Відвели прокурорів, яких Рябошапка поставив для політичного рішення у справі розстрілів на Майдані
Позиція родичів рівненських героїв Небесної сотні
Генпрокурор Руслан Рябошапка 27 грудня 2019 року ввів у справу про розстріли на Майдані прокурорів, які клопотали про звільнення підозрюваних «ексберкутівців» з-під варти під особисте зобов'язання. Це було потрібно, щоб обміняти їх, у складі інших 127-ми підозрюваних або засуджених на полонених проросійськими сепаратистами.
Прокурори виконали це протиправне завдання для виконання політичної волі президента Володимира Зеленського. А 14 січня 2020-го суд, за клопотанням захисників потерпілих, вивів їх зі справи.
Родичі трьох рівненських героїв Небесної Сотні підтримали це рішення Святошинського райсуду.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ексберкутівців відпустили і судять далі: що з рівненськими справами Майдану після обміну полоненими
Як розповіли кореспондентці «Четвертої влади» родичі загиблих рівненських майданівців, після судового засідання 14-го січня у Києві, вони підтримали рішення замінити цих прокурорів.
– Ці прокурори не знають справи. Їх замінили 27 грудня, не було часу ознайомитися зі справою. Їм, також як і нам, не надали копії апеляційних скарг, проте апеляційні вимоги вони підтримали в повному обсязі. Тому ми вважаємо їх, по-перше, необізнаними з матеріалами справи, по-друге, упередженими.
Таке враження, що вони підтримують обвинувачених, а не сторону потерпілих, – пояснює свою позицію падчерка вбитого на Майдані рівнянина Георгія Арутюняна Анна Адамчук.
– Заслані козачки, – додає про відведену групу прокурорів батько рівненського героя Небесної Сотні Олександра Храпаченка, Володимир Храпаченко.
– Вони не були присутні на всіх засіданнях. Не ознайомлені з матеріалами справи. Прокурори, які були від початку розслідування, знають усіх потерпілих, загиблих, матеріали справи.
– Ми вважаємо, що нові прокурори, які прийшли, по-перше, незаконно, на засідання апеляційного суду, не можуть ефективно допомогти у нашій справі, – каже дружина вбитого на Майдані рівнянина Валерія Опанасюка Вікторія Опанасюк.
Усі троє підтримують повернення прокурорів Олексія Донського, Яніса Симонова, Ігоря Земського і Дениса Іванова, які вели обвинувачення з 2015 року.
Відвести призначених Рябошапкою прокурорів просила адвокатка родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська. Вона заявила, що під час розгляду апеляцій ексберкутівцям прокурори не виконували свої процесуальні обов’язки – не підтримували державне звинувачення.
Захисники ексберкутівців і самі прокурори підстав для відводу не бачили.
Головуючий суддя Сергій Дячук оголосив, що судді негайно розглянуть відвід прокурорів. На це пішла понад година. Після чого оголосили – трьох із чотирьох поставлених Рябошапкою прокурорів відвести.
Клопотання про відведення четвертого прокурора, Сергія Куцого, суд не задовольнив, бо його не було на засіданні суду.
Не прийшли і не долучилися відеозв’язком до засідання і самі ексберкутівці, Олег Янішевський, Сергій Зінченко, Павло Аброськін, Сергій Тамтура та Олександр Маринченко. Їхні захисники, зокрема Олександр Горошинський, заявили, що востаннє говорили з підзахисними ще до обміну.
За словами захисників, колишніх спецпризначенців передавали на окуповані території без паспортів.
– Процес навіть без них має продовжитися, – каже про ексберкутівців після засідання адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Віталій Титич. – Це можливо і за тим законодавством, яке є, але воно дуже-дуже недолуге. Ми про це говорили років п’ять, розуміючи, що процеси стосовно основних організаторів злочину мають відбуватися за їхньої відсутності перед судом. Зеленський знає про необхідність покращити законодавство.
– Те, що сьогодні відвели прокурорів – які де-факто прокурорами не є, а є статистами Генеральної прокуратури – це половина справи. Це добре, бо після того, що відбулося в апеляційному суді, судова влада потребує відновлення довіри. І сьогодні це в міру відбулося, – каже адвокатка Євгенія Закревська.
– Але питання довіри і реалізації функції державного обвинувачення Генпрокуратури ніяким чином не знімається. У Генпрокуратурі нині є три людини, які знають цю справу. І яких з цієї справи викинули. Це Донський, Сімонов й Іванов. Кого включать до групи прокурорвів зараз – невідомо. Відсутність державного обвинувачення у такій справі – це фактично відсутність справи.
Справа про розстріли на Майдані у 2014-му році охоплює вбивства 48 людей на Майдані та поранення 80-ти. З 2015 року її слухають щовівторка та четверга у Святошинському райсуді Києва.
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти