Журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ побували на таємній зустрічі Ігоря Палиці з волинськими студентами

Ігор Палиця на агітаційній зустрічі із студентами (позначені на фото зліва направо): кандидат Ігор Палиця, в.о. ректора Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Ігор Коцан, фоторепортер університету та оператор ТРК «Аверс»
Джерело
"Четверта влада"

18 жовтня у Луцьку відбулась агітаційна зустріч кандидата у народні депутати у 22 виборчому окрузі із студентами Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.  На дверях стояла охорона, що не пускала журналістів у зал, порушуючи законодавство України. Міліція журналістів не захистила.

Агітаційна зустріч студентства із кандидатом у народні депутати, чинним народним депутатом та головою Наглядової ради СНУ ім. Лесі Українки Ігорем Палицею відбулась 18 жовтня у стінах історичного факультету СНУ ім. Лесі Українки. На захід не пустили журналістів місцевих ЗМІ та громадянської мережі ОПОРА.

На вході до приміщення гостей затримувала жінка приблизно п’ятдесятирічного віку у формі охоронця. Пропуск у приміщення факультету відбувався лише за студентськими квитками. Працівники медіа показали журналістські посвідчення, проте охорона відмовилась їх пропустити. Тому медійники залишились чекати закінчення заходу під стінами навчального корпусу.

Як розповіла порталу «Четверта влада» прес-секретар громадянської мережі ОПОРА Марія Доманська, на місце події журналісти викликати працівників міліції:

- Ми прийняли рішення викликати міліцію, - розповідає Марія Доманська. - Мало того, що охоронці не впускали журналістів, а вони ще й зачинили двері на ключ і з приміщення людей випускали, але впускали тільки за наявності студентських квитків чи посвідчень. Ми поспілкувалися зі слідчо-оперативною групою й коли охорона побачила, що з’явилися міліціонери, то відчинила двері і впустила всіх у коридор.

Охоронці повідомили міліції, що у них є вказівка не впускати журналістів.

- Як виявилося, це була пряма вказівка декана історичного факультету Анатолія Шваба, - розповідає Марія Доманська. - Зрештою, міліціонери почали пояснювати, що порушення не було і кандидат мав право заборонити вхід для журналістів. До речі, у цьому приміщенні розміщується виборча дільниця, до якої повністю має бути забезпечений вільний доступ. Відповідно, за вказівкою декана, охорона перешкоджала вільному доступу і до виборчої дільниці.

Як пояснив експерт громадянської мережі ОПОРА Михайло Шелеп, доступ на агітаційні заходи кандидатів у народні депутати є відкритий для усіх, у тому числі і журналістів. Тому перешкоджання діяльності журналістів є порушенням законодавства. Ба більше, такі заходи є добровільні – нікого не повинні змушувати до відвідування подібних зібрань.

Натомість, портал «Четверта влада» має інформацію, що відвідуваність цього заходу забезпечувалась у добровільно-примусовому порядку. Так, на одному із засідань студентської ради університету один із заступників голови студради закликав усіх старост та лідерів академічних груп відвідати захід:

- Студентська рада університету і студенти-стипендіати виявили бажання зустрітись з Ігорем Петровичем, - дає настанови на засіданні заступник голови студентської ради СНУ ім. Лесі Українки. 

- Звичайно, це трохи буде стосуватись виборів, але там не будуть дивитись, хто там де проживає, просто буде зустріч студентів з Палицею. Ми порахували, в нас є 390 академічних груп денної форми навчання, це виходить, що 390 вже є чоловік. Плюс кожен староста має привести з групи лідера.

Тобто має бути староста і одна людина. Також має бути студентська рада і студентський профком. Бажано брати людей, яких це цікавить і людей, які проживають в місті Луцьку, тому що людині із якогось іншого міста не буде цікаво про розвиток Луцька. Ну і треба скласти списки людей, хто це буде і щоб студенти придумали питання, які могли б йому задати, - розповідає член студентської ради СНУ ім. Лесі Українки.  

Ігор Палиця у таких діях охорони після закінчення заходу не побачив порушень:

- Кожна людина, яка щось робить, вона не робить все по статуту, а бувають десь якісь перевиконання. Якби я попросив не пускати вас у приміщення, я би зараз не стояв і не говорив тут з вами. Там нічого таємного не було, - виправдовувався кандидат у нардепи.

Ігор Палиця після завершення спілкування зі студентами. Фото www.volynpost.com

Журналісту порталу «Четверта влада» вдалося проникнути у приміщення і потрапити на агітаційну зустріч. Із працівників волинських медіа у приміщенні актового залу була лише оператор місцевого телеканалу «Аверс». Цей телеканал волинські журналісти пов᾽язують із Ігорем Палицею.

Сама ж зустріч відбувалася у форматі питання-відповідь: студенти ставили питання і розповідали про матеріальні проблеми навчального процесу, а кандидат у народні депутати відповідав на них і пропонував свою допомогу.

Студенти також цікавились і політичною діяльністю кандидата:

- По політичній діяльності. Я є не депутатом, а кандидатом по мажоритарному округу. Я стану, якщо стану, депутатом від міста Луцьк. Я не збираюся, якщо стану депутатом, вступати ні в яку фракцію. Сьогодні, коли я є діючим депутатом Верховної Ради, я бачу ці фракції протягом п’яти років.

Маючи відношення до деяких ЗМІ хочу сказати, що виборчі перегони коштують кожній партії, які ви бачите на телеекранах, не менше 50 мільйонів на кожну політичну силу, - зазначив Ігор Палиця.

Також депутат розповів про свої партійні вподобання й закликав студентство голосувати за одну із опозиційних партій.

Водночас, після закінчення зустрічі він заявив, що це був не агітаційний захід, а робоча зустріч із студентами й політичних питань не обговорювалось. Про це порталу «Четверта влада» повідомили представники громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.

Коли ж студентство почало масово покидати приміщення актового залу, поблизу одного із виходів невідомий чоловік почав перепиняти молодих людей і просив залишатись на місцях. На інших дверях з’явилась молода дівчина із представником студентської ради університету й також перепиняла шлях до виходу студентам.

Портал «Четверта влада» й надалі слідкуватиме за розвитком події навколо тієї ситуації, що склалася. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

19 листопада 2019 в 19:18
0
Коментарі зі старого сайту