Журналісти віддали дві проби води з Басів кута на аналіз, щоб перевірити чи є там лайно: результати

Ми відібрали воду біля труби Рівненського водоканалу, котра веде до Басового кута
Джерело
«Четверта влада»

Мутна вода, труба біля неї і поруч сміття – таке фото з берега водосховища Басів кут виклали два тижні тому у фейсбук-групі. Після цього «Четверта влада» з'ясувала, що труба належить Рівнеоблводоканалу, і її використовують кілька разів на рік для зливу чистої води.

Після цього наші читачі поцікавилися, чи не врізався хтось у цю трубу, щоб зливати каналізаційні стоки. Щоб з'ясувати це, ми взяли дві проби води: одну безпосередньо біля труби, другу – неподалік, ближче до пляжу, і попросили в Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я перевірити цю воду.

І ось що ми з'ясували.

Під червоною кришкою – вода біля труби водоканалу, яка з'єднана з Басовим кутом. За оцінкою фахівців, вона брудніша, ніж зразок води, який ми взяли ближче до пляжу (банка під прозорою кришкою), яка теж забруднена
  1. Вода за ступенем забруднення за БПК 5 (Біохімічна потреба кисню) оцінюється як брудна (від 4,0 до 10,0) для двох зразків.
  2. Окисність підвищена (понад 15 мгО2/дм3) свідчить про наявність органічного забруднення, але рівень в обох випадках не критичний (до 30 мгО2/дм3).
  3. Рівень аміаку, нітратів нітритів вказує на відсутність у вибраних точках відбору свіжого фекального забруднення.
  4. Вода біля труби аварійного скиду за комплексною оцінкою є більш забрудненою (БПК 5 – 9,9 мгО2/дм3 – біля труби, а ближче до пляжу БПК 5 – 7,6 мгО2/дм3).

Як розповів «Четвертій владі» головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов, покращення якості води у Басовому куті останніми роками не відбувалось. Тобто купатися тут не радять.

Роман Сафонов каже, що встановити, що саме є причиною забруднення, за допомогою такого дослідження не можливо.

– Такі показники як БПК є інтегральними, вони не вказують на наявність окремих забруднювачів, а дають загальну оцінку ступеня забруднення води органічними сполуками, – каже фахівець. – Основний висновок, що вас цікавив – забруднення господарсько-побутовими стоками води біля труби немає.

Біля цієї труби ми набирали воду
Вода біля труби водоканалу – брудна, однак ознак фекального забруднення тут нема

Що було раніше

Рівнянин виявив трубу, приблизно півметрового діаметру, яка канавою з'єднана з Басовим кутом. Як з'ясувалося, труба належить водоканалу.

Вода в Усті сильно забруднюється на виході з Квасилова. В момент впадіння річки у Басів Кут вона стає дещо чистіша, бо проходить через заплаву. Потім перемішується і ще трохи очищається. Але в напрямку до території пляжу знову забруднюється.

 


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте