«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user bliashyn
депутат Рівнеради, адвокат

Забудова 80 га правого берега Басівкутського озера – кому вигідно?

Ідея забудувати берег Басівкутського озера час від часу виникала. Законодавство і генплан міста містить багато перешкод для цього, тому мало хто на це наважувався. Однак, якщо дуже захотіти і мати владу або вплив на владу в місті, то перешкоди зникають. 

Якраз тому в лютому 2020 року депутатська більшість збирається  усунути останні перешкоди і прийняти оновлений детальний план території правого берега озера. Багато ресурсів витрачено, щоб розтрубити на все місто, що новий ДПТ – панацея для озера і міста. 

Схема для цього задіяна типова: в 2018 році було зареєстровано петицію про мораторій на забудову озера – показано проблему забудови – створено комісію – комісія рекомендує:

єдиний вихід розробити новий детальний план, який все це виправить – шукають хто це напише і оформить – проводяться швидко громадські слухання та містобудівна рада і два папірці рішення роздають депутатам, щоб ті все це швиденько затвердили.  

Вже зараз старт для узаконення і забудови 80 гектарів землі на березі озера називають аферою №1 цього скликання .

Давні римляни казали, що в будь-якому питанні треба з'ясувати CUI BONO? CUI PRODEST? /Кому вигідно? В чиїх інтересах?/. 

В ідеалі рішення влади міста має бути справедливим та збалансованим і таким, щоб врахувати інтереси більшості зацікавлених осіб і не нашкодити майбутнім поколінням. 

Прочитавши уважно запропонований проєкт, давайте спробуємо з'ясувати що і кому цей проєкт дає і чи вирішує проблеми, про які багато говорять автори ДПТ і його лобісти?

Отож, ДПТ відразу після прийняття дає старт  всім тим, хто вже зараз продає на цій території житлово-відпочинкові комплекси і  приміщення в будівлях готельного типу перевести їх в житло і продати ці тисячі набудованих квадратних метрів вже  як повноцінне житло. Це - раз.   

Інвестори-забудовники, які хочуть будувати в цьому районі нову нерухомість, відразу після прийняття рішення  отримують змогу розпочати процес забудови з максимальною висотою навіть 12 поверхів на відстані менше 100 метрів від берега озера.

Власники приміщень  та забудовники м-ну "Південний",  "НаЩасливому" ймовірно отримають шлях до влаштування колись тут дощової каналізації з невідомо куди влаштованим офіційно скидом води, а поки її збудують -  якось буде. Це – два. 

Власники будиночків, які давно купили/отримали тут землю та всі хто купить тут собі  квартиру змушені будуть змиритися з тим, що зроблять забудовники і  купивши житло ризикують надалі залишитися сам на сам  з проблемами корків на вул. Чорновола, з додатковими майже 800 автомобілями, які щоранку будуть збиратися на перехресті Басівкутської і Чорновола, з невеличким єдиним на все місто пляжем і з запахами забрудненого озера за вікном.   Це – три. 

В місті фактично з'явиться новий район з кількістю жителів, як існуючий зараз мікрорайон БасівКут, але на меншій площі і  з єдиною можливість виїхати з цього району по вул. Чорновола, та з істотним  зменшенням рекреаційної зони, з подальшим скидом дощових вод з території в озеро, з підтопленнями.

Жителі Басівкута отримають ще більш навантажене перехрестя та зростання інтенсивності руху по вул. Басівкутській та вул. Малорівненській.

Кожен з нас фактично втратить частину рекреаційних територій та буде змушений фінансувати розбудову інфраструктури цього району власними податками.  Це – чотири. 


Влада?  Можна лише здогадатися, що саме і хто саме отримає від прийняття такого рішення у  чинній владі строк якої завершується вже в цьому році… 

Міська влада і прихильники ДПТ наввипередки розповідають на камери і малюють  захмарні перспективи, та звинувачують опонентів, а натомість замовчують:

  • що  ймовірно з  бюджету міста – тобто за наш з вами рахунок – треба буде вкласти десятки, а той сотні  мільйонів гривень в розбудову інфраструктури цього нового району, 
  • що ніяких договорів чи юридичних процедур з інвесторами, які гарантують їхню фінансову участь в розвитку інфраструктури, немає, 
  • що проблема перевантаженості вул. Чорновола не вирішена цим проєктом, смуги громадського транспорту не має і далі на це треба витрачати ще час і кошти, 
  • що дієвих рішень куди і як скидати дощові стоки з усього району -  не має і їх треба шукати та прораховувати,
  • що порушення санітарних зон від АЗС та небезпека для людей  - кажуть все це надумано політиками і тими хто думає про вибори, 
  • що 3600 жителів і понад 800 автомобілів на цій території - це величезне навантаження на екологію озера і наслідки не прораховані … 

Очевидно, що ДПТ в тій редакції, яка зараз пропонується не відповідає рішенню ради, яким надавався дозвіл на його розробку, чинному законодавству та будівельним нормам, не містить відповіді на проблеми, які хвилюють більшість громади нашого міста, і написаний проєктантами  насамперед інтересах того хто платив за цей проєкт.

Що можна ще зробити?

Направити це ДПТ на доопрацювання, обговорити альтернативні варіанти і розглянути можливість внесення таких змін: 

1.  Привести ДПТ у відповідність з генпланом, а саме: передбачити під нову забудову лише зону Ж-1 /індивідуальна садибна забудова висотою до 3 поверхів/ якщо  ж ні - змінювати генплан міста відповідно до чинного порядку та процедури і враховувати при цьому інтереси всієї громади та робити це комплексно. 
2.  По максимуму залишити без змін площі рекреаційних зон в цьому районі.
3.  Передбачити  сучасні рішення для облаштування пляжу та існуючого парку на березі озера. 
4.  Запроєктувати на цей район більше ніж 2 дитячих і 3 спортивних майданчики /як це зараз є в проєкті/ та детально прописати комплексний благоустрій набережної, адже на те він і ДЕТАЛЬНИЙ план території  і саме так вказано в завданні на розроблення ДПТ. 
5.  Передбачити якісні та погоджені з екологами проєктні рішення щодо водовідведення води з території, благоустрою зон рекреації і охоронних зон озера. 
6.  Врахувати санітарні-захисні зони та обмеження забудови і забезпечити безпеку проживання людей біля АЗС. 
7.  Зафіксувати юридично участь інвесторів-забудовників в розвитку території мікрорайону. 

Скажете, це не можливо? 

Але ось як, до прикладу, виглядає набережна в Німеччині, де очевидно, інтереси громади зайняли перше місце.

Приклад влаштування набережної в Німеччині
Приклад влаштування набережної в Німеччині
Ще один варіант набережної. Хтось проти такого урбаністичного рішення біля Басівкутського озера?
Ще один приклад набережної. Хтось проти такої набережної на березі Басівкута?

В чиїх інтересах проголосує депутатська більшість і міській голова  буде зрозуміло  найближчим часом. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте