Ціни в рівненських магазинах на соціальні продукти: фоторепортаж
Журналістка «Четвертої влади» отримала завдання пройтися по кількох великих і малих магазинах у Рівному і подивитися, які там ціни на соціально значущі продукти.
У великих магазинах ніхто не звертав увагу на фотографування цінників. У маленьких після слів «Я – журналістка» відмовлялися спілкуватися і забороняли фотографувати. Пояснювали: «це приватна власність», «не маю повноважень», «власник заборонив».
Дивіться також пояснення, хто і як зараз може перевіряти підприємців, які завищують ціни на соціально значущі товари.
Ця публікація – продовження матеріалу «Як контролюють ціни на продукти у Рівному під час воєнного стану. І хто ігнорував право споживачів на оплату карткою».
Магазин «Єва» на проспекті Князя Романа
У пресслужбі мережі «Єва» нам повідомили, що з кінця лютого «мережа знизила торговельну націнку в середньому до десяти відсотків... низку товарів продає взагалі без націнки». Які саме товари, сказати конкретно не можуть: перелік щодня змінюється, а загалом позицій для продажу – «сотні тисяч».
Ми запитали, чому покупці скаржилися на магазини «Єва». Пресслужба пояснила: «на початку вторгнення постачальники скасували всі акції, тому довелося прибрати знижки в магазинах. А оскільки “Єва” завжди надавала ряд вигідних пропозицій з глибокими знижками, ця ситуація, на жаль, багатьма була сприйнята як навмисне підняття цін».
«М’яско» на ринку «Північний»
Продавчині магазину і жінка із сусіднього м’ясного кіоску, яку вони називали хазяйкою, дуже нервували через прихід журналістки, не дозволяли фотографувати ціни на продуктах, відмовлялися спілкуватись і навіть закривали перед журналісткою двері.
Дізнатися про ситуацію зі скаргою і чи щось відтоді змінилося вдалося лише від підприємця Василя Бартошука. Чоловік розповів, що він – хазяїн магазину, орендує його приміщення для торгівлі. Каже, що скарга стосувалася «не соціально значущого» хліба.
– Пожалілася жіночка на варковицький хліб, що він дорогий. Є соціальний хліб, дешевий. А цей – не соціальний. Ми беремо його на заводі, у нас є накладні. Ми ж ціни не від стелі ставимо, – каже Василь.
– На центральному ринку варковицький хліб коштує 46 гривень з копійками, а у нас – 42 гривні. У нас він найдешевший у районі, – додає одна з продавчинь.
– Приїхала Держпродспоживслужба, сказала поставити десять процентів накрутки від того, що приїжджає. Ми так і поставили. А раніше у нас було п’ятнадцять відсотків націнки, – додає чоловік і зрештою дозволяє сфотографувати хлібну стійку у магазині.
Наостанок Василь Бартошук поскаржився: «Треба заплатити оренду, треба заплатити продавцям, заплатити податки – і ці десять процентів з’їдає».
Магазин «Подільський фермер» навпроти торгового центру «Чайка»
Супермаркет «Сільпо» у центрі «Чайка»
Магазин «Продукти» у спальному кварталі мікрорайону «Північний»
Перша частина матеріалу: «Як контролюють ціни на продукти у Рівному під час воєнного стану. І хто ігнорував право споживачів на оплату карткою».
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти