Скільки заробляють головні лікарі поліклінік Рівного

Головлікарі клінік Олег Шрам, Андрій Пароля, Вікторія Покоєвчук
Джерело
Колаж Четвертої влади. Використані редакційні фото і фото тижневика «Волинь»

Від квітня 2018 року лікарні первинної медичної допомоги отримують виплати за новою системою. Раніше це обмежувалося тарифними сітками, штатними розкладами та іншими актами, а тепер гроші лікарі отримують безпосередньо від своїх медзакладів.

«Четверта влада» поглянула на зарплату керівників трьох Центрів первинної медико-санітарної допомоги – колишніх поліклінік – у Рівному і співставила цифри за перші півріччя 2017-го та 2019-го років.

Як змінилися заробітні плати головних лікарів

Ми порівняли зарплатні керівника медичного центру «Північний» Андрія Паролі, головної лікарки центру «Ювілейного» Вікторії Покоєвчук та керівника «Центрального» Олега Шрама за перше півріччя 2017-го та 2019-го років. Інформацію про те, скільки вони заробляють (оклад, премії та інші виплати) отримали у відповідь на запити до кожного з центрів.

Усі троє до реформи отримували менше, ніж за перше півріччя 2019-го.

Головна лікарка «Ювілейного» Вікторія Покоєвчук за перше півріччя 2019 року отримала 173 тисяч 785 гривень, у середньому це майже 29 тисяч гривень на місяць.

А її попередник Петро Цимбала за цей самий період у 2017 році отримав 94 тисячі 399 гривень – майже 16 тисяч щомісяця.

Головний лікар «Центрального» Олег Шрам за половину 2017-го отримав 78 тисяч 971 – трохи більше 13 тисяч щомісяця. За перше півріччя 2019-го – 153 тисячі 787, тобто трохи більше 25,5 тисяч на місяць.

Найбільше заробив за половину 2019-го, порівняно з двома колегами, головний лікар центру «Північний» Андрій Пароля – 196 тисяч 066, тобто понад 32,5 тисячі на місяць. У 2017-му за пів року він мав 74 тисячі 130, тобто майже 12,5 тисяч щомісяця.

 

До чого тут медреформа

За кожного пацієнта, який приходить по допомогу в конкретний заклад первинної допомоги, цей заклад отримує гроші з державного бюджету. Виплачує ці гроші Національна служба здоров’я України всім закладам, які відповідають її вимогам та уклали з нею договори.

У цих договорах прописано, які послуги медзаклади мають надавати пацієнтам за бюджетні гроші.

Щоб не платити за первинну допомогу, пацієнти мали підписати угоди, так звані декларації, з терапевтами чи сімейними лікарями. В Рівному такі угоди підписали 204 тисячі 645 пацієнтів.

Залежно від кількості декларій, які підписали з лікарями конкретного закладу, Національна служба здоров’я платить цьому закладу більше чи менше грошей.

Найбільше декларацій, із трьох порівнювавних центрів первинної допомоги, пацієнти уклали з лікарями у «Центральному», найменше  – у «Північному».

 

У першому півріччі 2019 року, відповідно,

  • «Центральний» отримав від Національної служби здоров’я 21 мільйон 200 тисяч гривень,
  • «Ювілейний» – 19 мільйонів 530 тисяч гривень,
  • а «Північний» – 17 мільйонів 35,5 тисяч гривень.

Хоча у «Північному» пацієнти підписали найменше декларацій, зарплатня у керівника тут найвища.

Від старту реформи навесні 2018-го головні лікарі вирішують, чи підвищувати своїм працівникам заробітні плати.

Вони можуть це зробити за рахунок додаткових виплат до стандартного окладу кожного місяця. Тому лікарі із однаковою кількістю підписаних декларацій можуть отримувати різну платню. Так керівники лікарень перетворилися у менеджерів, які повинні планувати розподіл грошей.

Механізм виплат має бути прописаний у колективному договорі.

Він укладається між роботодавцем і первинною профспілковою організацією підприємства. Якщо її немає, то цю функцію виконує уповноважений орган від трудового колективу, який формується на загальних зборах. Колективний договір повинен формуватися на загальних зборах колективу.

Вікторія Покоєвчук пояснює, яким чином головні лікарі отримують свої виплати:

– У контракті між керівником  закладу та міським управлінням охорони здоров'я вказано, що керівнику нараховується заробітна плата з урахуванням премії, розмір якої залежить від внеску в загальні результати роботи закладу.

– Щомісяця я готую звіт про проведену роботу, а розмір премії встановлює начальник управління відповідним наказом, – розповідає Вікторія.

«Четверта влада» планує серію матеріалів про те, як змінилися доходи медпрацівників у трьох центрах первинної медичної допомоги Рівного. У наступних публікаціях розповімо, скільки заробляють терапевти, педіатри та сімейні лікарі в Рівному.

Нагадуємо, що ми вже перевіряли, як медична реформа первинної ланки вплинула на пацієнтів. Зокрема, які тести та аналізи вони зараз можуть здати безоплатно. 


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте