«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Porovchuk
священник, голова благодійної місії «Православне діло»

Вісімдесят років тому, у ці дні, загинув мій дід на псевдо «Грізний», член ОУН

Вісімдесят років тому, у ці дні, загинув мій дід Гнат Поровчук на псевдо «Грізний», член ОУН з села Злинець коло Дубна. Розстріляний енкаведистами, після багатомісячних катувань у Дубенській в'язниці, разом з декількома сотнями інших в'язнів у перші дні німецько-радянської війни.

Позавчора разом з татом Олегом Поровчуком взяв участь у круглому столі рівненських науковців, присвяченому темі дослідження розстрілів червня 1941 року на Рівненщині і вшануванню пам'яті загиблих. 

Запропонували продовжити проведення археологічних розкопок на території колишньої Дубенської тюрми та проведення ексгумації, у випадку віднайдення решток тіл, оскільки у 2019 році під час будівельних робіт було знайдено і перепоховано лише рештки двадцяти дев'яти осіб. 

Встановити нарешті хрест на території колишньої в'язниці та нові меморіальні пам'ятні знаки на місті старих, що знаходяться поблизу тюрми, оскільки вони потребують оновлення.

Розпочати роботу з обладнання музею у казематах Дубенської тюрми, подібно, як це є у музеї «Тюрма на Лонцького» у Львові. 

Цю роботу потрібно розпочати і завершити, бо, на мою думку, у нашій області пам'ять про загиблих під час цих трагічних подій достатньо не вшанована.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте