«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user dyrektorka
Заступниця головного редактора АЖР «Четверта влада»

Як рівненські онлайн-ЗМІ висвітлюють події в зоні військових дій: менше 1% новин

Менше одного відсотка публікацій у рівненських медіа стосуються подій щодо операції об’єднаних сил. Переважна більшість цих новин – про вразливі групи населення.

Такі результати моніторингу п’яти онлайн-медіа Рівненщини:

  • Радіо Трек,
  • Рівне вечірнє,
  • ОГО,
  • ВСЕ,
  • РівнеМедіа

Під час моніторингу аналізували кількість новин, що стосуються ООС, розподіл цих новин за тематикою та тональність висвітлення теми розведення військ. Період моніторингу: 4-8 листопада 2019-го року.

Рівненські медіа приділяли досить небагато уваги подіям в зоні військових дій. Із 639 новин, які ми проаналізували, лише 5 новин (або 0,78%) стосувалися операції Об’єднаних сил. 

Так, по дві новини з цієї тематики у моніторинговий період опублікували «Радіо Трек» та «ОГО», одну новину – «РівнеМедіа». В цей період не публікували подібних новин «Рівне вечірнє» та «ВСЕ».

Чотири із 5 публікацій на цю тематику в рівненських медіа (80%) стосувалися конфліктно-вразливих груп людей. Зокрема, писали про військовослужбовців та їх дітей. Так, «Радіо Трек» показав, як у рівненській маршрутці дякують учасникам АТО.

Фото «Радіо Трек»

Сайти «ОГО» та «Радіо Трек» розповіли про те, що діти військових змагалися у Рівному («Діти військових, що боронять Україну на Донбасі, змагалися у Рівному», «Від козаків до кіборгів»: Юні плавці вшанували полеглих за Україну»).

Обидві новини – майже одного змісту. Їх перепублікували з ресурсу armyinform.com.ua

А «РівнеМедіа» розповіло про ініціативи голови облради стосовного того, що дітям загиблих учасників АТО хочуть влаштувати відпочинок у Польщі. В цій новині журналісти також не проявили креативності, а подали «паркет» (пресрелізи, описи пресконференцій, офіційні заяви), зроблений на основі пресрелізу обласної ради.

Лише одна новина стосувалася розведення військ. Так, «ОГО», з посиланням на «Українську правду» (правда, без гіперлінка на першоджерело), опублікували матеріал про те, що планується черговий етап розведення військ. Новина була подана в нейтральній тональності, без негативних чи позитивних оцінок. 

Скріншот з сайту ОГО

Варто сказати, що сайт «ОГО» системно приділяє увагу подіям у зоні ООС, перепубліковуючи їх зі всеукраїнських ЗМІ. Так, в кінці жовтня 2019-го року «ОГО» опублікувало новину, що в Золотому було розведення військ. А пізніше оприлюднили інформацію, що Ангела Меркель привітала розведення військ на Донбасі.

Решта медіа, які ми моніторили, переважно публікували новини стосовно ООС лише в тому випадку, якщо учасники цих подій або їхні сім’ї проживали на Рівненщині, або ж на Рівненщині відбулася якась подія, що має стосунок до ООС (як от подяка в рівненській маршрутці учасникам АТО).


Антоніна Торбіч, регіональна представниця ІМІ в Рівненській області

Написання цього матеріалу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)