що саме Тарасу Козаку належать телеканали «112», NewsOne і ZIK, які також називають групою Медведчука і які від лютого 2021-го року підпали під санкції Ради національної безпеки та оборони.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти