Не свята земля: як у Рівному «церковний гектар» по схемі віддали забудовнику

З благословення Рівненської єпархії ПЦУ міська влада віддала забудовнику, в обхід чесного конкурсу, гектар під будівництво житлового будинку. Використане фото www.rivne-cerkva.rv.ua
Джерело
Четверта влада

Рівненська міська рада надала в оренду забудовнику зі шлейфом кримінальних справ, без торгів, гектар землі. На цій території планували збудувати православний храм. Тепер там може з'явитися багатоповерхівка. А земля, вартістю щонайменше 7 мільйонів, за безцінь дісталася будівельній фірмі. Це стало можливим завдяки тому, що церква добровільно відмовилась від землі міста на користь хмельницького забудовника. А міський голова і депутати узаконили цю оборудку.

Про те як організували сіру корупційну схему, завдяки якій місто втратило мільйони – дивіться в розслідуванні «Четвертої влади» (журналістка Ганна Калаур, продюсерка Марта Дмитришин, оператор-монтажер Владислав Мартинчук, – ред.).

Мікрорайон Північний у Рівному. Між радянськими будинками, автостоянкою і заправкою тут на Шухевича, 1 стоїть невеличка церква релігійної громади Всіхсвятської парафії Православної церкви України. 

іі
Церква громади Всіхсвятської парафії на Шухевича, 1

Двадцять років тому громада Всіхсвятської парафії отримала від міста в користування 1 гектар 34 сотки землі. Отримала безкоштовно. Такі привілеї від держави мають лише обрані. До них належать і релігійні організації.

На безкоштовній землі їм дозволено будувати культові споруди, але заборонено займатися бізнесом. Ділянку дали під будівництво храму. І вона значно більша ніж та, на якій збудований Свято-Покровський собор – головний собор Православної церкви України в Рівному.

іі
Церква отримала 1,34 гектара від міста під будівництво храму

Минуло 20 років, а запланованого собору все ще немає (є лише невелика церква). За огорожею поруч з церквою – фундамент розпочатого будівництва. Його освячували, закладали капсулу і на цьому все зупинилося. 

іі
Освячення майбутнього храму Всіх святих відбулося в 2015 році. Фото: rivne-cerkva.rv.ua

Колишній настоятель цього храму, протоієрей Віталій Друзюк заснував Всіхсвятську парафію Київського патріархату і правив тут 23 роки. Рік тому його усунули від виконання обов'язків після його візиту на «Собор» Філарета, цю ситуацію висвітлювало «Суспільне».

Він розповідає, що збудувати храм не вийшло через брак коштів. Пожертв вірян вистачило лише на фундамент. А кілька років тому ця земля почала цікавити забудовників і церква розглядала їхні пропозиції.

іі
Віталій Друзюк каже, що забудовники цікавились землею церкви і раніше

– Оскільки спонсорів не було, великих грошових надходжень не було, то відповідно так воно і законсервувалося це будівництво і тягнулося, бачите, роками. Ну і от кілька років тому, коли стали нові часи, коли з'явилися багато будівництв по місту, будівельні фірми, які хочуть земельні ділянки, хочуть щось будувати, як правило житло. Ось тоді почали приходити люди, інвестори, які говорили: «Давайте ми, наприклад, збудуємо вам храм і тут же, наприклад і тут же житло».

Але це не йшло далі розмов, тому що на той час архітектура міська не погоджувала це, оскільки зонування виділене для громадської і ділової забудови, – розповідає Віталій Друзюк. – Тільки на розмовах, що от ми прийдемо ми вирішимо все з міською владою, ми будемо будувати, а потім нічого.

Рік тому служити в храмі почав новий настоятель. А разом з ним почалося будівництво. Ну, як почалося...  З’явилося. На території храму у формі фундаменту поклали скріплені будівельні газоблоки.

іі
Нині будівельні блоки мають ось такий вигляд. Прихожани розповіли нам, що частину блоків розікрали

Ці блоки, якщо вірити документам – незавершене будівництво будинку настоятеля, готове на 15%.

Будинок настоятеля на 122 квадратні метри тут справді планувався, відповідно до Містобудівних умов, які церква отримала ще у 2013 році.

іі
Відповідно до містобудівних умов, на цій території мали б збудувати храм, каплицю, дзвіницю і будинок настоятеля (під номером 4). Джерело: Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, видані Всіхсвятській парафії УПЦ КП у 2013 році

Поклали ці блоки на ділянці близько року тому. А після цього почали ділити землю.

У вересні 2019-го на звернення Всіхсвятської парафії міська рада розділила територію церкви на дві ділянки. Перша – площею 34 сотки, на ній розташована церква і фундамент собору. Будівельні блоки чи, так зване, незавершене будівництво будинку настоятеля знаходяться на другій – площею 1 гектар.

іі
Поділ ділянки. Червоним виділено 34 сотки, які залишили церкві, синім виділено територію, яку надали в оренду забудовнику

За трохи більше ніж місяць церква поділила землю і зробила на неї документи. А це, між іншим, два рішення Рівненської міської ради. Той, хто оформляв землю у Рівнераді, знає що зазвичай ця процедура триває місяцями.

Як тільки ділянки отримали окремі кадастрові номери і документи, новостворена фірма з гучною назвою ТОВ «Правильний вибір 4» купила це «незавершене будівництво будинку настоятеля», яке на той момент знаходилось вже на окремій ділянці.

На додаток до блоків, компанія отримала бонус від церкви – парафія не тільки продала блоки, але й відмовилась від гектара власної безкоштовної землі. Короткий опис цих подій у відповіді міської ради на наш запит.

А далі... 27 лютого 2020 року депутати Рівнеради одним рішенням припинили право користування ділянкою церкві і передали гектар в оренду покупцю цих блоків – ТОВ «Правильний вибір 4» для будівництва багатоквартирного житлового будинку з об'єктами торгово-розважальної і ринкової інфраструктури. На майже максимально можливий строк 49 років.

26 депутатів Рівненської міської ради, зокрема й міський голова Володимир Хомко проголосували «ЗА» це рішення. Утрималися п'ятеро, не голосували шестеро.

Про затвердження проекту землеустрою, припинення права постійного користування земельною ділянкою та передачу ТОВ «Правильний вибір-4» в оренду земельної ділянки на вул.Романа Шухевича, на якій розташоване нерухоме майно
Депутати і фракції Як проголосували
Європейська солідарність  
Васильчук Сергій Миколайович ЗА
Гапяк Богдан Володимирович ЗА
Кузьмич Андрій Вікторович ЗА
Муляренко Олексій Віталійович ЗА
Тимощук Тамара Ульянівна ЗА
Туровська Людмила Валентинівна ЗА
Чубай Олександр Степанович Відсутня картка
Чугуєвець Анатолій Олександрович ЗА
Свобода  
Дзецько Олег Вікторович ЗА
Загоровський Назарій Богданович Відсутня картка
Іванова Анна Григорівна ЗА
Карпяк Олег Віталійович ЗА
Крюков Олександр Володимирович ЗА
Осіпчук Юрій Юрійович ЗА
Петролюк Роман Васильович ЗА
Стельмащук Святослав Володимирович ЗА
Чубай Тетяна Василівна Відсутня картка
Козачок Дмитро Віталійович ЗА
Самопоміч  
Бляшин Микола Степанович ПРОТИ
Года Маріян Адамович ЗА
Ковалець Ігор Костянтинович ЗА
Пилипчук Ірина Стахівна ПРОТИ
Поліщук Назарій Миколайович Утримався
Чирак Людмила Вікторівна ЗА
УКРОП  
Довжаниця Олександр Костянтинович Утримався
Криж Ольга Василівна ЗА
Сухий Юрій Володимирович ЗА
Громадський контроль  
Євтушенко Святослав Ігоревич Відсутня картка
Романюк Любов Володимирівна ЗА
Яворський Роман Степанович ЗА
Батьківщина  
Бабат Олександр Володимирович ЗА
Кульчинська Галина Григорівна ПРОТИ
Курсик Олександр Васильович ПРОТИ
Мітін Юрій Олексійович ПРОТИ
Нестерук Олександр Петрович ЗА
Павелків Віталій Романович Відсутня картка
Пожарський Петро Володимирович Відсутня картка
Попик Володимир Володимирович Утримався
РПЛ  
Лащук Анатолій Петрович Утримався
Немеш Василь Михайлович Утримався
Стасюк Роман Павлович ПРОТИ
Кудрін Володимир В'ячеславович (безпартійний) Відсутня картка
Міський голова і секретар Рівнеради  
Хомко Володимир Євгенович ЗА
Паладійчук Сергій ЗА

Саме для того, щоб це рішення виглядало законно, біля церкви поскладали блоки і оформили їх незавершеним будівництвом.

Чому ж міська влада так легко віддала мільйони громади Рівного в руки забудовників. Запитуємо в начальника управління земельних відносин Сергія Таргонія.

цц
Сергій Таргоній розповідає, що аукціон не провели, бо на ділянці знаходиться об'єкт нерухомого майна, але це не так

– Земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, які перебувають у приватній власності, не підлягають продажу на земельних торгах, –  розповідає Сергій Таргоній. – Якщо є зареєстрований в реєстрі об'єкт нерухомого майна, чи він займає 50% готовності, чи він займає 90% готовності – в законі такого не прописано. Є об'єкт нерухомого майна у власності фізичної, або юридичної особи –  та ділянка не підлягає продажу на аукціоні. 

Ми показали чиновнику фото цих блоків і запитали чому він вважає, що це об'єкт нерухомості.

– Управління земельних відносин не наділене повноваженнями перевіряти дії державних реєстраторів в тому числі і нотаріусів, – відповідає посадовець.

– До Управління земельних відносин надійшла заява через ЦНАП про затвердження проекту землеустрою та передачу в оренду земельної ділянки на вулиці Шухевича, 1. Управління земельних відносин розглянуло матеріали, подані заявником, погоджений в законному порядку проект землеустрою, висновки інспектуючих служб позитивні. На підставі чого управлінням підготовлено проект рішення про передачу в оренду земельної ділянки.

Маючи на міській землі об'єкт нерухомості, можна отримати її і без земельних торгів. Але купа розкиданих будівельних блоків, яка видається за незавершене будівництво. Це обман, з метою поза конкурсом отримати гектар землі.

У своєму рішенні міська рада посилається на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, мовляв там інформація про нерухомість ТОВ «Правильний вибір 4» на цій землі, тому її віддали без аукціону.

В цьому ж витягу вказано, що компанія «Правильний вибір 4» є власником об’єкту незавершеного будівництва будинку настоятеля.

Але навіть якщо цю купу блоків визнали незавершеним будівництвом, то воно не має статусу нерухомого майна. Про це сказано у Цивільному кодексі і це підтвердив Верховний суд.

Експерт з питань земельного законодавства Георгій Могильний, пояснює, що право власності на нерухоме майно і право власності на об'єкт незавершеного будівництва – це два різні види прав.

Тобто, власник нерухомості справді претендує на отримання права оренди міської землі без аукціону, а ось власник незавершеного будівництва – ні. 

АА
Георгій Могильний розповідає, що власники незавершеного будівництва не можуть за законом отримувати землю в оренду без аукціону. Фото: Наші гроші 

– Є об'єкт незавершеного будівництва і на нього реєструється право власності на об'єкт незавершеного будівництва, тобто на матеріали і обладнання, а не на об'єкт, безпосередньо нерухоме майно: будівлю чи споруду. Це все вноситься в той самий Державний реєстр (Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – ред.), а далі у витягу чисто не враховано різницю прав, – розповідає Георгій Могильний.

Ви отримаєте витяг (з реєстру – ред.), де написано там: актуальна інформація про об'єкт нерухомого майна, наприклад, опис об'єкту нерухомого майна. Але всюди тут зазначено, що це є саме незавершене будівництво.Тобто бланк стандартний, на ньому написано, що це начебто власність на нерухоме майно. Але висить позначка, що це незавершене будівництво. І ось незавершене будівництво ніякого права на отримання земельної ділянки без земельних торгів не дає.

цц
Частина витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно. Посадовці свідомо ігнорують те, що у витягу об'єктом нерухомого майна підписане незавершене будівництво, а також зазначено: «об'єкт житлової нерухомості: НІ»

В тому самому Києві це теж досить розповсюджена схема. Вже скільки не пояснювали, що це інший вид прав, подивіться закони, все таке інше. Вони (посадовці – авт.) кажуть – а ось витяг, об'єкт нерухомого майна і право власності. А те, що там далі написано, що це незавершене будівництво повністю ігнорується фактично. 

– Незавершене будівництво таким чином не є нерухомим майном, воно окремо визначається? – журналістка. 

 Так. Воно окремо зазначається.  В тому ж самому реєстрі прав, воно вноситься в окремий реєстр, – розповідає Георгій Могильний.

– Якби нормально підійшли до формування технічного завдання для присвоєння реєстру, вони мали б видавати різні витяги з різними формулюваннями з назвами підрозділу і все інше для незавершеного будівництва і нерухомого майна. Але цього не зробили. Тобто витяг один і той самий. Написано, що це начебто нерухоме майно. А насправді право власності на незавершене будівництво.

Запитуємо в міського голови Рівного Володимира Хомка, де на Шухевича 1 він побачив нерухомість – будинок настоятеля.

Попередньо ми намагалися домовитися про інтерв'ю, але міський голова сказав спілкуватися з його заступником Віталієм Германом. Оскільки мер, а не заступник голосував за це рішення, ми робимо другу спробу. Володимир Хомко, спочатку був готовий відповідати на наші питання, але ледь почувши про що мова поспішає на виконком.

іі
Почувши незручне питання, Володимир Хомко почав дивитися на годинник і, ігноруючи журналістку, пішов на виконком

– Можна одне питання? – журналістка. 

– Яке? – Володимир Хомко. 

– Ми досліджували питання, ось я принесла фотографії. Церква на розі Шухевича/Черняка...

– Ну я ж вам сказав, Гєрман. В мене зараз через 10 хвилин виконком.

– Ви просто голосували за це. Скажіть, будь ласка, чи вважаєте ви це незавершеним будівництвом? (Володимир Хомко швидко йде і не зупиняється, журналістка поспішає за ним, – ред.) Пане Володимир, можете, будь ласка, прокоментувати?

Міський голова на питання не реагував. На виконком нас не пропустили, прикриваючись карантинними обмеженнями.

– Посадовці знають, що вони можуть прикритися витягами з реєстру, формулюваннями, передати земельну ділянку. Ну зрозуміло, що це робиться зазвичай не безкоштовно, – вважає Георгій Могильний. – Тобто це така безпечна корупція, фактично, на якій заробляють дуже багато посадовців у різних містах.

Ми прийшли на недільну службу у церкві Всіхсвятської громади. Настоятель Ростислав Павелко тут править вже рік. Він повчає вірян.

іі
Священик Ростислав Павелко вчить вірян любити, постити, прощати і берегти природу, землю...

– Мало ми ще молимся, мало ми ще постимо, мало ми любимо. Господь нам послав у цей світ красоту нашої природи. Гори, моря, океани. І все ще що на них. Ліси. Сказав людині – володійте землею. Але людина, володіючи землею, не береже всього того, що дав Господь, – проповідує вірянам отець Ростислав Павелко.

Запитуємо парафіян після проповіді, чи знають вони про плани будівництва на подвір'ї церкви.

– Чи правильно, що на території церкви будуть будувати багатоповерхівку?– журналістка.

– Ні не правильно, я такого вважаю не повинно бути. Це повна, тим більше в нас тут має бути собор, от то якесь таке приміщення для собору обслуговуюче. А багатоповерхівка ні... – каже вірянка Валентина Михайлівна. 

– Те щоб тут будинок став, дивіться, треба біля будинку якусь стоянку, якусь дитячу площадку, скільки тут території? – коментує інша вірянка. 

– Такого не може бути, що церква відмовилась, – не вірить почутому інша парафіянка. 

– Вони продали фундамент забудовнику, – журналістка.

– Я перепрошую, ви знаєте, якщо це владика Іларіон вирішив так і він погодився, то яка наша справа? Ми повинні погодитись теж. Ну їм видніше. Наша справа приходити й молитись. А їхня справа... – відповідає ще одна вірянка.

Парафіянки разом вирішили, що винна міська рада і держава, а не церква.

Настоятель храму Ростислав Павелко з журналістами говорити відмовився. Каже, не отримав благословення та й поспішає.

іі
Ростислав Павелко каже, що не отримав благословення від єпископа на інтерв'ю

– Дівчатка і хлопчики, я вам кажу, я дуже спішу. Дуже спішу, я на стільки спішу, що ви не знаєте. Просто вже немає часу.

– Одна хвилина. Дякую, що нам дозволили познімати на службі. Ми хотіли спитати чи вам відомо, що це за блоки? – журналістка.

– Я вам казав, всі коментарі на 16 липня (вулиця, на якій знаходиться Рівненська єпархія ПЦУ, – ред.). Вам там обов'язково дадуть коментарі, – каже настоятель храму.

– А до кого?

– Заходите 16 липня, 4, секретаря шукаєте, він вам все скаже. Я просив благословення на коментар, мені не дозволили давати коментар, розумієте чи ні? Тому коментар візьмете там, добренько?

– Всі ці питання Іларіон вирішував?

– Всі ці питання туди, там вам все скажуть! – завершує розмову Ростислав Павелко і йде до автомобіля.
 
На «16 липня» ми звісно звернулись. І ходили і телефонували. Більше тижня ми намагалися отримати коментар церкви, але чули самі відмовки. Спочатку через карантин.

ПП
Секретар Рівненської єпархії ПЦУ Сергій Лучанін (ліворуч) і керівник прес-служби Рівненської єпархії Василь Рудніцький відмовились відповідати на питання і давати контакти владики Іларіона. Фото: Суспільне і фейсбук Василя Рудніцького

– Ну дивіться, зараз владика на час карантину взагалі ніякі інтерв'ю не дає. Він служить тільки і все, – каже керівник прес-служби Рівненської єпархії, протоієрей Василь Рудніцький.

Потім нам відмовили у спілкуванні, посилаючись на публікацію «Четвертої влади» про статки духовенства, яка декому не сподобалась. Хоча фактично відмовили в поясненнях не журналістам, а рівнянам, чиєю землею користується релігійна організація.

– Я вам ніяких коментарів, ніяких інтерв'ю для вас робить не буду. Чому? Тому що ви вже брали інтерв'ю і коментар в прес-секретаря там щось розслідували якісь машини дорогі, –  відмовляє секретар Рівненської єпархії ПЦУ, протоієрей Сергій Лучанін. – Я ніякі коментарі не даю. Ні по чому. Ні по церкві, ні по землі. Ви мені не дзвоніть, я вам телефон свій не давав і ваш мені не потрібен. Вибачайте, до побачення.

Дивіться також  «Де живуть та на чому їздять рівненські православні єпископи»

Владика Іларіон керує Рівненською єпархією, раніше Української православної церкви Київського патріархату, тепер Православної церкви України вже 8 років.

Колишній настоятель Всіхсвятської парафії протоієрей Віталій Друзюк каже – без його благословення вирішення подібних справ із забудовниками неможливе.

– Коли прийшов владика Іларіон на кафедру сюди в Рівне, він побачив цю земельну ділянку, він ну був дуже радий тому, що є велика земельна ділянка, поклав на неї око, ось. Але чомусь от в мене з ним чи в нього зі мною не було якогось взаєморозуміння.

– Що ви маєте на увазі під «кинув око» на ділянку?–  журналістка.

– Тобто він зрозумів, що ця земельна ділянка має великі кошти, що за неї можна збудувати храм ось, і відповідно на цьому можна заробити для церкви, –уточнює Віталій Друзюк. – Іларіон був не проти того, щоб будувати там житлові будинки. Ну сказавши, що, напевно, хоча б поверхів 5, не більше.

00
Владика Іларіон, за словами колишнього настоятеля Всіхсвятської парафії, в курсі всіх справ щодо земельної ділянки. Фото: www.rivne-cerkva.rv.ua

Про скільки поверхів домовилися? Намагаємось запитати у Владики Іларіона, взнавши його номер телефону.

– Наразі ми готуємо публікацію про заплановане будівництво на території храму Всіхсвятської парафії у Рівному на розі… – журналістка. 

– Я зрозумів. Я відмовляюсь давати вам будь який коментар. Вибачте, будь ласка, – каже Владика Іларіон і кидає слухавку.

Забудовник – компанія зі шлейфом кримінальних проваджень

Новий орендар гектара землі на Шухевича і власник незавершеного будівництва у вигляді бетонних блоків – ТОВ «Правильний вибір 4» – товариство засноване у травні минулого року у Хмельницькому. Статутний капітал серйозної будівельної компанії – тисяча гривень.

Крім «Правильний вибір 4», є ще «Правильний вибір 1»  і «Правильний вибір 3». Все це різні назви одного кола забудовників.

Заснували ТОВ «Правильний вибір 4» Ігор Денисов (він же директор компанії) – засновник кількох громадських і благодійних організацій, зокрема «СІОН», «Праведна країна» і «Альтернатива».

Також він співвласник обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Правильний вибір 3». У інтерв'ю сайту «Є» Ігор Денисов розповідав, що на благодійну і громадську діяльність його спонукав негативний досвід минулого, зокрема, тривале відбування покарання у в'язниці через те, що бізнес, який він вів «накрили».

Ігор Денисов від імені компанії відмовився спілкуватися з «Четвертою владою».

іі
Ігор Денисов каже, що на Шухевича,1 буде будуватися церква. Фото з сайту «Є»

 Дивіться, ми не будемо давати ніяких коментарів. Там не ведеться ніякого будівництва. І пока без коментарів, – каже Ігор Денисов.

– Поки не ведеться, але ж буде будівництво там. Нам цікаво, що це, – журналістка. 

– Ну не знаю, що там буде. Там буде будуватися церква.

– Ваше товариство якось допомагає у будівництві церкви?

– Е-е, ну без коментарів пока.

Інший співвласник ТОВ «Правильний вибір 4» Володимир Іванов – торік був співвласником ТОВ «Перлина-Поділля плюс», інших бізнесів наразі офіційно на ньому не зареєстровано.

Також співзасновником «Правильний вибір 4» є Юрій Луцюк. Він балотувався до Верховної ради в 2014-му. У своїй програмі назвав 10 заповідей, які буде виконувати:

1. Бути свідомим.
2. Не давати і не брати хабарі.
3. Не красти.
4. Допомагати.
5. Підтримувати чистоту думок і дій.
6. Самоорганізовуватись.
7. Брати відповідальність.
8. Не боятись.
9. Не чекати.
10. Діяти вже сьогодні на благо завтра.

іі
Юрій Луцюк у передвиборчій програмі розповів про свої 10 заповідей. Але слово розходиться з ділом. Фото з соцмережі Вайбер

Юрію Луцюку належить будівельне підприємство «Мегапрогрес», яке вигравало у державних закупівлях  і будувало будинки бренду «Правильний вибір» у Львові і Вінниці. Обидва будівництва фігурують у кримінальних провадженнях.

іі
Вінницький ЖК «Правильний вибір» знаходиться в самому центрі міста. Фото: ЛУН 

Вінницький ЖК «Правильний вибір» знаходиться в самому історичному центрі і позиціонує себе як елітна забудова. За нього відповідальний ОК «ЖБК «Правильний вибір» з Хмельницького.

Про суперечки навколо будівництва писали журналісти, тепер забудовник фігурує в кримінальному провадженні. Поліція з'ясовує чому замість 6-ти поверхів, які затвердили на громадських слуханнях, забудовник звів дев’ятиповерхівку.

Також, за інформацією з судового реєстру, ОК «ЖБК «Правильний вибір» фігурував у ще одному кримінальному провадженні. Правоохоронці підозрювали, що невстановлені особи, з метою прикриття незаконної діяльності, у 2016-2018 роках створили компанії на підставних осіб, які не мають стосунку до створення та ведення фінансово-господарської діяльності, в тому числі ОК «ЖБК «Правильний вибір».

Все це робили нібито з метою занизити податки. Остання судова ухвала у справі датована листопадом 2019-го.

Львівський проект «Правильного вибору» –  ЖК «Злагода» також фігурує в кримінальному провадженні.

Із судового реєстру дізнаємося – поліція встановила, що службові особи обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Злагода» у 2017-2018-му ймовірно ухилились від сплати майже 6 мільйонів ПДВ.

Офіційно гектар землі у Рівному на вулиці Шухевича оцінили у понад 7 мільйонів гривень. Скільки місто отримало б за неї на аукціоні невідомо. Але можна порівняти – у 2008-му році на єдиному у місті земельному аукціоні бюджет Рівного отримав 5 мільйонів гривень за 22 сотки біля автовокзалу – тепер там багатоповерхівка з магазинами.

Наразі гектар землі в оренді за 300 тисяч гривень в рік. А коли там зареєструють багатоповерхівку, то, за законом, землю мають безкоштовно передати управителю будинку в безоплатне постійне користування.

Чи правильний вибір зробила церква і міська влада? І чи може бути правильним вибір, побудований на «безпечній корупції»? Ні представники церкви, ні представники влади не побажали пояснити це рівненській громаді.

Дивіться продовження: «Треш у квадраті» від суду і дірявий новий зонінг від міськради: як у Рівному дерибанять «церковний гектар»


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте