Які проєкти у сфері охорони здоров’я можуть профінансувати, якщо вони отримають достатньо голосів рівнян

Так, імовірно, може виглядати одне з приміщень амбулаторії №4 Центру надання первинної допомоги «Ювілейний», якщо рівняни підтримають ідею про його ремонт
Джерело
Сторінка проєкту з ремонту амбулаторії №4 «Ювілейного» на сайті громадського бюджету

Щоб покращити місто саме так, як вам хочеться, є інструмент під назвою громадський бюджет.

Щороку на цей конкурс рівняни можуть подавати свої ідеї про ремонти, облаштування парків чи майданчиків, створення зон відпочинку чи озеленення, проведення культурних заходів тощо, а всі охочі повнолітні мешканці Рівненської громади за ці ідеї можуть голосувати.

Цьогоріч до 1 жовтня, зареєструвавшись на сайті громадського бюджету, кожна людина може проголосувати за три малі (до 250 тисяч) та три великі (від 250 тисяч до мільйона гривень) проєкти. Які наберуть найбільше голосів, ті і втілюватимуть у 2022 році на загальну суму приблизно 10 мільйонів гривень.

У цій публікації коротко розповідаємо про проєкти з категорії «Охорона здоров’я», всього їх сім.

Два з них ініціювала керівниця Центру надання первинної медико-санітарної допомоги «Ювілейний» Вікторія Покоєвчук.

Зокрема, вона пропонує відремонтувати дитячу амбулаторію №4 «Ювілейного», а саме: замінити покриття підлоги, двері, сантехніку та провести електромонтажні роботи у приміщенні площею 240,6 квадратних метрів за мільйон гривень.

Також Вікторія Покоєвчук пропонує облаштувати територію біля амбулаторій №3 та №4. Зокрема, замінити асфальт на доріжках на на бетонні плити з фігурними елементами мощення, відремонтувати сходи, що ведуть до будівель, накрити приямків будівель амбулаторій та влаштувати металеве огородження на підпірній стінці. На все це треба 250 тисяч.

Так, за ідеєю Вікторії Покоєвчук, мала би виглядати територія біля амбулаторій «Ювілейного» після ремонту. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Засновниця громадської організації «Рівне Такмед» та позаштатна радниця міського голови з питань охорони здоров’я Тетяна Воронцова також має дві ідеї.

По-перше, вона пропонує запобігати повторним інсультам у пацієнтів інсультного центру Центральної міської лікарні Рівного.

Для цього вона пропонує за мільйон гривень:

  • закупити портативний УЗД-апарат для інсультного центру (щоб діагностувати на місці, не транспортуючи в діагностичне відділення);
  • провести навчання лікарів інсультного центру базовим УЗД-навичкам;
  • відремонтувати приміщення для роботи мультидисциплінарної команди для формування індивідуального реабілітаційного плану;
  • розробити і роздрукувати індивідуальні реабілітаційні плани, які би видавалися пацієнтам при виписці зі стаціонару.

З опису проєкту не зрозуміло, про ремонт якого саме приміщення йдеться. Але авторка уточнює, що це ремонт в палатах, у які переводяться пацієнти на реабілітацію після інсультного центру.

По-друге, за допомогою серії з десяти відеороликів Тетяна Воронцова пропонує спростовувати міфи про домедичну допомогу та показувати, як правильно її треба надавати. Ось приклад відеоролика. Крім відео, вона пропонує закупити в кожну школу Рівного тренувальні автоматичні дефібрилятори й одноразові розхідники для серцево-легеневої реанімації. Вартість цього проєкту – 250 тисяч.

Із цим проєктом перегукується ідея завідувача навчально-тренувального відділу Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрія Стахнюка. Він пропонує поширювати інформацію про невідкладні стани та навчати мешканців Рівного надавати домедичну допомогу.

Зокрема, за 250 тисяч пропонує розміщувати тематичну соціальну рекламу на білбордах, сіті-лайтах, на радіо та телебаченні, навчати мешканців Рівного домедичній допомозі під час публічних заходів та у школах та інших навчальних закладах.

Таке зображення Андрій Стахнюк подає як приклад соціальної реклами, яку можна розміщувати на білбордах у Рівному. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Лікар-онкохірург Рівненського обласного протипухлинного центру та депутат Рівнеради від «Європейської солідарності» Андрій Жильчук пропонує проводити профілактику раку шийки матки.

А саме – вакцинувати від вірусу папіломи людини дівчат 9-14 років. В описі проєкту Жильчук вказує, що оцінюваний довготерміновий ефект від вакцинацій проти вірусу папіломи людини за 15-20 років призведе до зменшення смертності від раку шийки матки майже на 70%.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Володимир Приступа подав проєкт на мільйон із реконструкції відділення відновного лікування міської дитячої лікарні – там діти проходять реабілітацію після хвороб. В описі проєкту це пояснено так: оновити застаріле обладнання, закупити сучасні системи реабілітації, зробити ремонт у приміщеннях відділення.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте