Офіційні тарифи у рівненських, дубенському та луцькому пологовому
Більшість послуг, пов’язаних із пологами, для пацієнток безкоштовні. За них пологовим платить Національна служба здоров’я із грошей платників податків – трохи більше восьми тисяч за одні пологи.
У перелік безкоштовних послуг входять пологи із черговою бригадою лікарів, але не входить можливість обрати лікаря, який прийматиме пологи. На цю послугу мають бути окремі затверджені тарифи – тоді пацієнтки можуть заплатити за це офіційно.
Ми дізналися, чи є такі тарифи у пологових в Рівному, Дубні і Луцьку.
У Рівненському пологовому будинку та в Обласному перинатальному центрі немає затвердженого тарифу на пологи, які приймає обраний пацієнткою лікар.
Офіційний тариф на цю послугу є лише в Дубенському пологовому будинку – 1921 гривень 32 копійки.
Керівник Дубенського пологового будинку Ростислав Андрощук розповідає, що цю суму розраховував економіст лікарні, зважаючи на кілька показників: наприклад, заробітну плату лікаря та середню тривалість пологів.
– Вийшли з цією сумою на виконком Дубенської міської ради і вони затвердили. Є складність, що в різних закладах різна ціна, було б простіше якщо була б вона єдина для всіх, – каже директор Дубенського пологового.
За його інформацією, зараз конкретного лікаря обирають приблизно чверть пацієнток. Ростислав Андрощук також каже, що в пологовому «намагаються брати кошти вже після того, як надана допомога»:
– Пацієнток попереджають, що обраного лікаря може не бути в лікарні, коли у жінки почнуться пологи.
Перелік решти платних послуг, які офіційно надає Дубенський пологовий, можна переглянути тут.
Натомість у Рівненському пологовому тариф, зі слів керівниці Світлани Муравської, вже розрахували та мають затвердити на сесії міської ради:
– Якщо це пакет «ексклюзивний», то це 12 тисяч 500 гривень, а «ексклюзивний плюс» – 14 тисяч гривень, каже Світлана Муравська.
Керівниця не відповіла, чим саме відрізняються ці пакети, каже, що «в пакетах все буде розписано».
За її словами, наразі пацієнтки обирають конкретного лікаря «не дуже часто».
Водночас у Рівненському пологовому все ж є перелік платних послуг. Його затвердили у вересні 2020-го.
У цьому переліку є, наприклад, такі послуги як:
- перебування у палатах з покращеними умовами (127 гривень за добу у відділенні патології вагітності та від 600 до 1809 гривень за весь час перебування у палатах у пологових відділеннях),
- триразове харчування в стаціонарі за 238 гривень (не вказано – на добу чи загалом),
- операція з відновлення прохідності маткових труб за 12 тисяч 977 гривень,
- гістероскопія за 6 тисяч 305 гривень,
- аборт до 12 тижня вагітності за 3 тисячі 718 гривень.
Керівниця пологового будинку каже, що цей список буде доповнюватись.
Керівниця Перинатального центру Вікторія Єнікеєва у відповіді на запит повідомила, що 24 лютого подала до обласної ради проєкт змін до статуту лікарні для впровадження платних послуг.
– У переліку тарифів планується платна послуга «медична допомога при пологах з вибором лікаря». Вартість цієї послуги попередньо обрахована, – розповіла Вікторія Єнікеєва.
Проте обраховану вартість послуги з вибору лікаря керівниця Перинатального центру не назвала.
За її інформацією, у 2020 році 39% пацієнток закладу обирали лікаря для пологів.
Для порівняння, у Луцькому пологовому також затверджені платні послуги, але можливості офіційно обрати лікаря, який прийматиме пологи, немає.
Заступниця директора з економічних питань Луцького пологового будинку Марина Ляшук пояснює:
– Зараз у нас такого немає у зв'язку з тим, що приймаємо вагітних, які хворі на COVID-19 з усієї області, просто фізично для цього немає акушерів-гінекологів. Треба розуміти, що лікар, якого обрала пацієнтка, може бути у цей час вдома, після чергування. Тому це не так просто.
– Ми про це думали і радилися з юристами, але вирішили поки не ризикувати, бо ще не вивчили це питання, – каже Марина Ляшук.
Нагадаємо, що медична допомога при пологах входить до програми медичних гарантій та оплачується Національною службою здоров’я України. Тобто пацієнтки не повинні платити за:
- медичну допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарський розтин);
- перебування в стандартній палаті;
- анестезію оперативних втручань за призначенням;
- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
- інтенсивну терапію породіллі;
- стабілізацію стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
- метаболічний скринінг у новонароджених;
- вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.
Станом на 1 березня на Рівненщині дозволені партнерські пологи.
Щодо обласних закладів це підтвердив заступник начальника Управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Ігор Добровольський, а щодо Рівненського пологового – його керівниця Світлана Муравська.
Нагадаємо, що раніше ми писали, що платні послуги ще не затверджені в жодному обласному медичному закладі, у тому числі і в Обласному перинатальному центрі.
Більше матеріалів за темою читайте за тегами:
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти