Як навчити дитину кататися на самокаті

Самокат — один із видів дитячого транспорту, який батьки купують своїм малюкам починаючи приблизно з трьохлітнього віку. Він розвиває координацію рухів і спритність, сприяє розвитку відчуття швидкості. Нижче ми розповімо, як правильно навчити дитину кататись на самокаті.

Вибір моделі

В першу чергу необхідно правильно вибрати транспортний засіб. Спочатку орієнтуються на вік маленького їздця.

  • Для малюків 2,5 три роки краще вибрати триколісну модель.
  • Для дітей від 4 до 7 років можна купувати самокат на двох колесах.

Добре, якщо транспорт буде легким і можна буде регулювати кермо по висоті. Нижні гальма ногою — ідеальний варіант для дитячого самокату.

Етапи навчання

Насамперед необхідно переконатися в тому, що малюк хоче і готовий вчитися їздити самокатом. У жодному разі не починайте навчання, якщо дитина не бажає освоювати транспортний засіб. Так тільки відіб'єте бажання кататися.

  • Починати перші тренування краще, коли дитина перебуває в хорошому настрої, сита, здорова і виспалася.
  • Насамперед необхідно освоїти основні правила безпеки. Розкажіть дитині, що кататися потрібно тільки пішохідними доріжками або на дитячих майданчиках. Виїжджати на проїжджу частину категорично заборонено.
  • Обов'язково слід дивитися на всі боки.
  • Застосування захисту: шолома, налокітників і наколінників — обов’язкове.
  • Перший час краще зупинятися перед будь-якими перешкодами — бордюрами, купинами, камінням.

Стартуємо вдома

Перші поїздки краще здійснити вдома, на рівній поверхні, ідеально — коридором. Під час навчання бажано розповісти малюкові, як правильно падати в разі потреби. Приземлятися краще на коліна та передпліччя.

У жодному разі не на долоні. Відпрацьовувати навички падіння можна на м'якому килимі у вітальні.

Починати поїздки коридором краще, поставивши малюка на платформу, по прямій лінії. З кожною новою спробою давайте дитині можливість відштовхуватись однією ніжкою від підлоги.

По мірі формування навичок поступово перебирайтеся на вулицю, на дитячий майданчик із рівним покриттям.

Важливо: перед початком навчання бажано відрегулювати висоту керма. Руки у згині мають формувати кут 90°. Дитина не повинна сутулитися, гнутися чи високо піднімати руки до керма.

Їзда на вулиці

Тут можна помалу вчити повертати. Врахуйте, що для цих маневрів спочатку потрібно багато вільного простору. Тому для навчання краще вибрати час, коли на прогулянці мало дітей.

Обов'язково потрібно освоїти взаємодію з гальмівною системою – дитячі самокати в Рівному здебільшого оснащені заднім гальмом. Воно виглядає як щиток над заднім колесом, на який необхідно натиснути ногою поштовху.

Пізніше можна навчити дитину зістрибувати, побачивши перешкоду, але тільки якщо самокат рухається на невеликій швидкості.

Порада: обов'язково навчіть малюка чергувати поштовхові ноги. Це дозволить рівномірно розподілити навантаження на хребет і прокачати м'язи ніг.

Не забувайте, що похвала — найкращий стимул для вашої дитини. Не скупіться на добрі слова навіть за маленьких досягнень під час навчання.

Підбадьорюйте малюка, підтримує його всіма силами, і він обов'язково досягне колосальних успіхів у їзді на самокаті.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте