«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user roman_shustik
Головлікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру

Як Рівному виграти битву за молодь

Я дуже люблю своє рідне місто. І, як кожен його мешканець, хочу для нього розвитку та процвітання на багато-багато років. Але  це залежить,  в першу чергу, від молоді, від тих хто розвиватиме Рівне, завтра, через роки і десятиріччя.

Наша молодь дуже талановита у всьому: спорті, науці, громадській діяльності, бізнесі. Молоді рівняни прославляють наше місто по всьому світу. Вони – майбутнє.  Наші діти будуватимуть місто таким, яким вони його бачать в майбутньому.

Ми лише маємо всіляко допомагати їм, створювати умови для розвитку, прищеплювати любов до рідного міста та бажання його розбудовувати.  Це головне. Молодь має хотіти жити та працювати в нашому чудовому місті.

Ми маємо виграти битву з часом  та конкуренцію з іншими містами Європи. Наше місто має бути містом можливостей, щоб наші діти хотіли тут жити, працювати, народжувати дітей, примножувати славу рідного міста.

Але для цього молоді потрібні умови для самореалізації. Нові робочі місця, умови для створення власної справи. Для того, щоб розвиватися і будувати власну родину – молодь має мати можливості добре заробляти тут, у нашому місті.

Ця проблема не вирішується просто і миттєво. У місто мають заходить інвестиції, розвиватися різні галузі, в тому числі й технологічні та інтелектуальні. Ми маємо бути відкритими для світу і залучати його ресурси. І розвиватися, розвиватися!

Нам не доведеться сумувати з приводу від’їзду молоді в пошукає кращої долі, якщо тут будуть можливості забезпечити родину. Це справді важливо. Ключі до вирішення цього питання – не тільки у роботі місцевого самоврядування, а й у нових ефективних законах.

Крім того, для вдалої конкуренції за молоде покоління місту необхідна і інфраструктура.

Рівне має бути справді комфортним для проживання молодих сімей. Садочки і школи, якість освіти, доступність позашкільного розвитку, спорту – це важливий фактор для кожної родини.

Щоб молода сім’я успішно працювала і розвивала міську економіку – вона немає переживати чи буде для її дитини місце в садочку, чи не доведеться їй везти дитину у гурток ледь не в інше місто.

Потрібні дитячі майданчики та організація міського простору для родини. Це комплексне питання. І вирішувати його необхідно на всіх рівнях влади.

Крім того, законодавці мають почати вирішувати питання забезпечення молоді житлом. Ми не зможемо як колись безкоштовно роздавати квартири молодим родинам, але запустити ефективні програми молодіжного житлового кредитування на всіх рівнях – важлива ціль для всіх депутатів та чиновників.

Тут не варто вигадувати велосипед, позитивних прикладів таких рішень багато в країнах Європи.

А ще дуже важлива безпека. Хоча багатьох часто лякають зведення новин та прес-служб правоохоронців, та Рівне насправді достатньо безпечне місто. Але зупинятися точно не варто і потрібно впроваджувати новітні системи громадської безпеки переймати досвід кращих європейських міст.

Міська та обласна влада, народні депутати роблять багато в цьому напрямку, але потрібно й надалі об’єднувати зусилля і працювати в єдності. Головне  ж – результат. 

Ми, рівняни, разом маємо розвивати наше місто. Робити його привабливим і комфортним для молодих сімей. Закладати підвалини успішного майбутнього. Виграти битву за молодь.  Успіх залежить від участі кожного!

Робіть добро!

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте