Чому Оксана Дудар, яка забороняла у Рівному Майдан, стала суддею безстроково
Суддю Рівненського окружного адміністративного суду Оксану Дудар, яка забороняла у Рівному мітинги під час Майдану, призначили суддею безстроково.
Про це йдеться в Указі президента від 19 грудня 2018-го року.
Нагадуємо, суддя Оксана Дудар, на підставі звернення міського голови Володимира Хомка, у 2014-му році забороняла проведення у Рівному мирних акції під стінами ОДА та міліції.
Документи на те щоб стати суддею безстроково, Оксана Дудар подала ще вкінці 2013-го року.
Як Оксана Дудар пояснювала своє рішення заборонити мітинги під час Майдану у Рівному можна подивитися в її інтерв'ю «Четвертій владі».
На це інтерв'ю відповів громадський активіст і один зі спікерів євромайдану у Рівному Святослав Клічук. Він назвав його «крокодилячими сльозами»
Кілька останніх років Оксана Дудар працювала в суді без повноважень.
Яким чином Оксану Дудар призначили на посаду судді безстроково, можна дізнатися з подання Вищої ради правосуддя.
У ньому йдеться про те, що Вища кваліфікаційна комісія суддів 24-го березня 2014 року рекомендувала призначити Оксану Дудар суддею. І передала цю рекомендацію Верховній Раді.
Комісія не встановила обставин, які відповідно до закону могли б бути підставою для відмови у внесенні подання про призначення Оксани Дудар на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду.
Однак, після внесення змін у Конституцію стосовно правосуддя, у Верховної ради забрали повноваження на призначення суддів, щоб обмежити вплив нардепів на судову владу.
28 жовтня 2016 року Верховна Рада передала подання до Вищої ради юстиції (попередня назва Вищої ради правосуддя).
За результатами попереднього розгляду матеріалів член Вищої ради правосуддя Алла Лесько склала висновок про можливість призначення Оксани Дудар на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду.
Заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Аллу Лесько, розглянувши кандидатуру Оксани Дудар, Вища рада правосуддя вирішила внести подання Президентові України про призначення Дудар Оксани Михайлівни на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду.
Чи міг президент не підписати Указ після внесення цього подання ми запитали у експерта судової групи Реанімаційного пакету реформ, адвоката Романа Маселка.
Експерт каже, що з точки зору закону Президент дійсно не міг не підписати Указ про призначення Дудар суддею безстроково. Тому юридично його дії є законними.
– Але саме Президент є ініціатором судової реформи, результатом якої мало б бути очищення судів від заплямованих суддів, – додає Роман Маселко.
– Окрім того, він є гарантом Конституції, у якій вказано, що суддя має бути доброчесним. Тому Президент, як мінімум, повинен нести політичну відповідальність за фактичний провал реформи.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти