«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user SolomiaBobrovska
народна депутатка України, фракція ГОЛОС, рівнянка

Як влада Рівненщини ховає статистику хворих на COVID-19

Є така епідемія – COVID-19. Є така лікарня – Рівненська обласна клінічна лікарня. Так от, оцей самий COVID вже у Рівненській обласній лікарні. Хоча вона не є ні профільною інфекційною, також вона не була визначена опорною для боротьби з коронавірусом.

І пацієнти хворі на COVID до неї не надходять. Втім офіційно озвучено, що вже 16 медиків цієї лікарні хворіють саме цим вірусом.

За неофіційною інформацією, заражені COVID лікарі є у кожному відділенні в Рівненській обласній клінічній лікарні. Загалом, кажуть, більше 16, однак точні дані головний лікар і очільник Рівненської ОДА приховують.

Обласна влада відмовляється коментувати ситуацію. Я кажу це з впевненістю, оскільки на сьогоднішньому брифінгу вона не прояснила анічогісінько.  На брифінг навіть не вийшов Голова ОДА – Віталій Коваль.

Кілька днів тому помер медик цієї лікарні. ПЛР-тест тричі підтвердив – коронавірусу у нього не було. Втім, чомусь його ховають за протоколом, передбаченим для поховання хворих на коронавірус. Пояснення обласної влади звучить так: «щоб задовольнити громадськість».

Станом на зараз, у дружини померлого анестезиста діагностували COVID.

Також обласна влада не вважає, що хворі на коронавірус медики мають повідомляти своїх завідувачів, бо вони – «не сімейні педіатри, щоб до них із таким звертатись». І взагалі, область спростовує, що лікарі хворі на коронавірус. Потім визнає, що хворі медики є, але ситуація начебто під контролем. 
Крім того, перший виявлений у Рівненській області випадок, було виявлено саме у пацієнтки цієї обласної лікарні.

Все це виглядає більш, ніж підозріло. 

Під час брифінгу прозвучало пояснення, що медики мають більший ризик заразитися вірусом поза лікарнею, аніж в самому медичному закладі, оскільки в лікарні ходять в захисних костюмах. Ви справді в це вірите? На планові операції ідуть в захисних костюмах? Вузькопрофільні лікарі мають всі необхідні засоби захисту? Інфекціоністи не комунікують з іншими лікарями?

Попри те, що у лікарні начебто все добре, лор-відділення перепрофілюють у відділення реанімації та інтенсивної терапії, резервне до інфекційного. Зараз відділення – на дезинфекції. І виникає питання – чому б це?

Тестувати лікарів почали тільки вчора, після того, як ситуація стала виходити з-під контролю та набирати розголосу, а мали би почати тестування – два тижні тому. Знову питання – чому б це?

Виглядає так, що обласна влада налякана і не знає що робити. Тому вирішила пристати на стратегію «строгий секрет, державна таємниця». Але саме це і породжує паніку.

На мою думку, приховування інформації – це шкідництво. І за це має бути передбачена кримінальна відповідальність, а голова ОДА має піти у відставку. Люди мають право знати правду. 

Приховування означає лиш одне – обласна влада або свідомо потурає вірусу і дозволяє скластися такій ситуації, умисно калічачи людей, які щодня приходять лікуватись до лікарні, яка цілком може стати новим вогнищем хвороби, або просто настільки перелякана і не знає, що робити, що своєю бездіяльністю робить ситуацію тільки гіршою і втрачає залишки контролю над нею. 

Не знаю, який варіант гірший, але вихід – тільки один. Сказати правду, почати масове тестування і спробувати зупинити розповсюдження хвороби, відправивши всіх лікарів на самоізоляцію, а лікарню – закрити на карантин. 

П. С. Останній вечірній брифінг голови ОДА – і жодного слова про обласну лікарню. Мовчання – знак згоди?

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)