Чому суд скасував виділeння 20-ти мільйонів на «Авангард»

Що каже міський голова

Реконструкція стадіону «Авангард» у пріоритетах міського голови Рівного і більшості депутатів, навіть якщо при цьому потрібно порушити закон

Суд скасував рішення Рівнеради про виділення 20-ти мільйонів гривень на реконструкцію стадіону «Авангард». Позов про скасування подав депутат Рівнеради від Радикальної партії Ляшка Роман Стасюк. Втім, міського голову Рівного Володимира Хомка не бентежить те, що він порушив закон.

Деталі з'ясовувала «Четверта влада».  

На позачерговій сесії Рівнеради 7-го лютого депутати прийняли зміни до бюджету міста на 2018 рік. У документі, зокрема, зазначалося про виділення 20-ти мільйонів гривень на реконструкцію «Авангарду». Втім, у березні депутат від Радикальної партії Роман Стасюк звернувся до суду про скасування рішення Рівнеради. 

Кілька днів тому Рівненський окружний адміністративний суд задовольнив позов депутата та скасував рішення про виділення коштів на реконструкцію. 

Копію скороченого рішення оприлюднив сайт «ВСЕ» 

За словами Романа Стасюка він звернувся до суду, оскільки як депутат не мав можливості ознайомитися з деталями проекту реконструкції щоб можна було прийняти рішення голосувати за виділення 20 мільйонів чи ні.

Роман Стасюк через суд змушує міського голову дотримуватися закону

– На сесії не було ні проекту, ні експертизи, ні кошторису, ні конкретних цифр. Скільки роздягалень, скільки там кафе має бути і таке інше, — говорить депутат. –  І що там буде в тому стадіоні конкретно, які види спорту, які характеристики технічні, скільки людей може займатися і так далі. І ще одне питання: скільки в рік коштуватиме його утримання.

В позовній заяві депутат пише, що спершу питання про виділення коштів мали б розглядати на Погоджувальній раді керівників фракцій, а цього не відбулося.

Роман Стасюк також звертає увагу, що «проект рішення ради, всупереч вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації» не був своєчасно оприлюдненим – за 20 робочих днів до дати його розгляду». Саме це і стало причиною скасування рішення судом.

У позові йдеться, що «питання, які розглядалися на позачерговому пленарному засідання 7 лютого 2018 року, не належать до таких, що можуть розглядатися як виняткові». Тому питання виділення коштів на реконструкцію стадіону потрібно було розглядати на черговому засіданні Рівнеради.  

Мер Рівного Володимир Хомко всеодно планує забезпечити виділення коштів і розпочати реконструкцію стадіону. 

Володимир Хомко запевняє, що кошти на реконструкцію виділять

– Мої дії будуть адекватні, гроші будуть виділені, всіх, хто хоче завадити виділенню цих коштів, чекає повне фіаско. Гроші будуть виділені і тендер буде проведений і будівництво буде і все буде, – запевняє міський голова

– Це людині нема чим зайнятись. Є 20 варіантів, як вирішити цю ситуацію, це чистий політичний піар. Я не буду нічого казати, юристи зараз працюють. 

Проект реконструкції планували здати ще у 2016 році. Самі ж роботи мали розпочатись у 2017. Втім, через невчасну здачу проекту та інші питання, реконструкцію не розпочали й до сьогодні.

Міський голова Рівного раніше коментував журналістам, що реконструкція стадіону має обійтися громаді Рівного у мінімум 170 мільйонів гривень.

Натомість головний інженер управління капітального будівництва Рівного Анатолій Матвійчук розповів «Четвертій владі», що вони не мають ні проекту, ні кошторису, ні висновку екпертизи, а тому не можуть сказати яка буде загальна вартість цього будівництва.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте