Як фірма рівненського священника-втікача «відбудовує» Гостомель

Колишній священник з Рівненщини, який керує підставною фірмою, отримав дев'ять мільйонів гривень на відбудову Гостомеля. Жителям Гостомеля, яким фірма священника мала допомогти у відбудові, замінили лише декілька секцій шиферу, а далі – «забракло грошей»
Джерело
Ілюстраційний колаж на основі скриншота з відео Bihus.info та фото Pixabay

Майже дев’ять мільйонів гривень отримала компанія «Файсер торг», якою керує колишній священник Юрій Теселько з Рівненщини, нібито на відбудову Гостомеля. Компанія є однією з так званих «поличкових» фірм, які юристи реєструють для подальшого продажу.

Мільйонні підряди з нею напряму підписувала Гостомельська селищна військова адміністрація. Жителі Гостомеля, якими начебто опікувалась фірма колишнього священника, розповідають: у їхньому будинку лише замінили кілька секцій шиферу, а далі у фірми «забракло грошей». Про це йдеться у матеріалі Олексія Ярильченка для «Bihus.info».

«Набрав на односельців кредитів і втік» 

Юрій Теселько — колишній священник із села Жовкинь Володимирецької громади на Рівненщині. За даними аналітичної платформи YouControl, він був керівником храму УПЦ (Московського патріархату) у селі Борушківцях Любарської тергромади на Житомирщині, а станом на 1 червня 2023 року вказаний як керівник релігійної громади у селі Жовкинях Володимирецького району.

Нині чоловік тут не живе, а місцеві жителі журналістам «Bihus.info» розповіли, що він будівельними роботами не займався, з дружиною розійшовся, набрав на односельців кредитів і втік.

Жителі Жовкинь також сказали: начебто колишній настоятель влаштувався на роботу експедитором в Києві, і не вірять, що він міг раптово зайнятись будівельним бізнесом та бюджетними підрядами.

На початку 2022 року виконавча служба арештувала все майно Теселька, втім на той час він у селі вже не проживав. Його колишня дружина каже: чоловік перебрався до сусідньої Житомирської області, у селище Лугини.

Жителі селища повідомили журналістам про те, що людина з таким ім’ям і справді живе у Лугинях, втім де саме — не знають. За номерами, вказаними у тендерній документації Гостомельської адміністрації, ніхто не відповідає. У профілях в соцмережах чоловік не активний.

За адресою компанії, яка отримала дев’ять мільйонів гривень на відбудову Гостомеля, – приватна квартира у Києві. Вона Тесельку не належить, а мешканці будинку лише від журналістів «Bihus.info» дізналися, що в їхньому будинку прописали фірму. 

Замінили шифер – і закінчилися гроші

У будинку Олени Коваленко у Гостомелі мали міняти розбиту окупантами покрівлю. На це з місцевого бюджету виділили 127 тисяч гривень. 

Жителька Гостомеля Олена Коваленко. Cкрин з відео «Bihus.info»

Робітники з фірми Теселька у будинку лише переклали кілька секцій шиферу, каже жінка. Олені Коваленко пояснили: на її будинок просто забракло грошей. І це лише одна історія, з якою пов’язана фірма колишнього священника. 

«Відремонтований» дах у будинку, де живе Олена Коваленко. Скрин з відео «Bihus.info»

Угоди з юрособами Гостомельська селищна військова адміністрація підписувала напряму. Тобто вона сама обирала підрядників та домовлялася з ними. 
Журналістам «Bihus.info» в адміністрації заявили, що перевірка підрядників не є частиною їхніх обов’язків. 

Після інтерв’ю «Bihus.info» із заступником начальника селищної адміністрації Михайлом Ковалем інформація про всі проплати з бюджету громади зникла зі спеціалізованого державного порталу.

Після публічного розголосу інформацію про транзакції Гостомельської селищної військової адміністрації знову опублікували на порталі. У Державній установі «Відкриті публічні фінанси» пояснили це виправленням технічної помилки.

Збитків – на понад п’ять мільйонів 

5 червня 2023 року Бюро економічної безпеки України заявило, що розслідує справу про привласнення бюджетних коштів посадовцями Гостомельської селищної військової адміністрації.

Зокрема, у повідомленні БЕБ йдеться про те, що «посадовці адміністрації у період 2022-2023 років уклали низку договорів на проведення робіт з усунення аварій в житловому фонді, які виникли внаслідок бойових дій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, та на облаштування укриттів.

Виявилось, що договори укладались із підконтрольними суб’єктами господарської діяльності за завищеними цінами». 

Слідчі з’ясували, що фактичні будівельні роботи виконали не в повному обсязі, а окремі роботи взагалі зробили комунальники.

Сума завданих державі збитків становить понад п’ять мільйонів гривень.

Фігурантам справи загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

8 червня на сайті президента України з‘явилося розпорядження про звільнення начальника Гостомельської селищної адміністрації. 

Історію підрядів священника з Рівненщини можна дивитися з цього часу сюжету:


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте