Як на Рівненщині отримати безоплатну медичну допомогу вагітним та породіллям в час воєнного стану

Жінки, які переселилися на Рівненщину, можуть отримати всі ті самі медичні послуги, що й у своїх містах до початку повномасштабної війни
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Рівненського обласного перинатального центру

На початку квітня Рівненська обласна військова адміністрація поширила інформацію від Дитячого фонду Організації об’єднаних націй про те, що вагітні жінки мають подбати заздалегідь про список речей для малюка та для пологів.

Нібито під час війни в лікарні може не бути необхідних речей і матеріалів, тому краще підготуватися самотужки.

Ми вирішили з'ясувати, чи справді породіллям на Рівненщині наразі треба якось по-особливому готуватися до пологів і чи є медична допомога для них безкоштовною, як і раніше.

У пресслужбі Національної служби здоров’я, яка оплачує визначені послуги лікарень для пацієнтів, нам розповіли, що через війну змін в отриманні медичної допомоги немає.

Все, що можна було безоплатно отримати до 24 лютого, так само можна і після. В тому числі і пологи – вагітна може брати до лікарні особисті речі, а більше нічого не потрібно. Все інше – безоплатно. Можна, як і раніше, обирати пологовий, де народжувати.

Жінки, які переїхали в інші регіони країни через бойові дії, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу безоплатно. Це стосується і тих, хто залишився в регіонах, де доступ до меддопомоги ускладнений через бойові дії, і є необхідність змінити лікарню.

Щоб знайти лікарні чи пологові, які надають потрібну пацієнтці медичну допомогу безоплатно, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77.

Оператори контакт-центру НСЗУ працюють у робочі дні з 9.00 до 18.00. Вони допоможуть знайти найближчу лікарню.

Також варто зателефонувати безпосередньо у лікарню, щоб уточнити графік роботи та записатися на прийом.

Зазвичай було потрібне скерування від сімейного або лікуючого лікаря, але в умовах воєнного стану лікарі готові йти назустріч пацієнтам і приймати їх без скерування.

Скерування для пацієнток, які переїхали з інших регіонів чи звернулись в іншу лікарню, створить акушер-гінеколог під час першого візиту.

На пологи породіллі потрібно брати за можливості: документ на посвідчення особи, обмінну карту, особисті речі для себе та дитини на час перебування у лікарні.

Якщо жінка не має чогось з вказаного переліку, їй не відмовлять у наданні медичної допомоги.

Жодних благодійних внесків не потрібно. Все необхідне – і ліки, і медичні вироби – входить у безоплатний пакет послуг. Безоплатні пологи включають надання медичної допомоги при пологах черговою акушерською бригадою, зокрема, партнерські пологи, плановий чи ургентний кесарський розтин.

А також – знеболення під час пологів, оперативних втручань та післяпологових процедур; моніторинг стану породіллі та дитини, усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, скринінг критичних вроджених вад серця, щеплення дитини за Календарем, харчування в стаціонарі.

Керівниця Пологового будинку у Рівному Світлана Муравська каже, що в пологовому для пацієнток все безоплатно і не лише по пологах, а по всіх напрямках, які оплачує НСЗУ.

– Ми, як і до початку війни, забезпечуємо медикаментами не тільки по Нацпереліку, а й більше. Ми навіть свічки закупили для амбулаторного пакету, бо багато переселенців, вирішили допомогти людям. Наразі покриваємо усі пакети, – розповідає Світлана Муравська.

Адреса жіночої консультації Пологового будинку: вулиця Медична, 7.

Центр надання амбулаторної допомоги: (097) 97-15-171, (093) 033-88-06, (0362) 62-97-28

Заступник з медчастини керівниці Обласного перинатального центру Степан Лічнер каже, що породіллі не мусять нічого докуповувати: 

– З собою тільки треба мати речі особистої гігієни та одяг для малюка. Якщо б волонтери якісь інструменти для операцій надали, то ми б не відмовились, бо їх поновити треба. А все інше є, – розповідає Степан Лінчер.

Він додав, що на потреби переселених жінок також усього вистачає. Крім того, в лікарні видають бейбі-бокси.

Адреса жіночої консультації Перинатального центру: вулиця Міцкевича, 30 (біля готелю «Мир»).

Номер телефону довідкової: (0362) 62-09-78. Оглядово-приймальне відділення: (0362)62-09-23


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі – там оперативна стрічка новин про події російсько-української війни.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте