Яких рівнeнських нардeпів активісти каратимуть сeрпом по рeйтингу

Рівненські нардепи Юрій Вознюк, Олександр Дехтярчук, Василь Яніцький, Андрій Лозовой та Віталій Корчик підтримали законопрект, який може обмежити свободу слова
Джерело
Для колажу використані фото нардепів із їхніх сторінок у Фейсбуці

П’ятеро народних депутатів із Рівненщини підтримали включення законопроекту про блокування сайтів до порядку денного сесії Верховної ради України. Експерти називають цей законопроект диктаторським. За їхніми словами, положення у документі забороняють громадянам вільно висловлювати власні погляди.

Детальніше читайте у матеріалі «Четвертої влади». 

Національна безпека чи цензура?

Законопроект 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» спрямований, аби нейтралізувати кіберзагрози та убезпечити інтернет–ресурси. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. 

Проте частина положень законопроекту суперечить міжнародним зобов’язанням України у сфері прав людини. Коаліція «За вільний Інтернет» підготувала юридичний аналіз ризиків.

Зокрема, положення у документі створюють серйозні загрози для свободи вираження поглядів. Окрім цього загрожують свавіллям державної влади, наділяють СБУ неконтрольованими повноваженнями та фактично дублюють підхід Росії щодо введення реєстру заборонених інформаційних ресурсів. 

Рівненський нардеп проголосував, бо так сказала фракція

Не дивлячись на такі застороги, п'ятеро народних депутатів із Рівненщини підтримали включення цього законопроекту в порядок денний сесії Верховної ради. Проект не включили в порядок денний, бо забракло голосів, однак зробити це можуть в інший день.

Серед тих хто намагався включити – депутати від фракції «Народний фронт» Юрій Вознюк та Віталій Корчик, депутат від фракції БПП Олександр Дехтярчук та його однопартієць Василь Яніцький та депутат від Радикальної партії Олега Ляшка – Андрій Лозовой. 

Ми спробували зв'язатися з кожним із них.

Із Юрієм Вознюком журналісти намагалися зв'язатися протягом двох днів. Однак він не піднімає слухавку. Василь Яніцький не зміг поспілкуватися, каже, що зайнятий. З Андрієм Лозовим зв'язатися теж не вдалося. Після виклику прозвучало: «У абонента обмежена можливість спілкуватися».

З «Четвертою владою» поспілкувалися Олександр Дехтярчук та Віталій Корчик. 

На думку депутата від фракції БПП Олександра Дехтярчука, такий законопроект зможе регламентувати реєстрацію інформаційних ресурсів. 

– Я хотів, голосуючи за включення в порядок денний цього законопроекту, обговорити саму тему і проблему, яка однозначно існує, але поділяю повністю думку тих хто стурбовані можливою загрозою свободи слова в Україні, – каже політик. 

Однак, чи пройде цей документ перше читання, він сумнівається. 

А от депутат від фракції «Народний фронт» Віталій Корчик взагалі заявив, що це не його тема. Але ж проголосував. Каже, це позиція фракції. 

– Це не моя тема, я не можу нічого сказати, єдине що скажу, вже це казали іншим ЗМІ, цей законопроект немає великих шансів пройти у Верховній раді, – розповідає Віталій Корчик

Для кожного депутата по серпу

Хто ще голосував за цей законопроект, можна побачити на сайті проекту «Серпом по рейтингу». Це проект Центру протидії корупції. Його мета – змусити народних депутатів нести політичну відповідальність за їхні проступки.

Тобто потрібно обрати «зашквареного» депутата і добровільно внести будь-яку суму пожертви.  Або ж можна обрати конкретний проступок і покарати депутатів, які у ньому фігурують.

Зашквар – це корупційний проступок депутата або шкідлива для країни законодавча діяльність.

Вибрані лише найочевидніші зашквари депутатів: подання законопроекту, який узаконює їхнє корупційне майно або взяття ними на поруки затриманих ТОП-корупціонерів, або не голосування за позбавлення імунітету фігурантів розслідувань НАБУ тощо, – пояснюють творці проекту. 

В подальшому всі кошти йдуть на те, щоб розповісти виборцям на окрузі депутата про його корупційний зашквар. Через цільову (таргетовану) рекламу Facebook організація показує інформацію про корупційний проступок депутата користувачам у його регіоні та звітує про це.

Оптимальна сума для однієї такої міні-кампанії — 1300 гривень. За ці гроші розповідають зашквар депутата, приблизно 20 тисячам виборців його округу.

Поки ж нікого з рівненських нардепів «не покарали». Однак, найбільше зашкварів отримав Юрій Вознюк. Українці йому виписали п’ять «зашкварів» і заплатили 269 гривень. Олександр Дехтярчук та Василь Яніцький також мають по п’ять проступків. Проте заплатили за кожного з них по 147 гривень. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте