Симптоматична терапія при застуді – чому вона ефективна
Коли йдеться про лікування захворювань, часто можна почути твердження, що терапія має бути спрямована на причину, а не на симптоми. З ним важко сперечатися, оскільки в більшості випадків саме цей принцип гарантує одужання та відсутність ускладнень.
Однак у разі застуди етіотропна терапія призначається, в основному, тільки у разі виявлення бактеріальної інфекції.
У разі вірусної патології достатньо застосування симптоматичних засобів, щоб настало не лише значне покращення стану, а й повне одужання. Так, призначаються жарознижувальні, деконгестанти, препарати з комплексною дією, що мають жарознижувальну, протинабрякову, загальнозміцнювальну дію (наприклад, «Фармацитрон» або «Фервекс»).
Після їх застосування пацієнт одужує. У цій статті ми розберемося, чому так відбувається.
Патогенез застуди
Почати варто з розуміння, що нежить може бути різним. Навіть вірусна патологія може протікати дуже важко, супроводжуючись інтоксикацією та загальними порушеннями. Так відбувається, наприклад, якщо є грип.
У цьому випадку під час звернення за медичною допомогою ви обов'язково отримаєте призначення на застосування противірусних препаратів – наприклад, «Арбідолу» або «Амантадину». Якщо ж хвороба викликана риновірусом (він зустрічається найчастіше), вистачить і жарознижувальних. Для цього є кілька причин:
- Вірус тропний тільки до тканин верхніх дихальних шляхів. Він не може поширитися організмом, викликаючи важкі ускладнення (як це відбувається з вірусом грипу). Він здатний на реплікацію тільки в клітинах слизової носоглотки, де не становить небезпеки для органів.
- З ним справляється власний імунітет. Місцевої резистентності достатньо, щоб перемогти цю інфекцію. На синтез інтерферону потрібен час, у результаті чого вірус встигає розмножитися та викликати характерні симптоми. Однак на третій-четвертий день концентрація власних інтерферонів досягає максимуму, що приводить до його видалення з організму.
- Немає сильної інтоксикації. Загальний стан практично не порушується, крім підвищення температури до субфебрильних цифр. У таких умовах сили організму можуть бути спрямовані на боротьбу з інфекцією, тому що життєво важливим функціям нічого не загрожує.
У зв'язку з цим достатньо симптоматичної терапії, щоб за кілька днів стан повністю нормалізувався.
Як допомогти собі під час застуди
Щоб полегшити боротьбу з інфекцією, потрібно:
- пити достатньо води — це підтримує роботу нирок та виводить токсини;
- провітрювати приміщення — щоб видалити інфекцію з навколишнього простору;
- прийняти жарознижувальні, судинозвужувальні.
Пам'ятайте, якщо при такому лікуванні стан погіршується, необхідно звернутися за медичною допомогою. Лікар проведе діагностику та призначить ефективне лікування.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти