Як вибрати зручне офісне крісло: перевага ортопедичних стільців та крісел

Джерело
med-magazin.ua

Статистика показує, що люди сучасних професій проводять за робочим столом понад 7-10 годин на день. Саме цей фактор стає однією з причин таких поширених захворювань хребта, як сколіоз, остеохондроз, грижа поперекового відділу хребта, артрит, протрузії дисків.

Щоб забезпечити спині максимальний комфорт і подбати про здоров'я хребетного стовпа, була розроблена спеціальна модель посадкового місця — ортопедичне крісло для комп'ютера.

Чим відрізняється анатомічне крісло від звичайного?

Над створенням ортопедичного крісла працювали не тільки конструктори, а й медики.

Їх основне завдання – розробка ідеального місця для сидіння, в якому тіло людини приймає правильне, з ортопедичної точки зору, положення: коли стопи щільно впираються в підлогу, кут згинання ніг в колінах становить 90 градусів, є симетричне положення тазових кісток, відсутній зайвий вигин в попереку.

Всі ці вимоги враховані в конструкції анатомічного крісла.

На відміну від звичайного офісного, ортопедичний стілець здатний підлаштовуватися під свого власника. У ньому передбачена система регулювання висоти спинки, глибини посадки, рівень поперекового валика, висота сидіння.

Синхромеханізм анатомічного крісла вловлює найменший порух користувача, який не сковує природний рух рук або відхилення спини, дозволяє людині в положенні сидячи розслабитися та вільно маніпулювати за робочим місцем – повернутися, різко відкинутися на спинку, дотягнутися до верхньої полиці, розвернутися на 180 градусів не встаючи.

5 ознак хорошого ортопедичного крісла

1. Анатомічне сидіння.

Його форма забезпечує анатомічно правильне положення тазостегнових суглобів і зони куприка. На краю крісла передбачений м'який валик, який не допускає передавлювання кровоносних судин ніг.

2. Висока спинка.

Ідеально, якщо в робочому кріслі людина може і відпочити – повністю відкинути на спинку з опорою в плечовому поясі та зоні голови.

3. Маневровність.

Ортопедичне комп'ютерне крісло повинно забезпечувати безпеку користувача при перекочуванні по підлозі, в разі різких рухів і поворотів.

Для цього конструкція оснащена стійкою хрестовиною на прогумованих роликах, системою «гойдалки» і «газліфт», які запам'ятовують положення людини та підлаштовуються під її вагу.

4. Система «трансформер».

Конструкція правильного комп'ютерного крісла може повністю підлаштовуватися під особливості конституції тіла людини: змінюється висота і кут нахилу підлокітників, регулюється висота від підлоги та глибина посадкового місця.

Елементи спинки у вигляді опори під поперек та підголівника також можуть підлаштовуватися під зріст людини.

5. Якісні матеріали наповнювача й оббивки.

Анатомічне крісло має помірну м'якість в зоні сидушки. Воно не провалюється під користувачем, а забезпечує підтримку зоні таза.

Матеріали спинки повинні пропускати повітря, тепло і вологу. Ці якості матеріалів забезпечують мікровентиляцію. Сидячи в такому кріслі, людина навіть в жарку погоду залишається в сухому одязі. У цьому аспекті найзручніші крісла для літнього періоду — вироби з сітчастою спинкою.

Анатомічний стілець — користь для здоров'я

  • «Заважає» сутулитися.

  • Розслаблює м'язи спини та шиї.
  • Не перешкоджає нормальному кровообігу.
  • Сприяє правильному положенню всього опорно-рухового апарату.
  • Підвищує розумову працездатність.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте