«Розпускаємо цей суд к єдрєні фєні і по домах»: підозрюваний у сепаратизмі унсовець продовжує епатаж

Ярослав Гранітний цього разу був не в залі суду, а в СІЗО на конференцзв'язку
Джерело
«Четверта влада»

Підозрюваний у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України Ярослав Гранітний клопоче про відвід суддів Рівненського апеляційного суду, а його адвокат хоче перенести засідання, бо підзахисного не доправили у судову залу, а влаштували відеоконференцзв'язок зі слідчого ізолятора.

Топлес в одних трусах, у костюмі на босу ногу, але у в’єтнамках – як лиш не з'являвся унсовець Ярослав Гранітний в суд. Таким чином виявляв незгоду, бо вже майже три роки сидить у СІЗО, а розглядати його справу у суді все не почнуть.

Нагадаємо, на початку травня 2017-го року Ярослава Гранітного затримали за підозрою у злочині: «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» (стаття 110 Кримінального Кодексу).

Унсовця підозрюють в організації пікетів біля Рівненської ОДА. За версією слідства, він на акціях закликав створити Рівненську народну республіку, а ці пікети фінансувалися Російською Федерацією.

Що скоїв Ярослав Гранітний і чому його підозрюють, дивіться детальніше у розслідуваннях «Четвертої влади»:

Фейкова бурштинова республіка. Як у Рівному на замовлення симулювали сепаратизм

Замовний мітинг під Рівненською ОДА: як все було і хто платив студентам

Гранітний вважає, що провадження проти нього сфабрикувала Служба безпеки України. А ще вважає, що йому могли б пом'якшити міру запобіжного заходу і відпустити додому.

Він і нині може вийти із СІЗО, якщо внесе заставу – 190 тисяч гривень. До жовтня 2019-го застава була 580 тисяч гривень, проте його тодішній адвокатці Ірині Цісар вдалося переконати суддів її зменшити. Мовляв, у її підзахисного немає стільки грошей.

16 січня 2020 року в Рівненському апеляційному суді мали розглянути апеляцію на рішення рівненського міського суду. Гранітного не влаштовує міра запобіжного заходу – тримання під вартою, яку постійно продовжує суд.

Ярослав Гранітний спілкувався із судом через відеозв’язок із СІЗО. Це його не влаштувало. Каже, згоди на це не давав і хотів приїхати в апеляційний суд особисто.

Адвокат підозрюваного Валентин Дупак каже, що лише перед засіданням суду дізнався, що його клієнта не буде в залі. Тому клопоче про перенесення засідання.

– Тому що так обмежуються його права з розгляду, – каже адвокат.

Адвокат Гранітного – Валентин Дупак. До нього було ще щонайменше два адвокати

Ярослав Гранітний хоче відводу колегії суддів. В її склад входять троє: головуючий суддя Василь Сачук, а також судді Тетяна Збитковська та Михайло Шпинта.

– Всіх відвести негайно. Не шановний суд, я тепер буду до вас звертатися, як нешановний. Який же ж ви шановний, – каже Ярослав Гранітний.

– Я у вас не просив відеоконференції. Якщо ви не даєте мені обґрунтувати мою заяву, то про шо ми можемо говорити? Давайте розпускаємо цей суд к єдрєні фєні і по домам.

Головуючий суддя Сачук попереджає Гранітного, якщо той буде порушувати порядок, судове засідання проведуть без нього.

Судді Михайло Шпинта, Василь Сачук і Тетяна Збитковська прагнуть свого відводу у цій справі не менше, ніж Гранітний

– Тихесенько я вести себе не буду, – не вгаває Гранітний.

Каже, в одного із суддів – родич у прокуратурі.

– Покажіть мені Шпинту, будь ласка. Хто є Шпинта? Пальчиком покажіть мені. А це ваш родич Шпинта в прокуратурі відділу нагляду? А хто він вам приходиться?

Гранітний розмовляє з адвокатом, поки судді в нарадчій кімнаті. Каже що в прокуратурі йому казали, що у нього надто молодий адвокат, то що він там може. Якщо прокуратурі адвокат не подобається, значить хороший адвокат, «нада брать»

Суддя Сачук каже, що братиме самовідвід. Бо брав участь у досудовому розслідуванні і був слідчим суддею. А задля неупередженості та об’єктивності правосуддя слідчий суддя не може розглядати справу по суті.

Каже, що написав заяву на самовідвід в день розгляду справи – 16-го січня. Такі ж заяви написали і двоє інших суддів з тієї ж причини, каже Сачук.

Судді йдуть у нарадчу кімнату. Увесь цей час Гранітний спілкується із адвокатом та обговорює «моральне обличчя» правосуддя та правоохоронних органів.

– Вся сімейка, як би це правильно сказати – моральні уроди. Їх там виховують таких, вони живуть і виростають моральними уродами. Стають моральними уродами, виховують своїх дітей моральними уродами, а потім зі своїх внуків роблять моральних уродів. Ну, шо ми говорим? Он дивимся на прокурора – от вам яскравий приклад.

Прокурор Володимир Пилипів мовчить увесь час, що Ярослав Гранітний його провокує

Судді повертаються із нарадчої кімнати і оголошують рішення про самовідвід, та лише двох суддів – Сачука та Шпинти і та переносять розгляд справи. Дату визначать після того, як система авторозподілу обере інших суддів.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте