Обіцянки Порошенка і Третяка та прокляття Гранітного: п'ять коротких відео з урочистостей першої сесії Рівнеради

А також про коаліцію, яка сформувалася на неурочистій частині першої сесії

Урочиста частина першої сесії Рівнеради восьмого скликання в двох хвилинах. Відеограф Влад Мартинчук

Обіцянки і подяки нового міського голови Рівного, обіцяна підтримка і рекомендації від п'ятого президента України Петра Порошенка, скандальний випадок із підсудним праворадикалом, спільна молитва і нові депутати Рівнеради. Пропонуємо вам переглянути п'ять коротких відео із урочистої частини першої сесії Рівнеради восьмого скликання.

Також пропонуємо відео неурочистої частини сесії, на якій фактично сформувалася нова коаліція.

Дивіться також: Які партії потрапляють у Рівненську міську раду і хто стає депутатами: офіційні результати виборів

Третього грудня у Рівненському міському будинку культури відбулася урочиста частина першої сесії Рівненської міської ради. На відміну від першої сесії обласної ради, вона була відкрита для ЗМІ та гостей.

Сесію відкрив секретар Рівнеради сьомого скликання Сергій Паладійчук майже вчасно – о 10.09. П'ятий президент Петро Порошенко з'явився дещо пізніше.

На відео вище ви можете за дві хвилини переглянути як все відбувалося.

На чотирьох відеозаписах нижче ми виділили кілька моментів, важливих, або цікавих, на нашу думку.

Це присяга міського голови Рівного, який обіцяє дотримуватися Конституції і законів України:

До речі, наразі є рішення суду, яке свідчить про незаконність обмеження пільгового проїзду у Рівному в час карантину. Попередня місцева влада ігнорувала це рішення, побачимо як реагуватиме нова. Детальніше про цю проблему читайте невдовзі у публікації «Четвертої влади».

Перша офіційна промова нового міського голови Рівного Олександра Третяка:

Окрім подяк своїм виборцям, своїм критикам та попередньому міському голові Володимиру Хомку, міський голова Олександр Третяк розповів що він має на увазі під європейським містом, а також про потребу комунікації з бізнесом, з ОСББ, з молоддю.

П'ятий президент України Петро Порошенко теж виступив з подякою виборцям, які підтримали партію «Європейська солідарність» в міську і обласну ради.

Привітався «Слава Ісусу Христу!» і нагадав, що він починав реформу децентралізації, завдяки якій Олександр Третяк – перший голова об'єднаної громади Рівного і Квасилова.

Ще нагадував, що за його президенства вояки УПА отримали офіційне визнання. А також пообіцяв підтримку Олександру Третяку і пообіцяв доступ до американського, німецького, польського досвіду, щоб зробити Рівне кращим.

А також Петро Порошенко висловив переконання (побажання від яких не можна відмовитися?), що міська влада створить місцевий фонд боротьби з COVID-19, що захистить соціально тих, хто цього захисту потребує, і що допоможе підприємцям, які постраждали внаслідок карантину.

Вкінці заходу, коли Петро Порошенко вже мав виходити, до нього підійшов підсудний праворадикал Ярослав Гранітний, якого обвинувачують в трьох злочинах через організацію фейкового мітингу під Рівненською ОДА в травні 2017-го року. Зокрема, обвинувачують в державній зраді та посяганні на територіальну цілісність країни. Хоча за три роки вини у цих злочинах прокурори досі не довели.

Гранітний почав нарікати на те, що його судять без доказів, і в цьому винен Петро Порошенко. Зрештою вигукнув: «Прокляття вам і вашій сім'ї».

Після цього випадку деякі депутати-партійці «Європейської солідарності» допитувалися в поліцейських хто впустив на сесію Ярослава Гранітного. Поліцейські пояснювали, що він мав запрошення, тому питання не до них.

Після закінчення урочистої частини першої сесії депутати Рівнеради зібралися на другу частину в залі засідань Рівнеради, де обрали секретарем ради (другу людину після мера) конкурента Олександра Третяка у другому турі виборчих перегонів Віктора Шакирзяна.

Запис другої (неурочистої) частини сесії Рівнеради:

Член лічильної комісії депутат Рівнеради Микола Бляшин оприлюднив інформацію про те, хто голосував за кандидатуру Віктора Шакирзяна. 26 голосів дали фракції «Європейська солідарність»«Рівне разом»«Свобода»«За майбутнє» в повному складі і міський голова.

Не голосували депутати фракцій «Голос»«Батьківщина»«Слуга народу» – 17 голосів.

В час виборів міського голови Олександр Третяк звинувачував конкурентів (штаб Віктора Шакирзяна і його партії «Рівне разом») у брудній виборчій компанії проти нього. Єдина з партій, що потрапили в Рівнераду, окрім «ЄС», яка підтримала Олександра Третяка на виборах – «Голос». Водночас «Свобода» підтримувала його конкурента, а партія «За майбутнє» офіційно не визначилась, але надала свій інформаційний ресурс – телеканал «Рівне 1» конкуренту Олександра Третяка.

Дивіться також: Чому у рівненській «ЄС» уникають спілкуватися про «джинсу» на користь своїх партійців

Перед виборами, у листопаді, нинішній міський голова заявляв: «Сподіваюся, що в місті Рівному наша співпраця (із партією «Голос» – авт.) у міській раді матиме дуже плідну, тісну взаємодію і ми справді зробимо місто перлиною західного регіону України».

Рівненський «Голос» з приводу першого голосування повідомив, що депутатів «Голосу» чекав сюрприз: «Порядок денний засідання невідомий, жодних проєктів кадрових рішень не оприлюднено. Демократія – це правила та процедури. Принципово відстоюватимемо їх дотримання з перших днів роботи нової ради. Ми не будемо брати участі в ймовірних незаконних голосуваннях і закликаємо усіх політиків, які декларують демократичні європейські цінності чинити так само».

Натомість в «ЄС» привітали ініціативу міського голови «продемонструвати нову якість політики, запропонувавши посаду секретаря Рівнеради своєму нещодавньому опоненту на виборах Віктору Шакирзяну».

«Таке рішення дає можливість врахувати волевиявлення переважної більшості мешканців громади та гарантує, що інтереси всіх рівнян та квасилівчан будуть ефективно відстоюватися їхніми представниками у Рівнераді», – заявляють у партії.

Дивіться також: Програма змін громади Рівного: що обіцяє новий мер і що планує його команда


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте