Як оцінюють попереднього керівника і що очікують від нового голови фракцій Костопільської міської ради

Більшість голів фракцій у Костопільській міській раді про відхід від влади Євгенія Денисюка і прихід на посаду Давида Дідуха висловлюються стримано або нейтрально
Джерело
Колаж із фото з фейсбук-сторінок і сайту Рівненської обласної асоціації футболу

74-річний костопільський міський голова Євгеній Денисюк у лютому склав свої повноваження. Як пояснив у зверненні до костопільчан, через стан здоров’я. Обов’язки міського голови, поки триватиме воєнний стан, виконуватиме 34-річний секретар ради Давид Дідух. 

«Четверта влада» вже писала про зміни у Костополі у статті «Хто керуватиме Костополем після звільнення мера та коли будуть вибори». Тепер ми запитали у голів усіх восьми фракцій політичних партій Костопільської міської ради, що вони думають про звільнення Євгенія Денисюка і які очікування мають від перебування на посаді Давида Дідуха.

«Буде далі у цій міській раді безлад»

Голова фракції ВО «Батьківщина» Сергій Ткачук

Депутат Костопільської міської ради Сергій Ткачук. Фото 2020 року з його фейсбук-сторінки

Щодо звільнення Євгенія Денисюка. «Я думаю, що міському голові давно вже потрібно було скласти повноваження, бо він уже більше двох років не впливає ні на які процеси, які відбувалися у Костополі. Йому не варто було навіть іти на вибори (2020 року – авт.). Для нього найкращий варіант було не йти ці вибори, не розбурхувати громаду. А останні два роки він, практично, бездіяв. Усе, що він зробив для Костополя, за ці два роки він перекреслив».

Очікування від Давида Дідуха. «Нічого доброго не буде. Буде далі у цій міській раді безлад. Людина не має ніякого досвіду ні в роботі комунальних підприємств, ні в державних органах. Щоб бути ефективним керівником, думаю, треба пройти якийсь певний шлях.

Наприклад, ти прийшов на підприємство, попрацював механіком чи слюсарем, далі ти працюєш головним інженером – має бути кар’єрний ріст. Бо людина має повністю розуміти, як побудоване місцеве самоврядування. А цього немає».

«Вдасться далі консолідувати зусилля»

Голова фракції «Європейська солідарність» Сергій Ващук

Депутат Костопільської міської ради Сергій Ващук. Фото 2021 року з його фейсбук-сторінки

Щодо звільнення Євгенія Денисюка. «Євгеній Олексійович від початку війни, незважаючи на поважний вік, докладав максимум зусиль, щоб пройти цей складний час, і намагався робити все, щоб місто було в безпеці, було забезпечене, групував депутатів навколо себе… Він і до цього часто хворів. Зараз йому складно виконувати обов’язки голови. І це його рішення. Бо, мабуть, розуміє, що вже не зможе виконувати свої повноваження з тією ж продуктивністю.

Деякий жаль є. Бо це зараз спричинить нові хвилі розбурхування у громаді й інтернеті різних тем з боку різних політичних сил. Маю надію, що ми цей період пройдемо. Бо сесії, які стосувалися виділення грошей на оборону, пройшли успішно, хоч і без участі окремих фракцій (яких саме, не каже – авт.)».

Очікування від Давида Дідуха. «У нас очікування, що вдасться далі консолідувати зусилля депутатських груп, тому що демократія в тому вигляді, як є зараз, все ж таки працює на благо міста. Не дозволяє окремим групам чи інтересам розбалансовувати ситуацію.

Наші підприємства працюють, профінансовані. Реалізуються перші в області ініціативи щодо електронного квитка і муніципального транспорту, закупівель генераторів – ми їх ще влітку замовили…».

«Усе буде оцінюватися з часом»

Голова фракції «Народний рух України» Андрій Ткачук

Депутат Костопільської міської ради, заступник міського голови Костополя Андрій Ткачук. Фото 2020 року з його фейсбук-сторінки

Щодо звільнення Євгенія Денисюка. «Це власне рішення Євгенія Олексійовича. Ми маємо його прийняти. Це втрата для громади чи надбання – час покаже».

Очікування від Давида Дідуха. «Ми маємо те, що маємо. Усе буде оцінюватися з часом».

«Має виконувати волю депутатів»

Голова фракції ВО «Свобода» Дмитро Гаврилюк

Депутат Костопільської міської ради Дмитро Гаврилюк. Фото 2020 року з його фейсбук-сторінки

Щодо звільнення Євгенія Денисюка. «Міський голова за станом здоров’я склав свої повноваження. Що я можу тут коментувати? Є у нас секретар, який тепер виконує його обов’язки. Воєнний стан – працюємо, не маємо права зупинятися… Шкода, звісно, що йому не вистачило сил добути до кінця, бо люди висловили йому довіру (на виборах – авт.). На нього орієнтувалися у роботі».

Очікування від Давида Дідуха. «Я думаю, що депутатський корпус і виконавчі органи будуть виконувати свої функції. Його головна роль як секретаря – виконувати волю депутатів, організовувати роботу виконавчих органів. Надіюся, він впорається з покладеними на нього обов’язками».

«Величезний шанс для громади»

Голова фракції «Слуга народу» Олексій Кособуцький

Депутат Костопільської міської ради Олексій Кособуцький. Фото з сайту Рівненської обласної асоціації футболу

Щодо звільнення Євгенія Денисюка. «Це хороша новина. Це пішла ціла ера – Євгеній Денисюк був на посаді шість каденцій. І ці шість термінів мали наслідки: корупційні зв’язки, зневіра людей у владі, маніпулювання громадською думкою і бюджетом громади.

У нього завжди була така манера керування й управління громадою – у тіні. Йому важливо було, щоб усі з усіма сварилися, щоб не було консолідації без нього і поза ним. Класика: розділяй і володарюй. Виключно він міг вирішити або розпалити конфлікт. Тільки він міг ухвалити остаточне рішення.

Останні пів року йому це не вдавалося: депутати цього скликання більше розуміють свою вагу, вагу кожного голосу. І це теж спонукало його до того, що треба вже втікати. Я вважаю, що відхід від влади Євгенія Денисюка – величезний шанс для костопільської громади».

Очікування від Давида Дідуха. «Як будуть розвиватися події за Давида Дідуха, цього ніхто не може спрогнозувати. З одного боку, він з молодої команди, недосвідчений, уперше у владі, у політичних процесах. З іншого боку, він – здібна людина, вміє вчитися… За два роки, які він був секретарем, набрався гартування…

Найближча сесія покаже, як Давид Дідух буде консолідувати депутатський корпус, як він буде розгортати свою політичну діяльність».

Дату засідання Олексій Кособуцький не назвав. З його слів, на момент розмови із журналісткою 23 лютого 2023 року, розпорядження про проведення сесії ще не було.

«Він усіх влаштовує, крім "Батьківщини"»

Голова фракції «За майбутнє» Юрій Шарманський

Депутат Костопільської міської ради Юрій Шарманський. Фото 2020 року з його фейсбук-сторінки

Щодо звільнення Євгенія Денисюка. «Євгеній Денисюк понад двадцять років очолював місто. До нього ставлення неоднозначне: є вороги, є друзі. Хоча він завжди намагався згуртовувати людей навколо спільної справи. Останні пів року Євгеній Денисюк мав проблеми зі здоров'ям, переніс кілька операцій, восени померла його дружина, плюс – фактор війни і постійні стреси. Чоловіку – 74 роки.

Вважаю, що він багато зробив для міста. У нього колосальний політичний і господарський досвід – його не вистачатиме. Поважаю його вибір і бажаю швидкого одужання. Без міського голови Костопільська громада працюватиме без перебоїв, як і раніше. У міській раді політичних конфліктів наразі немає. Усі напрямки закриті фаховими заступниками і секретарем міської ради».

Очікування від Давида Дідуха. «Я брав участь у його знятті з посади секретаря у 2021 році. Потім стало ще гірше – і у 2022 році я вже голосував за його повернення. Він усіх влаштовує, крім фракції «Батьківщина». Багато прогресивних ідей, спрямованих на розвиток громади. Його підтримують».

«Місто у справному стані»

Голова фракції «Сила і честь» Тарас Глудик

Депутат Костопільської міської ради Тарас Глудик. Фото 2021 року з фейсбук-сторінки міськради

– Я перебуваю зараз на службі у Збройних силах. Я чув, що Олексійович прихворів і за станом здоров’я пішов із посади, а Давид Олександрович був обраний секретарем і зараз залишається тимчасово виконувати обов’язки міського голови. Євгеній Олексійович – господарник хороший, місто у справному стані, нормальне, доглянуте. Я вважаю Костопіль одним із найкращих міст в області, – сказав Тарас Глудик.

«Майже рік, як мене у раді немає»

Фракція «Радикальна партія»

Фракція «Радикальна партія» у Костопільській міській раді мала двох депутатів: Андрія Корнійчука та Леоніда Безбаха. Андрій Корнійчук 20 лютого 2023 року, захищаючи Україну, загинув поблизу Червонопопівки на Луганщині. Леонід Безбах зараз також у ЗСУ.

Депутат Костопільської міської ради Леонід Безбах. Фото 2021 року з його фейсбук-сторінки

Леонід Безбах зазначив: «Уже майже рік, як мене у раді немає. Тому мені складно щось говорити і щось коментувати».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте