Звільнився нетверезий помічник судді, який матюкав поліцейських в Березному

Колишній помічник судді Березнівського райсуду Олег Рачок, якого затримали за п'яне водіння
Джерело
Четверта влада

Нещодавно ми писали, як помічника судді Березнівського райсуду Олега Рачка затримали за п'яне водіння. Під час затримання чоловік вилаяв поліцейського, а потім вдарив у груди. Каже, що відповідав образою на образу.

Коли ми спілкувалися з Олегом Рачком стосовно цього інциденту, він сказав, що буде звільнятися. За нашою інформацією, він таки це зробив. 

Окрім цього, ми побували на суді у Здолбунові, де розглядають протокол Рачкові за кермування у стані сп'яніння.

За власним бажанням

– Пішов нах*й, мразь мусорська, – на відео каже помічник судді Олег Рачок поліцейському в ніч із 7-го на 8-ме травня 2022 року, коли поліцейські побачили його на заправці у Березному п'яним.

Рачок не тільки ображав поліцейського словами, а і вдарив його. За це поліція відкрила провадження за частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу –  насильство щодо поліцейського.

Найсуворіше покарання за це – на п'ять років за ґратами.

Розслідування проводить Костопільський відділ поліції, щоб уникнути конфлікту інтересів, каже речниця прокуратури області Оксана Жужельська.

Голова фундації «Деюре», доктор юридичних наук Михайло Жернаков у попередньому матеріал зазначав, що поведінка Рачка не відповідає нормам моралі в суспільстві і є неприйнятною для працівника патронатної служби. Рішення про звільнення такої людини повинні прийняти голова суду і керівник апарату суду.

Коли ми спілкувалися із Олегом Рачком для підготовки попереднього матеріалу, він казав, що стосовно нього у Березнівському райсуді, де він працював, почали службове розслідування. Але оскільки він написав заяву на звільнення, то розслідування закрили.

Ми хотіли дізнатися у суді, чому Рачка звільнили за власним бажанням, а не за результатами службового розслідування. Але у Березнівському суді не відповідають на наші дзвінки.

Раніше журналістка залишала свої контакти, щоб їх передали для судді Юлії Старовецької, помічником якої працював Рачок. Але вона не зв'язалась.

Протокол ще не розглядали 

Із Олегом Рачком ми зустрілися 20 червня у Здолбунівському районному суді, де розглядають протокол за його п'яне водіння по 130 статті КУпАП.

Він запізнився на засідання та заявив клопотання про ознайомлення із матеріалами справи.

У суді ж він сказав нам, що звільнений із Березнівського районного суду.

Раніше Олег Рачок писав журналістці на фесбуку, що покаже заяву про звільнення чи запис в трудовій книжці. Коли ж ми запитали, чому не показав, він сказав:

– Нє, ви шо, смієтеся?

– А чого ви спочатку обіцяєте, а потім не виконуєте?

– Після того, як ви викривлено виклали мою позицію, я взагалі з вами не хочу спілкуватися. Чесне слово, з усією повагою до журналістики, ви не маєте до неї відношення. Гарного дня вам.

До цього у коридорі суду Рачок казав, що у попередньому матеріалі ми не вказали про гроші, які нібито були в бардачку його вилученого авта, а потім зникли. Поліцейський, який вилучав авто, заперечує, що там лишалися гроші.

Також, на думку Рачка, журналістка не зрозуміла, що він лікувався у Березнівській лікарні після сутички із поліцейським, а не тоді, коли вона сталася. Рачок стверджує, що лікувався вже після бійки, бо мав пошкоджену щелепу. Додав, що направлення на зняття побоїв йому не дав слідчий, а не лікар, як раніше йшлося в нашому матеріалі.

Після публікації попереднього матеріалу по цій темі Олег Рачок заблокував журналістку на фейсбуку і написав, що «Бог їй суддя».

Інформацію про звільнення Рачка ми згодом підтвердили із іншого джерела в правоохоронних органах та у Березнівському райсуді.

Наступне засідання, де розглядатимуть протокол за нетверезе водіння Олега Рачка, заплановане на 11 годину 7 липня.

Продовження: Як вже експомічника судді з Березного судили в Здолбунові за п'яне водіння


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте