Закінчилися судді: для підозрюваного у сепаратизмі рівненського унсовця шукають інший апеляційний суд

У Рівненському апеляційному суді закінчились судді, які не мали стосунку до справи Гранітного. Принаймні трійку сформувати немає з кого
Джерело
«Четверта влада»

Судді Рівненського апеляційного суду знову взяли самовідвід. Унсовець Ярослав Гранітний, якого звинувачують у сепаратизмі, на суд взагалі не з’явився. Його адвокат каже, що дізнався про розгляд напередодні по телефону. І більш за все справу розглядатимуть не на Рівненщині.

20-го січня розглядали апеляційну скаргу унсовця Ярослава Гранітного. Його звинувачують у посяганні на територіальну цілісність України і він вже майже три роки він перебуває у СІЗО. Що два місяці йому продовжують запобіжний захід – тримання під вартою.

Ярослав Гранітний вважає, що справу проти нього сфабрикували в Службі безпеки України і сидіти у слідчому ізоляторі не хоче. Але й грошей на внесення застави – 190 тисяч гривень – теж не має.

Тож подає апеляцію, щоб запобіжний захід змінили на більш м’який.

За цією справою можна слідкувати за тегом Ярослав Гранітний.

Рішення приймає колегія із трьох суддів. 16-го січня у справі Гранітного це були судді Василь Сачук, Михайло Шпинта і Тетяна Збитковська.

Тоді головуючий суддя Сачук повідомив – написав заяву про самовідвід, бо був слідчим суддею під час досудового розслідування цієї справи. І сказав, що його колеги написали такі ж заяви і з тих же причин.

Проте після виходу із нарадчої кімнати виявилося, що самовідвід бере лише двоє суддів – Сачук і Шпинта.

Справу переносять. Система авторозподілу обирає інших суддів у трійку – Олега Полюховича та Володимира Іващука (на головному фото).

Засідання розпочинається із півгодинною затримкою. Ярослава Гранітного в залу суду не привозять із СІЗО знову. Немає його і в кімнаті СІЗО для відеозв’язку.

Якщо минулого разу нервував Гранітний через затримку засідання, то цього разу нервує суддя Олег Полюхович. Мовляв, скільки можна чекати підозрюваного.

Адвокат Гранітного Валентин Дупак каже, про засідання дізнався напередодні, про нього йому повідомили телефоном. І припускає, що його підзахисний міг не знати про день і час розгляду.

Тим часом у кімнаті, де мав би відбуватися відеозв’язок – працівник СІЗО. На запитання судді, коли чекати Гранітного, не може відповісти нічого певного.

Ярослава Гранітного не доправили у судову залу, немає його і під час відеозв'язку. Адвокат підозрюваного припускає, що його належно не повідомили про день і час засідання. Працівник СІЗО (на фото) не може пояснити колегії суддів, коли Гранітний долучиться до відеозв'язку

Врешті, засідання розпочинають без підозрюваного.

Двоє із трьох суддів заявляють про самовідвід. Це – Тетяна Збитковська та Володимир Іващук.

– Вашої думки я не з’ясовую, оскільки сторони не можуть зобов’язати суддю розглянути справу, – каже головуючий суддя Олег Полюхович до прокурора та адвоката Гранітного.

З’ясовується, що ці двоє суддів також брали участь у прийнятті рішень під час досудового розслідування.

При цьому, Тетяна Збитковська ще 16-го січня чомусь не заявила про самовідвід, хоча суддя Сачук казав, що, як і він, заяви на самовідвід написали його колеги.

Це з’ясовується після повернення суддів із нарадчої кімнати, під час оголошенні рішення.

Чому суддя Збитковська, щоб оголосити самовідвід, чекала до наступного засідання, у пресслужбі Рівненського апеляційного суду не пояснюють. Мовляв, вона має право так зробити, це її рішення.

– Ми думали, що вона заявить, але вона не заявила, – каже прессекретарка суду Олена Кузменко.

Коли ж запитуємо, чи можемо отримати офіційну відповідь судді, чуємо таке:

– Офіційний коментар… Невже це такий інформаційний привід? Все одно мало би бути ще одне засідання після 16-го січня, коли вдалося створити новий склад суду. Заявила б вона тоді, чи не заявила б вона тоді – засідання 20-го січня все одно відбулося б. Це не якесь затягування. І вона як не на цьому, то на тому заявила б.

Наразі авторозподіл у Рівненському апеляційному суді відбувся, проте тут із шести суддів, які мають повноваження, розглядати справи, залишився лише один, якого ще не призначали для розгляду апеляції Гранітного – Святослав Гладкий. Тоді як у суддівській колегії потрібно замінити двох суддів.

Відтак, апеляційний суд направив подання до Верховного суду, щоб там визначили, в якому із апеляційних судів України розглядатимуть апеляцію Ярослава Гранітного.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте