Яку воду спускають трубою у Басів кут

Неподалік новобудов на Басовому куті помітили півметрового діаметра трубу, яка прокладена до водосховища
Джерело
«Четверта влада», Ярослава Нікітюк

Брудна вода, сміття у ній, і приблизно півметрового діаметру труба, яка лежить неподалік новобудов на Басовому куті і канавою з'єднана з водосховищем. Таке фото виклали у місцевій фейсбук-групі з акаунту Vova Vlad 26 липня.

Допис спровокував шквал реакцій та коментарів, адже одне з припущень – що трубу використовують для скидування нечистот. «Четверта влада» докладно з'ясувала, хто і для чого зробив цю трубу і як її використовують.

Труба знаходиться неподалік нового житлового масиву на правому березі Басового кута (місце відмічене червоним). Скриншот з Геопорталу Рівного

За словами голови ОСББ «РІЗДВЯНА-2А» (а саме цей будинок потрапив у кадр фотографа) Оксани Вітчук, усі каналізаційні мережі цього будинку не мають жодних пошкоджень. Про це жінка написала в коментарі до поширеного фото.

«Це підтверджено відповідними службами, тому викиду до озера не здійснюють! Що, власне відбувається і чому там утворилася така ситуація буде відомо після обстеження спеціалістами різних міських служб».

Пізніше, на прохання «Четвертої влади», в пресслужбі  міської ради розповіли, що ж це за труба.

Кажуть, що це переливний трубопровід. Він використовується для спуску води з резервуарів в аварійних ситуаціях, або у випадку, якщо є перелив води.

«Встановлено, що на підприємстві Рівнеоблводоканал наявна технічна документація 1973 року, на якій зазначено, що він прокладений до озера Басів Кут», – додали у пресслужбі.

Трубу з'єднали прокопаним каналом з водосховищем

Ми попросили головного інженера «Рівнеоблводоканалу» Андрія Грухаля розповісти докладніше, якої якості вода може потрапляти з труби у водосховище. Фахівець каже, що мова про чисту воду. А резервуари, про які йде мова – це залізобетонні ємкості, в яких накопичується вода.

У резервуар вода потрапляє із свердловин, після проходження через станцію знезалізнення, де забирається надлишкове залізо з води. Вода хлорується і потрапляє в ці резервуари. А з резервуарів насосне обладнання бере воду на потреби водопостачання для споживачів міст.

Такого типу труба на Басів куті – єдина. До неї під'єднані п'ять резервуарів. Усі вони знаходяться на території водопровідної насосної станції «Новий двір».

– Якщо є факт такого переливу, то ця вода чиста попадає в колектор і вже відводиться в озеро, – каже Андрій Грухаль. – Останнім часом такого нічого не було. В резервуарах чистої води знаходяться датчики рівня і ми стараємся їх наповнювати так, щоб переливів не було. Бо це і втрати підприємства, і лишня електроенергія на добуток тої води. То ми стараємся не допускати цього.

– Чи були такі випадки, коли часом доводиться її використовувати? – журналістка.

– Є період, під час якого я маю мити періодично резервуари чистої води. Мити, хлорувати, для того, щоб водичка відповідала всім нормативним нормам. От я собі запланував, шо в наступному місяці буду мити один з резервуарів на Новому дворі. І я буду використовувати цей водопровід для спорожнення резервуару чистої води. Тобто в технологічному процесі він запланований для таких цілей.

Фахівець каже, що таким чином трубу використовують кілька разів на рік.

За словами інженера Рівнеоблводоканалу з труби у водосховище потрапляє чиста хлорована вода. Сміття, схоже, від відвідувачів берега водосховища

Інженер додає, що в місті є чотири водопровідні насосні станції, на території яких розміщені резервуари чистої питної води. Але інші станції не з'єднані трубами з Басів кутом. Тому що там технологічно інший метод опорожнення резервуарів.

Що було раніше

Перша судова інстанція визнала незаконним рішення Рівнеради про затвердження детального плану території, яким дозволили будувати житлові будинки в зоні, яка раніше була рекреаційною.

Вода в Усті сильно забруднюється на виході з Квасилова. В момент впадіння річки у Басів Кут вона стає дещо чистіша, бо проходить через заплаву. Потім перемішується і ще трохи очищається. Але в напрямку до території пляжу знову забруднюється.

«Четверта влада» з'ясувала, що за низкою будівництв у рекреаційній зоні правого берега Басового кута стоять люди, близькі до ексголови Рівненської облдержадміністрації.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте