Як у Рівному затіяли ярмарок, щоб зібрати гроші на авто для армії: 56 фото

Жарт про три стадії бідності пересічного українця чудово описує те, що відбувається сьогодні майже в кожній родині. Перша стадія – нема грошей, друга – зовсім нема грошей, третя – час міняти долари.

Від початку повномасштабного вторгнення українці показали, як можуть гуртуватися проти спільного ворога і що для перемоги не шкода нічого. Чого вартий легендарний народний збір Притули та Лачена на три байрактари від народу. Збирали на три, а вийшло чотири. Йой, най буде!

Кожен третій допис у стрічці соцмереж – про збір на потреби для військових. Та з часом будь-який ентузіазм починає вичерпуватися і волонтерам стає все важче збирати гроші на потреби військових. А потреб не меншає. Саме тому громадські ініціативи збирають гроші й завдяки різноманітним заходам. 

6-го серпня у Рівному на території пивзаводу відбувся благодійний ярмарок. Його провела спільнота «Відповідальні українці», щоб зібрати гроші на авто для 110-ї бригади Збройних сил України.

Співзасновник спільноти Олександр Безощук розповів більше про ярмарок та «Відповідальних українців».

За його словами спільнота «Відповідальні українці» почала діяти наприкінці червня 2022 року. Її мета – збирати гроші винятково на машини для армії. До «Відповідальних українців» приєднуються й відповідальні іноземці.

– Кожен учасник щомісяця донатить від 50 доларів і більше. За вісім днів червня ми зібрали на автомобіль, який придбали і відправили військовим. В липні ми також придбали автомобіль і вже плануємо придбання на серпень. Так буде щомісяця, – каже Олександр.

Чоловік каже, що кожен учасник спільноти у закритій групі може подати заявку на авто від військових, а тоді відбувається голосування. 

– У нас є критерії відбору. Наприклад, якщо підрозділ наразі не виконує бойові завдання, то ми обираємо тих, кому більше потрібно. Після голосування ми зв’язуємося з військовою частиною, від якої була заявка, і кажемо: «Ми вам купуємо автомобіль». І далі все залежить від конкретного запиту: якщо просять пікап, купимо пікап, якщо бус – то бус, якщо автобус чи вантажна машина, то це буде саме така машина.

Співзасновник спільноти «Відповідальні українці» Олександр Безощук

Ярмарок вирішили провести, щоб залучити більше людей до збору на авто і швидше завершити збір. 

– Люди охочіше роблять благодійні внески в обмін на щось матеріальне, навіть якщо цей донат перевищує вартість покупки в декілька разів, – каже Олександр Безощук.

Під час ярмарку вдалося зібрати понад 127 тисяч гривень. Там були представлені бренди Рівненщини та витвори місцевих майстрів та майстринь.

Наприклад, до ярмарку долучилася ініціатива «Клубок добра». За три години представники ініціативи сплели разом із дітьми 20 браслетів, продали 15 іграшок та заробили 2 тисячі 250 гривень для армії.

Представниці організації «Клубок добра», жінки виготовляють спеціальні іграшки для передчаснонародженних діток та онкохворих діток

На ярмарку можна було купити, наприклад, запашні фігурки із сіна, з декількох видів глини, прикраси зі шкіри, авторські віночки зі штучних квітів для фотосесій та експонати з музею фотографії. Хоча це далеко неповний перелік.

Була і розважальна програма для дітей, виступали співаки й танцівники, а також лікарняні клоуни «Червоні носи», один з яких, Тарас Обоїста, служить в ЗСУ на Чернігівщині.

На завершення відбулися лотерея та аукціон, лотами яких були товари та послуги учасників ярмарку.

Один з лотів продали за 50 євро

Сам Олександр Безощук волонтерить з 2014 року, а в 2016 році вів сторінку «Благодійне Рівне» – збирали гроші для благодійного фонду «Скарбниця надії».

Каже, що волонтерством його мотивує займатися думка про збереження життів військових і наближення перемоги:

– Зараз у нас із дружиною є бізнеси: магазини жіночого одягу «Чарівний тремпель», інтернет-магазин жіночих сумок. Продаємо будівельні матеріали та займаємося будівництвом будинків та котеджів. Ми підтримуємо армію, бо завдяки військовим маємо мирне небо. На територіях, куди зайшли ка**** (зневажлива назва росіян, яку вживають здебільшого українці, а також поляки й білоруси, – ред), немає ні бізнесу, ні інфраструктури, ні життя.

Олександр каже, що кожен бізнес адаптується до війни по-своєму: хтось скорочує штат, хтось починає щось нове, хтось закривається.

Ми запитали Олександра, як він ставить до того, що багато бізнесів зараз оголошують, що віддадуть частину прибутку армії – чи це маркетинговий хід чи це благі наміри?

– Все залежить від людини і за всіх відповідати не можна. Я знаю деяких бізнесменів, які віддають не 10%, а набагато більше. Багато сервісів ремонтують машини і заходять в мінус, витрачають особисті гроші не заради піару, а за покликом своєї душі. Думаю, що є і ті, хто використовує обіцянку ділитися із ЗСУ на свою користь. Проконтролювати це важко, але допомагати все одно варто. Кожен в житті розставляє свої пріоритети, – відповідає волонтер.

Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проєкту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів»


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте