У Рівному перевіряють лікарні через розслідування журналістів

Рівнянку Марію Горуну та дружину мешканця Рівненського району Миколи Хіночика діагностували невчасно в Рівненській обласній клінічній лікарні. Тепер лікарню перевіряє НСЗУ
Джерело
Колаж на основі стопкадрів з відео Суспільного телебачення

У травні 2021-го року журналісти «Четвертої влади» викрили низку порушень, які допускають у рівненських лікарнях при лікуванні пацієнтів з інсультами. За результатами цього розслідування Міністерство охорони здоров'я ініціювало перевірку Рівненської обласної клінічної лікарні. Перевіряли також і міську лікарню.

Нагадуємо, розслідування «Четвертої влади», яке вийшло в ефірі рівненської філії Суспільного мовника, засвідчило такі порушення при лікуванні інсультів у Рівненській обласній лікарні та Центральній міській лікарні Рівного:

  • діагностують хворобу не вчасно, за профінансовану державою діагностику беруть гроші,
  • пацієнтам рекомендують купувати ліки з недоведеною ефективністю,
  • пацієнтів зобов'язують купувати медикаменти, оплачені Національною службою охорони здоров’я,
  • лікарні втрачають мільйони з бюджету (або не використовують їх), перекладаючи проблеми на плечі пацієнтів та їхніх родичів.

На основі цього розслідування юристи проекту «Тисни» підготували заяву в Рівненську обласну клінічну лікарню. В цій заяві попросили перевірити, чому пацієнтів, про яких ідеться в сюжеті, діагностуали невчасно.

Також перевірку ініціювали в Міністерстві охорони здоров'я України. Тут звертають увагу, що інформація, наведена в сюжеті, має ознаки порушення умов договору між Національною службою здоров'я України та Рівненською обласною клінічною лікарнею.

Повністю документ за посиланням

Адже в закладі мало бути забезпечене:

  • функціонування цілодобового посту з лікарем-анестезіологом та лікарем-неврологом, 
  • надання ургентної консультації лікарем-неврологом протягом 3-х годин,
  • безоплатне проведення СКТ або МРТ (24/7),
  • дотримання галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я тощо.

Крім того, в МОЗ звернули увагу на те, що пацієнтів обласної лікарні та Центральної міської лікарні Рівного часто зобов'язують купувати ліки, які не передбачені уніфікованим протоколом лікування інсультів (наприклад, пацієнти купували «Церебролізин»). Зобов'язувати купувати такі ліки є порушенням стандартів медичної допомоги.

Тому в МОЗ просять, щоб обласне та міське управління охорони здоров'я провели перевірки цих лікарень стосовно дотримання цих стандартів.

Також МОЗ просить, щоб обласні управління охорони здоров'я по всій Україні провели «роз'яснювальну роботу з підпорядкованими закладами охорони здоров'я щодо того, що застосування ноотропів і нейропротекторів не рекомендоване Протоколами  у хворих з інсультом».

Як розповіли «Четвертій владі» в НСЗУ, перевірку в Рівному організували минулого тижня. Поки що опрацьовують її результати.

В обласному управлінні охорони здоров'я про перевірку НСЗУ знають. Кажуть, проведуть свою перевірку після того, як знатимуть результати перевірки НСЗУ.

Натомість в міському управлінні охорони здоров'я перевірку провели вже. Перевірка підтвердила, що були випадки, коли пацієнтів зобов'язували оплачувати обстеження на томографі.

Те, що пацієнти купували ліки, НЕ передбачені протоколом лікування, то в Центральній міській лікарні кажуть, що це робиться за згодою пацієнта, який підписує в таких випадках заяву.

Водночас адміністрацію лікарні зобов'язали розповісти медпрацівникам, які лікують інсульти, що ноотропи і нейропротектори не рекомендовані Протоколами у хворих з інсультом

«Четверта влада» стежитиме за результатами цих перевірок та розповість про їхні результати.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте