Як рівняни відгукуються про місцеву владу та послуги, які вона надає: результати опитування
Жителі Рівного схвально оцінюють якість роботи комунальних служб та послуги, які їм надають у місті. А от рейтинг діяльності місцевої влади, у порівнянні з 2021 роком, впав.
Такі результати восьмого муніципального опитування, яке квітні-травні 2023 року провів Міжнародний республіканський інститут (IRI) серед жителів 21 міста України. Про загальні настрої рівнян та їх ставлення до місцевої влади розповідаємо більш детально.
Загальні настрої рівнян
88% опитаних жителів Рівного позитивно бачать майбутнє України. Песимістично налаштовані 8% рівнян, 4% утримались від відповіді.
Більш ніж половина респондентів (55%) вважає, що справи у Рівному йдуть у правильному напрямку, натомість 14% не визначилися з відповіддю. У порівнянні з попередніми опитуваннями, індекс респондентів, які вважають, що справи у місті покращились, зріс.
Попри війну в Україні, 10% рівнян вважають, що за останній рік їхнє економічне становище покращилось, а 26% вважає, що у найближчі місяці воно стане кращим.
Ще 22% опитаних вважають, що їхнє економічне становище залишиться на рівні попередніх років. У порівнянні з попередніми опитуваннями, індекс респондентів, які вважають, що їхнє економічне становище зміниться, суттєво знизився.
Найвищий показник щодо покращень в економічному становищі жителів всіх опитаних міст був у вересні 2019 року.
45% рівнян у разі загострення воєнної обстановки поблизу міста планують залишатися за місцем проживання. 17% підуть до ЗСУ, 17% переїдуть в інше місце, область або за кордон. Не визначився з відповіддю 21%.
Як рівняни оцінюють якість обслуговування та послуг
Загалом опитані IRI рівняни задоволені якістю обслуговування та наданими послугами в обласному центрі. Зокрема, респонденти позитивно оцінили діяльність комунальних служб, втім станом доріг у Рівному вони не задоволені.
Медичними послугами задоволені менше половини опитаних рівнян. Позитивно респонденти оцінили рівень якості освіти у дитячих садках, натомість найгірший рівень – у місцевих вишах.
Рівень соцзахисту та доступ для людей з інвалідністю у Рівному є, на думку опитаних, низьким. Майже половина респондентів вважає, що обласний центр незручний для людей з інвалідністю, а чверть опитаних повідомила, що послуги із соціального захисту є неналежними.
9% рівнян не задоволені якістю послуги збору сміття у місті, 54% оцінили її позитивно. Найкраще цю послугу оцінювали у лютому 2017 року, найгірше – у лютому 2020-го.
36% рівнян вважає, що медичні послуги у Рівному надають відмінно або добре. У порівнянні з опитуванням за аналогічний період у 2021 році, якість послуг, на думку рівнян, покращилась. 16% опитаних оцінили медпослуги у Рівному як погані або жахливі (12% та 4% відповідно). Найгірші відгуки ж були у лютому 2016 року.
Найгірша ситуація з транспортом та інфраструктурою у Рівному. З-поміж 21 міста, де проводили опитування, Рівне за якістю надання цих послуг – на останньому місці.
46% рівнян оцінили послуги у сфері інфраструктури та громадського транспорту позитивно, натомість 15% вважають, що вони погані або жахливі, а 1% відповів, що ця послуга недоступна. Найкраще цю послугу оцінювали у лютому 2017 року, найгірше – у вересні 2019-го.
Трійку першості за якістю наданих послуг у сфері інфраструктури та громадського транспорту посідають Харків, Вінниця та Луцьк.
За якістю вуличного освітлення Рівне – на передостанньому місці у рейтингу. У трійці перших – Київ, Вінниця та Луцьк. 65% опитаних рівнян оцінили цю послугу позитивно. У Києві цей показник становить 74%, у Вінниці та Луцьку – 83%. У порівнянні з опитуванням за аналогічний період у 2021 році, якість послуг у цій сфері в Рівному покращилась.
Лише 16% рівнян позитивно оцінили якість доріг у місті. Натомість 48% опитаних вказали на стан доріг як поганий або жахливий. У порівнянні з опитуванням за аналогічний період у 2021 році, якість послуг у цій сфері покращилась. Найкраще цю послугу оцінили у лютому 2017 року, найгірше – у березні 2015-го.
Позитивно оцінили розвиток промисловості у Рівному 20% рівнян, натомість 30% відповіли, що ця сфера є поганою або жахливою. У порівнянні з опитуванням за аналогічний період у 2021 році, якість послуг у цій сфері покращилась. Найкраще цю послугу оцінили у лютому 2017 року, найгірше – у вересні 2019-го.
Рівень освіти, яку надають університети, технікуми та коледжі у Рівному, 35% опитаних оцінили на відмінно та добре, і лише 9% вказали, що він є поганим або жахливим. У порівнянні з опитуванням за аналогічний період у 2021 році, якість послуг у цій сфері покращилась. Найкраще цю послугу оцінили у лютому 2017 року, найгірше – у вересні 2019-го.
Щодо рівня освіти, який надають школи, то на відмінно та добре його оцінили 48% рівнян, 8% вказали, що він поганий або жахливий.
50% опитаних рівнян зазначили, що рівень послуг у дитячих садочках є відмінним та добрим, натомість 6% оцінили його як поганий або жахливий. У порівнянні з опитуванням за аналогічний період у 2021 році, якість послуг у цих сферах покращилась. Найгірше їх рівняни оцінювали у вересні 2019-го.
Діяльність поліції позитивно оцінили 47% опитаних рівнян. Натомість 12% вказали, що послуги у цій сфері є поганими або жахливими.
Якість екології та навколишнього середовища позитивно оцінив 41% рівнян. Натомість 16% вважає цю сферу поганою або жахливою.
Передостаннє місце у рейтингу Рівне посідає за рівнем надання послуг опалення. У лідерах – Ужгород, Харків та Кропивницький. Останнє місце посідає Миколаїв. Позитивно якість надання послуг з опалення у Рівному оцінили 59% рівнян. Найгірше про цю послугу рівняни відгукувались у вересні 2019-го.
41% рівнян вважає, що Рівне незручне для людей з інвалідністю. Натомість позитивно оцінили послуги у цій сфері 17% опитаних рівнян.
Останнє місце у рейтингу посідає Рівне за рівнем соцзахисту. Опитування щодо цієї сфери IRI проводять вдруге. У трійці лідерів – Харків, Хмельницький та Ужгород. Позитивно послуги у цій сфері оцінили 23% опитаних рівнян.
Якість послуг з водопостачання у Рівному позитивно оцінили 84% опитаних і лише 2% вказали, що вони є поганими або жахливими. 86% рівнян позитивно оцінюють послуги з електропостачання, 87% – з газопостачання.
В умовах повномасштабного вторгнення актуалізувалося питання облаштування бомбосховищ. У квітні-травні 2023 року, коли проводили опитування, лише 15% рівнян позитивно оцінили їх облаштування. Натомість 36% вказали, що воно погане або жахливе, а 2% зазначили, що ця послуга недоступна.
Як рівняни оцінюють діяльність місцевої влади
Станом на травень 2023 року 39% рівнян позитивно схвалювали діяльність міської ради. Натомість 48% були незадоволені її діями. До слова, у травні 2021 року рейтинг Рівненської міськради серед опитаних жителів Рівного був вищий.
Думки респондентів щодо оцінки діяльності міського голови Рівного розділилися майже навпіл.
У травні 2023 року його діяльність схвалював 41% містян, а 49% були незадоволені його рішеннями. У травні 2021 року його рейтинг серед опитаних був вищий.
Понад половина респондентів (63%) схвально оцінила діяльність Рівненської ОДА. Натомість 19% були незадоволені її діями.
67% рівнян вважають себе проінформованими про діяльність місцевої влади. Натомість 33% вказали, що про дії Рівненської міської ради та Рівненської обласної державної адміністрації вони не поінформовані.
Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти