В онлайн-ЗМІ Рівного найбільше джинсували місцеві депутати самовисуванці, що балотуються по мажоритарних округах

Троє рівненських кандидатів у нардепи (зліва направо) Олександр Курсик, Олексій Муляренко та Юрій Вознюк стали лідерами за кількістю «джинси» у місцевих онлайн-ЗМІ
Джерело
Колаж на основі фото з особистих фейсбук-сторінок Юрія Вознюка, Олексія Муляренка

Основними замовниками «джинси» в онлайн-ЗМІ Рівненщини були кандидати-мажоритарники в народні депутати.

Інститут масової інформації аналізував протягом 24-28 червня такі онлайн-ЗМІ:

  1. Рівне Вечірнє.
  2. РадіоТрек.
  3. Рівне1.
  4. ОГО.
  5. ЧаРівне.
  6. РівнеМедіа.
  7. Все.
  8. 0362.ua.
  9. UA:Рівне.
  10. 7Днів.

Найбільше в цей період ЗМІ «джинсували» на користь журналіста та депутата Рівненської міськради Олександра Курсика по 152-му округу – 30%, нардепа та одночасно кандидата від 153-го округу Юрія Вознюка та колишнього голови Рівненської ОДА і депутата Рівнеради Олексія Муляренка по 152-му округу – по 20% «джинсових» матеріалів.

За даними дослідження ІМІ, всі 10 з десятьох «джинсових» публікацій у цей період, були на користь кандидатів самовисуванців. Тобто 100% матеріалів з ознаками «джинси» в онлайн-ЗМІ Рівненщини були від самовисуванців до парламенту.

Досліджуваний період припав на момент проведення у Рівному спортивних змагань зі спідвею та проведенням шкільних випускних, на цьому піарилися кандидати у депутати Курсик та Муляренко.

А Вознюк попередив «що йде у депутати знов», адже моніторинг співпав із моментом подачі документів кандидатами до ЦВК та їх реєстрації.

«Джинса» партійна, що була маркована неналежним чином, іноді мала вигляд виважених, довгих статей про економічне становище країни, як от від партії «Українська стратегія» Гройсмана під заголовком «На Рівненщині пенсіонери, що мають великий стаж і мало заробляли, отримають підвищення пенсії».

Або просто презентували своїх депутатів, як от партія «Сила і честь» та «Слуга народу». А одна із статей під маркуванням «політика» розповідала про структуру «Народного Руху» та їхню роботу на Рівненщині.

І всього 4 випадки неналежного маркування замовних матеріалів в онлайн-ЗМІ. По одному на кожну з перелічених партій – це «Слуга народу» діючого президента, партія Смешка «Сила і честь», «Українська стратегія Гройсмана», та «РУХ».

Протягом моніторингового періоду аналізували 851 новину.

Але загалом в рівненських онлайн-ЗМІ менше «джинси» ніж у переважної більшості онлайн-ЗМІ в інших областях.


Дослідження проведено в межах проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте