Якщо маски немає, то дадуть: як зараз працюють рівненські Центри медико-санітарної допомоги

«Дякуємо благодійникам за масочки, в яких нас не будуть боятися дітки, і за деззасоби, щоб у нас завжди було все суперчисто і безпечно!», – пише 14-го квітня Марія Смолійчук в групі «КНП "ЦПМСД "Ювілейний" Рівненської міської ради»
Джерело
Марія Смолійчук

У Рівненських центрах первинної медико-санітарної допомоги лікарі приймають пацієнтів, але на карантині до цих прийомів додалися різні особливості. Наприклад, пацієнтів ділять на потоки, а записатися на прийом онлайн не можна.

Ми дізналися, як саме приймають пацієнтів та наскільки захищені медики. На запитання відповіли керівниця «Ювілейного» Вікторія Покоєвчук, керівник «Північного» Андрій Пароля та керівник «Центрального» Олег Шрам.

Нагадаємо, 22 квітня Кабмін вирішив продовжити карантин в Україні до 11 травня. Парки, музеї та бібліотеки відвідувати так і не дозволили, хоча збиралися

«Ювілейний»: маску запропонують

– У нас працює кабінет, де за графіком приймають чергові лікарі. Саме у цей кабінет ми спрямовуємо хворих із температурою, щоб вони мінімально перетиналися з рештою пацієнтів, які приходять на амбулаторний прийом, – каже керівниця «Ювілейного» Вікторія Покоєвчук.

Вона каже, що записатися онлайн не прийом зараз і до кінця карантину не можна. Пояснює, що це зробили для того, щоб відразу відправляти пацієнтів з температурою у кабінет чергового лікаря.

Розділили потоки пацієнтів і в тих амбулаторіях, куди звертаються діти: з температурою в окремий кабінет.

На сайті helsi.me до початку карантину можна було записатися до лікаря на прийом онлайн. Зараз там можна ознайомитись лише з графіком прийому, а записатися – тільки через реєстратуру або особисто подзвонивши сімейному лікарю.

Щоб ознайомитись з графіком прийому, треба натиснути на кнопку «Переглянути розклад» під фотографією лікаря.Також у профілі кожного лікаря вказаний номер робочого телефону. Скриншот зі сайту helsi.me

Робочі телефони лікарів «Ювілейного» можна подивитися тут.

Також пацієнти можуть подзвонити і до кол-центру «Ювілейного» за номером 0800 21 53 54. Спочатку працівники центру запитують про причину звернення. Якщо у хворого є температура, то його скеровують до чергового кабінету. 

– У нас також є мобільна бригада, яка щодня виїжджає виконувати швидкі тести і брати матеріал для ПЛР-тестів, – каже керівниця Центру «Ювілейний».

В «Ювілейному», зі слів його керівниці, не бракує засобів захисту для персоналу.

– Ми використовуємо ізоляційні одноразові халати, шапки, окуляри, маски, рукавички, щитки, респіратори. А для мобільної бригади – костюми багаторазового використання з нарукавниками, водонепроникними бахілами та фартухами.

– Наразі ми використали 90% тих коштів, що виділили з резервного фонду на засоби індивідуального захисту: з 450-ти тисяч у нас на рахунку залишилось практично 10 тисяч, але на цьому тижні ми їх витратимо на одноразові халати, – каже Вікторія Покоєвчук.

Засобів захисту для медиків достатньо, але й грошей на них скоро не буде, каже Вікторія Покоєвчук. Фото надала Вікторія Покоєвчук

Зі слів керівниці, коли у пацієнта немає високої температури, лікарі сидять у масках. Є достатня кількість рукавичок, окулярів та щитків у кожному кабінеті.

Але для чергового кабінету зробили набагато більший запас, тому що туди найчастіше звертаються пацієнти з високою температурою.

– У кожному кабінеті, де приймають пацієнтів, є дезінфікуючий засіб для рук та поверхонь, одноразові рукавички, халати, шапки, маски та респіратори. Це на той випадок, якщо приходить пацієнт з підозрою на коронавірусну інфекцію або високою температурою, – каже керівниця медцентру «Ювілейний».

Якщо в пацієнта немає маски, то йому її запропонують. Антисептики є поряд з реєстратурою, щоб пацієнти могли ними користуватися. 

Крім того, на центральному вході хворим міряють температуру безконтактними термометрами. Певні дні тижня цим займаються працівники «Ювілейного», інші – міської лікарні №2 (колишня «Залізнична» – ред.), якій підпорядковуються вузькі спеціалісти, які приймають на території центру «Ювілейний».

«Північний»: впускають по 10 пацієнтів

Онлайн-запис до лікаря тимчасово призупинили і в «Північному».

– Під час карантину амбулаторний прийом пацієнтів обмежений, натомість можна проконсультуватися з лікарями дистанційно. Пацієнти звертаються до лікарів за телефоном та лікар приймає рішення про прийом пацієнта у приміщенні «Північного». Отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» також можна по телефону від сімейного лікаря, – каже керівник Центру медико-санітарної допомоги «Північний» Андрій Пароля.

Очільник Центру «Північний» Андрій Пароля каже, що в медзаклад одночасно пускають не більше десятьох пацієнтів. Колаж на основі фото Управління охорони здоров'я Рівного

Телефони реєстратур амбулаторій №1 та 2 (вул. Фабрична, 10) медцентру «Північний»: (0362) 62-73-60, (067) 361-32-50. Телефони амбулаторій № 3 та 4 (вул. Грушевського, 11): (0362) 65-20-19, (0362) 65-38-54, (067) 361-36-94.

Лікарі медцентру «Північний» працюють у засобах індивідуального захисту.

– В усіх медичних та допоміжних працівників є засоби індивідуального захисту – захисні маски, халати, окуляри та щитки, дезінфікуючі та мийні засоби, – розповідає директор Андрій Пароля.

Очільник Центру каже, що в закладі одночасно дозволено бути не більше ніж 10 пацієнтам.

– На вході всім міряють температуру. Кожні 2 години дезінфікують кабінети прийому лікарів. Прийом пацієнтів з підозрою на коронавірус проводиться за протоколами: лікар дистанційно оцінює скарги або приймає в окремому кабінеті.

«Центральний»: окремий вхід для тих, що з температурою

Керівник Центру медико-санітарної допомоги «Центральний» Олег Шрам не хоче спілкуватися по телефону. Каже, що хоче «очі в очі».

По телефону залишається небагатослівним. Коротко каже, що запис пацієнтів тільки через реєстратуру (0362-26-69-70), або напряму до сімейного лікаря (мобільний номер якого, Олег Шрам переконаний, має кожен пацієнт, який підписав декларацію).

Олег Шрам – небагатослівний про роботу медзакладу, який він очолює. Каже що розказати докладно може лише при зустрічі з журналісткою, а не по телефону (дивна пропозиція, зважаючи на карантин і намагання редакції «Четвертої влади» працювати максимально дистанційно – ред.), або письмово, у відповідь на запит. Вважає, що пацієнти можуть дізнатися все необхідне, зателефонувавши своєму лікарю. Фото з архіву

До 10-ї години вечора щодня сімейний лікар відповідає на дзвінки усіх своїх пацієнтів, каже Олег Шрам.

Якщо на огляд приходить пацієнт, який не підписав декларацію, але має температуру, є окремий вхід, куди викликають чергового лікаря в «амуніції» і він оглядає пацієнта.

Центр забезпечений засобами захисту на 100%, стверджує керівник.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте