Цар – хороший, бояри – погані: про політичну парадигму, яку нам нав'язують
Зараз фейсбуком гуляє такий текст, де пишуть, що Президент не впливає на ціну на газ, пенсії і зарплати, ніби то це тільки парламент, а президент то мова, церква і армія.
В якому штабі таку маніпуляцію придумали не складно здогадатися, але давайте разом подумаємо. Спочатку запитаю, мова і церква це які повноваження президента?
Припустимо, на рівні з усім іншим, адже він має право законодавчої ініціативи і право вето на прийняті закони. Тобто в такий спосіб на усі сфери життя.
Діючий президент в Парламенті ще й має фракцію свого імені. І прем'єра від партії свого імені.
Також він має вплив прямий чи опосередкований на Прокуратуру і СБУ, а також на судову систему, а це вплив на інвестиційний клімат, отже на економіку, зарплати і пенсії...
Звісно Україна це не Росія чи Білорусь, де влада сконцентрована в одних руках.
Але запитайте в мешканців Росії і Білорусі, чому вони погано живуть. Вони скажуть вам, царь то у нас нормальний, але бояри погані. Тобто, Путін/Лукашенко працює, а от уряди всякі і депутати і дрібні чиновники, хіба ж за всіма услідиш.
Схоже і нам таку парадигму нав'язують.
У нас, мовляв, Президент хороший, а все що погане то не він.
Звісно в Україні є досягнення, і в тому числі в Порошенка є досягнення, але його роль не варто перебільшувати.
Значно більша заслуга в процесах євроінтеграції за Євромайданом, наприклад.
Як і не варто закривати очі на проблеми, на мою думку.
На жаль, коли Президент приїжджав на Рівненщину, то забули запитати про бурштин, про суддю Дудар, про екс-прокурора Боровика і ще про деякі задавнені проблеми.
А вони ж нікуди не діваються.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти