Перші номери у списках партій в Рівненську міську раду: хто ці люди
Окрім власне мера, 25 жовтня рівняни обиратимуть і депутатів міської ради. Тих, хто буде голосувати за різні рішення на сесіях і фактично має владу у місті. Якщо по округу кандидата можна обирати самостійно (високий бар'єр голосів ставить під сумнів це твердження, – ред.). То перші номери партії пройдуть обов'язково, якщо політсила подолає бар’єр у 5% голосів виборців.
Ось, що ми знайшли про перших кандидатів у списку 17-ти партій, які претендують потрапити у Рівненську міську раду.
Підгрушний Віктор Андрійович
Перший номер у списку Партії «Християнсько-Демократичний Союз» до Рівненської міської ради.
Йому 23 роки. Родом з Бродів, Львівської області. Має вищу освіту магістра. Згідно з його резюме на сайті work.ua, закінчив НУВГП у 2019-му році за спеціальністю «Облік та оподаткування». Голова Рівненської молодіжної міської ради.
На сайті ЦВК вказано, що кандидат працює у ТОВ «ОВБ Алфінанц Україна» фінансовим консультантом. До цього працював бухгалтером з обліку необоротних активів ПрАТ «Вераллія Україна» (село Зоря).
На фейсбуку вказав, що від 6 серпня цього року працює у Групі компаній «Смарт» менеджером з продажу комерційної нерухомості. ТОВ «Група Смарт» - фірма-забудовник, належить підприємцеві Олександру Гусаруку. Також на фейсбуку вказав, що він офіцер запасу ЗСУ.
Віктор Підгрушний неодружений. Живе у Рівному, але власного житла тут не має. За даними аналітичної платформи Youcontrol, очолює Благодійний фонд «Створимо Україну Разом».
Батьки: Підгрушна Віра Семенівна та Підгрушний Андрій Васильович. Матір працює заступницею голови Бродівської районної ради. Балотується на голову Бродівської територіальної громади Золочівського району. Батько – військовослужбовець.
Має двох братів: Валентина та Любомира. Судячи з декларацій батьків, родина володіє квартирою у Бродах площею 68 квадратних метрів. Батькові належать три земельні ділянки Бродівському районі загальною площею 91,52 сотки та авто ВАЗ-2107, 2006 року.
За 2019-й рік подружжя Підгрушних заробило майже 636 тисяч гривень.
За словами Віктора Підгрушного, він виховувався у сім’ї з традиційними християнськими цінностями, тому ідеологія партії йому близька.
Політичного досвіду кандидат немає, окрім членства у Рівненській молодіжній раді. Що зробив будучи учасником ради, можна прочитати тут (зі слів політсили, – ред.).
Основні ідеї, заяви: створити комфортні умови для розвитку молоді в Рівному. Не словами, а конкретними справами. Вважає, що твердження «християнам не місце в політиці», бо «Церква має бути відділеною від держави», є хибним.
Кульчинська Галина Григорівна
Перша кандидатка від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Також претендує на посаду міського голови Рівного. 59 років, родом зі Збаража, Тернопільської області. Громадянка України, освіта вища, заступниця міського голови, депутатка Рівненської міської ради.
Здобувала освіту у Рівненському державному педагогічному інституті за спеціальністю «вчитель російської мови та літератури», а пізніше в Українському інституті інженерів водного господарства отримала фах «менеджер-економіст», пише «Чесно».
Галина Кульчинська у політиці ще з 80-х років. Працювала в різних структурах міського та обласного комітетів Ленінської комуністичної спілки молоді України.
З 2006 до 2015-го була депутаткою Рівненської обласної ради від ВО «Батьківщина». З 2009-го року заступниця міського голови Рівного.
З 2015-го депутатка Рівненської міської ради.
У 1996-му році кандидатка разом із чоловіком Миколою Кульчинським заснували ТОВ «РадіоТрек». Нині чоловік директор товариства. Подружжя має сина Юрія.
ТОВ «РадіоТрек» виграє тендери. За даними Bihus. декларації з 2017 до 2020 року ЗМІ освоїло більше півтора мільйони бюджетних коштів.
«Четверта влада» писала про гроші платників податків, які міська рада витрачає на «джинсу» на цьому радіо і раніше.
Окрім цього, відомі рівнянам неетичні авторські колонки, які публікують на сайті «РадіоТрек», також потрапляли в наше поле зору та в поле зору Комісії з журналістської етики.
У декларації за 2019-й кандидатка вказало квартиру у 79 квадратних метрів та ділянку у 563 квадрати у Рівному. 602 з половиною тисяч гривень своєї зарплати і 104 з половиною тисячі зарплати чоловіка.
В оголошенні про участь у виборах натякала на загальні проблеми міста – забудова висотками, Басів Кут, Гідропарк, озеленення міста тощо.
Додаткова інформація про кандидатку в матеріалі: Чого ви не знали про 16 кандидатів у мери Рівного
Якимець Дмитро Анатолійович
Перший кандидат Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Громадський контроль».
45 років, уродженець Сарн. Громадянин України, освіта вища, безпартійний. Підприємець, але за даними аналітичної платформи Youcontrol на жовтень 2020-го, підприємницьку діяльність припинив.
Має вищу освіту. Закінчив у 1996 році Львівську комерційну академію, факультет міжнародні економічні відносини.
У 2012-му балотувався до Верховної ради від ВО «Батьківщина» під №198 у списку. У 2014-му хотів стати нардепом від «Народного фронту» на окрузі №152. У 2015-му балотувався до Рівненської міської ради від ВО «Громадський контроль» на посаду міського голови Рівного і депутата Рівнеради. Депутатом не став. Щодо міського голови, то у другому турі програв Володимиру Хомку.
Вважає, що зробив помилку, балотуючись на минулих виборах у мери.
Був помічником екснардепа і теперішнього кандидата на міського голову від партії «За майбутнє» Юрія Вознюка.
У 2014-му році Дмитро Якимець в один день подав три позови: до тижневика «Льонокомбінат», до Олега Осуховського та до Олега Червонюка. З матеріалів справ зрозуміло, що перед виборами тижневик опублікував статтю під назвою «Хто переможе на виборах у Рівному». У матеріалі було вказано ніби Олег Осуховський та Олег Червонюк кандидати від партії «Блок Петра Порошенка», що на думку Якимця було неправдою.
Позивач хотів дізнатися, хто замовив статтю і просив суд зобов’язати медіа спростувати інформацію. У результаті суд задовільнив тільки позов до самого тижневика, бо той не вказав, хто замовив опитування, хто його проводив, часу, території та методу проведення також не було вказано. У інших двох позовах відмовлено.
Дмитро Якимець має у власності домоволодіння на ділянці у 7,25 соток придбане на торгах у 2011 році. У Сарнах у нього 3-кімнатна квартира (61,9 м²), гараж і частка магазину (87%). Іншою часткою володіє Наталія Панцюк. Загальна площа приміщення 356,6 квадратних метрів.
Має у власності авто JEEP CHEROKEE 2018-го року.
Дмитро Якимець засновник ТОВ з іноземними інвестиціями «Сагран», ТОВ «Компанія наше Рівне», ГО «Польсько-українська дружба».
Також був головою Сарненського районного осередку ГО «Фронт змін» та Сарненської районної організації цієї політичної партії. Зазначений у членах ради Рівненської обласної організації політичної партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі».
Одружений. Дружина Якимець Ольга Віталіївна. Вона зареєстрована підприємницею, торгує одягом у Рівному та Сарнах. Разом із чоловіком вони засновники ТОВ «Альфаплюс» та «Альфаплюс ЛТД», що у Квасилові та ГО «Рівненський громадський контроль».
За його власними словами на промо, йде в міську раду, щоб контролювати владу. Наголошує, що ремонти доріг повинні приймати комісії із мешканцями району у їх складі.
Осуховський Олег Іванович
Перший номер у списку ВО «Свобода» до Рівненської міської ради на нинішніх виборах. 42 роки, родом зі Львівщини. Вивчав кредити та фінанси у Львівському університеті Франка.
З 2000 по 2006 займався футболом, грав за кілька команд, зокрема за стрийську «Газовик-Скала» і лондонську «Кентіш-Таун», пише «Чесно».
Член ВО «Свобода» з 1998-го року. Працював помічником на громадських засадах у очільника об'єднання Олега Тягнибока під час його депутатства у Верховній Раді 4-го скликання.
На парламентських виборах 2007 році балотувався від цієї партії під номером 285 у списку партії, не пройшов.
Впродовж 2006-2010 років був депутатом Кам’янка-Бузької районної ради Львівської області. З 2009 року – голова ГО «Українська громада Києва» та член громадської ради при Київській обласній державній адміністрації. З 2008 року – голова ГО «Всеукраїнська Люстрація».
У 2010 році був обраний депутатом Рівненської обласної ради за округом №40 (м. Рівне) від ВО «Свобода». У 2010-2012 роках був заступником голови Громадського комітету з моніторингу при Державному комітеті підприємництва України.
З 2010 року – президент МФК «Кардинал-Рівне». З 2011 по 2015 рік був головою Рівненської обласної організації ВО «Свобода».
З 2012 року – заступник директора ТОВ «Юридична фірма «Бондарчук і партнери». Цього ж року обраний народним депутатом 7 скликання за 152 округом від ВО «Свобода».
Був головою підкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Відвідав 79% засідань. У той час його помічником на громадських засадах працював нинішній нардеп Віктор М'ялик.
У 2014 році знов став народним депутатом 8-го скликання. Був обраним від того ж округу і тієї ж партії, що у 2012-му. Був головою підкомітету з питань правового забезпечення та контролю за діяльністю спеціальних органів у сфері запобігання і протидії корупції Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. Відвідав 83% засідань.
На позачергових виборах у 2019 році балотувався до Верховної Ради 9-го скликання у 152 окрузі (м. Рівне) від ВО «Свобода» як мажоритарник. Програв опоненту зі «Слуги народу» Олександру Ковальчуку.
Тоді він відзвітував за 620 тисяч гривень, витрачених на агітацію. Фінансували кандидата пов'язані з ним люди.
Більше у розслідуванні: «Чиї гроші: ТОП-10 кандидатів-мажоритарників Рівненщини, які найбільше потратились на виборах»
Аналітики «Чесно» вважають Осуховського «гречкосієм» за те, що під час передвиборчої агітації у 2019-му вручив сертифікат на комплект форми молодіжній команді з футзалу.
Нині балотується на рівненського міського голову від партії, членство у якій не змінював з 90-х. Агітує зокрема і у комунальних закладах. Часто виступає у шоу телеканалу «Zik». Спілкування з журналістами «Четвертої влади» уникає.
Олег Осуховський не декларує свою дружину ще з 2010-х років. Вона, за словами кандидата, цивільна. Тому, він вважає, що її можна не вносити в декларацію. Хоча це порушення закону.
Згідно з визначенням терміну «члени сім’ї», що міститься в статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до статті 46 Закону членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються зокрема і ті, хто спільно проживає з ним на останній день звітного періоду, або протягом 183 днів. Навіть, якщо декларант у цивільному шлюбі, він повинен вносити майно партнерів, їхні активи, корпоративні права тощо.
У останній декларації Осуховський знову не вказав дружини, є тільки двоє доньок Вікторія та Дарина. У якомусь із інтерв'ю кандидат зізнався, що дружину звуть Василиною. «Четверта влада» у 2016-му з'ясувала, що частина квартири у Львові, яку декларує нардеп, належить Василині Лоневській. У реєстрі такі дані досі збережені. Тільки площа квартири збільшилась за рахунок переобладнання із 38,7 до 64,6 квадратних метрів.
Василині Іванівні Лоневській також належить ділянка у 25 соток та будинок (43,2 м²) у селі Завадівка Львівської області. Придбане майно у квітні 2020-го року.
Окрім цього, жінка нинішня власниця ТОВ «Українська незалежна геологічна компанія» та ТОВ «Чомонинський двір». У засновниках ТОВ «ТД «Агро-світ» була вказана до 2018-го року. Перша займається видобуванням газу, друга – розведенням свійської птиці, третя – оптовою торгівлею фруктами та овочами, але наразі у стані припинення.
Сам Осуховський співвласник (33%) разом із киянкою Людмилою Супрун та турком Башером Ісмаілом Джахітом будівельного ТОВ «Платформ.А», ТОВ «Джі енд Пі Київ» (до березня 2020-го) та ТОВ «Шандельєр груп» (до вересня 2019-го). Останні дві фірми Осуховський засновував разом з Ольгою Гутовською. Його колишньою помічницею. Остання займається консультуванням з питань інформатизації. Серед засновників вказаний чоловік з білоруською адресою.
ТОВ «Джі енд Пі Київ» має англійську назву «GUTOVSKA OSUKHOVSKY». Основний вид діяльності: діяльність у сфері права.
Бляшин Микола Степанович
Перший номер у списку Політичної партії «Голос». Йому 39 років. Працює керівником Адвокатського бюро «Миколи Бляшина». Зареєстрований підприємцем (діяльність у сфері права). Народився у Рівному. Громадянин України, освіта вища, безпартійний.
У 2004 році став магістром права Національного університету «Острозька Академія». У 2007 році отримав посвідчення адвоката.
В 2013 році обраний головою Ревізійної комісії адвокатури Рівненської області.
2015-2019 член Ради адвокатів України від Рівненської області. Стипендіат програми для молодих юристів Міжнародної Асоціації Юристів (IBA Developing Bars Scholarship for Young Lawyers).
Депутат Рівненської міської ради від «Самопомочі». У 2019 році балотувався до Верховної Ради від «Голосу», в 2014 – балотувався до парламенту від «Самопомочі». Не переміг. У 2010 році балотувався до Рівненської міськради від УНП (Українська народна партія).
У декларації за 2019-й рік Микола Бляшин вказав батьківський будинок площею 116 кв.м. у Рівному. Тут же в депутата будинок на трьох із дружиною і мамою. Його площа 199 кв.м. Також на трьох ділянка у майже 9 соток. Ще у кандидата дві ділянки в Сатиєві, Дубенського району. Їх загальна площа 2 гектари.
Кандидат одружений, має трьох доньок.
За минулий рік заробив більше 2-х мільйонів гривень, як підприємець і більше 50 тисяч гривень директором власного бюро. Також задекларував більше 17 тисяч гривень допомоги при народженні дитини.
Микола Бляшин має 520 тисяч гривень, 65 тисяч доларів та 5 тисяч євро готівкою. Ще трохи більше 111 тисяч гривень, 240 євро та 48 доларів він зберігає на банківських рахунках.
Пояснив на фейсбуку, що зробив будучи депутатом та чому далі йде і міську раду. Основні тези:
- в раді має запрацювати електронна система документообігу,
- буде робити все залежне від нього, щоб кожен міг прогулятися та проїхатися ровером екостежкою від Квасилова до Північного,
- надалі буде голосувати проти дерибану землі, забудови рекреації, нерозумної висотності будівель та хаотичної забудови, корупційних пропозицій та неефективного використання майна громади.
Алексєвич Павло Миколайович
Перший кандидат до міської ради від Політичної партії «Європейська солідарність». 38 років, маркетолог, приватний підприємець (роздрібна торгівля комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах).
Народився та живе у Рівному. Тут у нього три земельні ділянки загальною площею 12 соток та будинок у 158 квадратів. Судячи з даних майнового реєстру будинок збудований власноруч на подарованій ділянці. Інші дві ділянки під городництво (ймовірно видана міської радою) та будівництво (придбана).
Одружений з Наталією Свентах, дизайнеркою одягу, співзасновницею бренду верхнього одягу S-cape. У них 5-річна донька Дзвінка.
Хомко Володимир Євгенович
Перший номер Політичної партії «За майбутнє». 63 роки. Міський голова Рівного з 2008 року. Рівнянин.
Навчався в Українському інституті інженерів водного господарства, після закінчення якого до 1989 року працював асистентом та науковим співробітником цього ж навчального закладу.
З 1989 по 1991 рік інженер-будівельник на підприємствах м. Рівне. У подальшому перейшов на роботу в «Рівнеоблводоканал», де пройшов шлях від начальника дільниці до головного інженера та першого заступника директора підприємства.
У 2002 році запрошений на посаду начальника управління Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства. З березня 2005 року по грудень 2008 працював директором РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал».
У 2008 та 2015 роках роках обраний міським головою як безпартійний самовисуванець. У 2010 році – від партії «Всеукраїнський патріотичний союз». Тоді ж балотувався від «ВПС» до Рівненської міської ради, за даними «Чесно».
Володимир Хомко вдівець, має двох повнолітніх доньок: Оксану Артуньян та Іванну, яка заміжня за американцем Джоном Пардо та мешкає в Чикаго, США.
Міський голова, згідно з майновим реєстром, успадкував від дружини її третину квартири у Києві. Ще одна частка належить дочці Іванні. Також в спадщину отримав частину будинку у Рівному, який належав дружині. Площа будинку на Неофіта Кибалюка, де живе мер, 261 квадратний метр.
Також Володимир Хомко власник п’яти земельних ділянок. Одна з них під будинком будинок, її площа 10 соток. Частину ділянки, що належала дружині, мер також оформив як спадщину.
Дві земельні частки має Хомко у селі Підліски Гощанського району. Їх загальна площа більше 40 соток. Одна з ділянок під будівництво. Ще дві ділянки, сумарною площею 4,5 гектара (земельний пай), кандидат здає в оренду ТОВ «Акріс-Агро». Вони знаходяться у селі Жаврів Гощанського району.
Ще у декларації Володимира Хомка вказана квартира у Рівному, але у майновому реєстрі її не показало.
«Слово і діло» проаналізувало виконання передвиборчих обіцянок Володимира Хомка. За даними видання, протягом останньої каденції з 2015 року Хомко дав 64 обіцянки (включаючи програмні передвиборчі), з яких виконав 29 (45%), провалив – 24 (38%) і ще 11 має реалізувати.
Зокрема реалізовано збереження пільгового проїзду, новий тролейбусний маршрут, ремонт ліфтів. Не виконав мер обіцянки добудувати ліцей «Престиж», відкрити дитячий садок на Коновальця і добудувати «Авангард». Будівництво експериментального русла очищення Усті, закупівля нових тролейбусів зменшення споживання газу досі реалізовуються.
Дивіться також: Невиконані обіцянки мера Рівного
Володимир Хомко на посаді мера журналістам «Четвертої влади» запам’ятався тим, що забанив їх, хотів заборонити мирні зібрання, він чи його сусіди хотіли закрити вулицю шлагбаумом. Також за його головування ми не змогли пригадати жодного земельного аукціону та багато іншого, що можна переглянути на сайті за тегом Володимир Хомко.
Євтушенко Святослав Ігорович
Перший номер Політичної партії «Народний Рух України». 41 рік, директор Львівського комерційного підприємства «Зелене місто», рівнянин.
Згідно з офіційною сторінкою депутата на сайті Рівненської міської ради, Євтушенко голова Рівненської міської партійної організації «Народний Рух України». Голова Громадської організації «Свідоме Рівне».
Вдруге одружений з Євтушенко (Дмитрук) Ольгою Володимирівною. Виховують двох дітей: Христину та Назара.
Святослав Євтушенко у 2002 році закінчив Рівненський державний технічний університет (нині НУВГП), кваліфікація – інженер-будівельник, спеціальність – міське будівництво та господарство. У 2014-му – завершив навчання у Тернопільському національному економічному університеті, на економічному факультеті за спеціальністю «економіка підприємства».
У 2018-му закінчив навчання на магістратурі МЕГУ імені академіка С.Демянчука, юридичний факультет, спеціальність – правознавство, кваліфікація – юрист.
2011 – грудень 2015 роки – директор ТОВ «Санком-Рівне» та генеральний директор ТОВ «Укреко-Індастрі». Робота за сумісництвом. У 2015-му зареєстрував ТОВ «Друга рівненська управляюча компанія». Основний вид діяльності: комплексне обслуговування об’єктів. Очолює компанію донині.
Депутат Рівнеради від ВО «Громадський контроль». Входить до постійної комісії з питань міського господарства. Двічі безуспішно балотувався до Верховної Ради як самовисуванець: у 2014-му та 2019-му роках по 152 округу (м. Рівне).
У період агітації 2019-го року рух «Чесно» прозвав депутата «гречкосієм», за те що провів 58 дитячих свят у дворах міста.
Голова ГО «Свідоме Рівне», голова Рівненської міської партійної організації «Народний Рух України».
Святослав Євтушенко, згідно з майновим реєстром, володіє п’ятьма земельними ділянками. Одна з них площею 25 соток у Закарпатській області у селі Ставне. Там же у нього будинок 40 квадратних метрів, який він купив 2019-го року.
Ще одна ділянка площею 12,4 соток у Радиславці, Рівненського району. Її кандидат здає в оренду Антону Пешкуну. На ній розміщені господарські будівлі площею 19,4 кв.м.
Також має дві ділянки у Рівному під будівництво. Їх сукупна площа 19,03 соток. Їх купив у 2018-му році. Поряд із цими ще одна частина у 74 кв.м. для ведення господарства.
Ще кандидат має подаровану у 2009-му році квартиру у Рівному на Соборній.
Судячи з декларації Євтушенка, за 2019-й рік він отримав 766 тисяч 618 гривень доходів від ТОВ «Д.Р.У.К», ПРАТ «Рівнеобленерго» та ЛКП «Зелене місто». Його дружина працюючи в ТОВ «НВП Шляхбуд» заробила трохи більше 43 тисяч гривень.
Святослав Євтушенко, згідно з інформацією аналітичної платформи Youcontrol, був одним із засновників ТОВ «БМК» у 2004 році. Окрім цього, від чотири роки був директором фірми (2006-2010 рр). Основний вид діяльності: будівництво будівель.
Святослав Євтушенко очолював ТОВ «Санком-Рівне» із 2011 до 2015 року. ТОВ «Санком-Рівне», назва із державного реєстру якого ТОВ «Трейд Лоск» має чимало судів, які тривають і досі. Фірма займається вивезення відходів.
У розслідуванні «Четвертої влади» «6 причин чому Санком покинув Рівне» першою причиною відсторонення підприємства від вивезення відходів у місті є борги перед сміттєзвалювальним полігоном.
Судова справа між КАТП-1728 та Санкомом розпочалась ще у 2012 році. У 2015 році сторони уклали мирову угоду, де Святослав Євтушенко, як директор Санком-Рівне визнав борг у більше ніж 2 мільйони гривень та зобов’язався його виплатити частинами до травня 2018 року. Вже у 2017 році, коли кандидат там не працював, Санком-Рівне подав апеляцію.
Святослав Євтушенко також причетний до справи про порушення у податковому обліку ТОВ «Укреко-Індастрі», де був генеральним директором у 2013-2015 роках. Проте справу закрили через закінчення строків давності.
У 2015 році Святослав Євтушенко з’являвся у ЗМІ та розповідав про Схему санітарного очищення. Зокрема, журналістам телеканалу «Рівне-1» кандидат розповідав як ця Схема потрібна. Цей сюжет має ознаки замовності.
Натомість, коли при підготовці матеріалу «Сміття на купи…» журналісти «Четвертої влади» звернулись до депутата із запитаннями про важливість Схеми, він говорити відмовився. Сказав, що це не в його компетенції.
Пандрак Сергій Богданович
Перший кандидат від партії «Наш край». Одначасно балотується на міського голову. Співзасновник компанії «Рівненський МЖК», яка здає в оренду та експлуатацію нерухомість. Ветеран російсько-української війни.
58 років, родом з Тернопільщини. Вчився на інженера-механіка в Інституті інженерів водного господарства (нині НУВГП, «Воднік») та економіста інституті післядипломної освіти цього ж закладу. У 80-90-х працював інженером-технологом, керівником будівельної організації.
За даними «Чесно», керівник ГО «Спілка учасників бойових дій та АТО «УВО». Учасник АТО, був у складі батальйону «Айдар».
З 1984 по 1988 рік працював інженером-технологом ВО «Газотрон» в Рівному. З 1990 по 1994 рік – депутат Рівненської міської ради.
У 1998 році був у списку від УНА до Верховної ради України, не обраний.
З 1999 по 2016 рік працював директором Рівненського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».
У 2006-му балотувався до Рівненської міської ради від партії «Пора», не обраний. У 2010-му році брав участь у виборах до Рівненської міської ради від політичної партії «За Україну!». Не пройшов.
У 2018 році виграв бронзу в «Іграх нескорених» – змаганнях для військових за паралімпійським принципом. Перемогу присвятив живим і загиблим побратимам-айдарівцям.
У майновому реєстрі не показує нерухомості кандидата.
Юхименко Анатолій Олексійович
Перший номер політичної партії «Опозиційна платформа – за життя».
62 роки. Родом із села Богданівка, Корецького району. Приватний підприємець (надання майна в оренду), працює у ПАТ «Київгаз».
Одружений, має двох доньок. Дружина Юхименко Лариса, працювала заступницею директора департаменту соціального захисту населення РОДА. Цього року подала декларацію перед звільненням. Мають двох дітей Ольгу та Ірину.
Тесть скандальновідомого ексзаступника начальника Управління СБУ в Рівненській області Олега Назарука.
У 1983 році отримав освіту інженера-будівельника у Інституті інженерів водного господарства (Рівне). Політичну кар’єру почав у 1985-му році, працюючи заступником голови Рівненського обласного виконавчого комітету.
З того часу і до 2010 року працював у різних управліннях обласної адміністрації та у ТзОВ виробничо-торгівельна фірма «КОРПО ЛТД», ТзОВ фірма «СПМ», ТОВ «Барс», Службі автомобільних доріг, ВАТ «Укрзакордонгеологія» та був заступником голови Рівненськї ОДА Василя Берташа та депутатом обласної ради.
Був членом «Партії регіонів». Був помічником на громадський засадах нардепів Сергія Ларіна та Василя Берташа.
Анатолій Юхименко власник ділянки під будівництво у Здолбунові, площею 6,13 соток. Тут же має успадкований будинок у 81 квадратний метр. Успадкував 12 соток землі у Здовбиці. На трьох із донькою Ольгою та дружиною мають квартиру у Рівному, площею 58,8 квадратів.
Дружина користується будинком у 182 квадратних метрів у Рівному. Згідно з декларацією, житло належить донькам. Їм також належить ділянка у 6 соток. У цій же декларації вказано, що Анатолій Юхименко власник трьох рушниць марки «Merkel» та двох авто: Lexus LX 470 та Mercedes-Benz GLE 350D.
Анатолій Юхименко із січня до серпня цього року отримав 399 тисяч 789 гривень доходу від підприємницької діяльності, посади у «Київгазі» та пенсії. Лариса Юхименко задекларувала 400 тисяч 754 гривень пенсії, зарплати у Департаменті соцзахисту та процентів від «Приватбанку». Ще у неї вказано 200 гривень бонусів від банку, у нього – 140 гривень процентів.
У декларації дружини вказано, що кандидат має 32 тисячі доларів та 270 тисяч гривень готівки та ще 3 тисячі 817 доларів у банку.
Герман Віталій Ігорович
Перший кандидат від партії «Перемога Пальчевського». Заступник міського голови Рівного Володимира Хомка. Від цієї ж партії балотується на міського голову.
47 років, рівнянин. Має освіту вчителя початкових класів і фізкультури (РДГУ) та юриста (НУОА).
У 2001 році, після завершення академії, пішов працювати в органи місцевого самоврядування. Був юристом в Управлінні містобудування та архітектури міськради.
У грудні 2016-го став заступником міського голови Рівного. Працював начальником Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради у 2014-2016-х роках. При ньому відкрили ЦНАП, який він очолив.
Передвиборча кампанія Віталія Германа супроводжується епатажним піаром з роздаванням курячих яєць з написом «Герман з яйцями» та вимінюванням агітпродукції конкурентів на цукерки.
Одружений з Герман (Кітовською) Аллою Сергіївною. Виховують трьох доньок і сина. У декларації вказує, що живе з матір'ю.
Також в декларації вказано, що кандидат володіє земельною ділянкою у 5,02 соток у Рівному. Його матір Валентина має у власності 6 соток землі у Новій Українці. На половину з матір'ю Віталій Герман володіє будинком у 67,9 квадратів у Рівному. Валентина Герман будує садовий будинок на ділянці у Новій Українці.
Віталій Герман за минулий рік заробив майже 600 тисяч. Ще задекларував пенсію матері – це трохи більше 23 тисяч. І соціальну допомогу для дружини – трохи більше 35 тисяч гривень. Вказав, що має 24 тисячі доларів готівки.
Поліщук Назарій Миколайович
Перший кандидат від партії «Пропозиція».
35 років. Депутат Рівненської міської ради (позафракційний), керівник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, заступник голови Дядьковицької ОТГ.
Одружений з Поліщук Людмилою Миколаївною. Мають сина Мирослава. кфандидат не декларує його після 2016-го. Вважає, що якщо йому 6 років і він не має майна, то вказувати сина в декларації не треба.
Вивчав геоінформаційні системи та технології у НУВГП, там же викладав водогосподарське право. Працював на різних роботах – у Центрі державного земельного кадастру, у ТРЦ «Чайка», як ФОП надавав інформаційні послуги, очолював інформаційно-аналітичний центр Info-Light (сайт організації нині не оновлюється).
У травні 2020-го року очолив Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області. Контракт підписав на рік.
За даними «Чесно», у 2010-му та 2014-му Поліщук безуспішно балотувався до Рівнеради (від Народної партії) та Верховної Ради (від Радикальної партії Ляшка). У 2015 пройшов до Рівнеради від «Самопомочі», однак згодом вийшов із фракції.
На мера Рівного іде від нової партії «Пропозиція» – це партія мерів кількох міст, створена навесні цього року. Найвідоміший засновник партії – очільник Дніпра Борис Філатов.
У декларації за минулий рік вказав ділянку 10 соток у Сарненському районі та квартиру 57,8 квадратів у Рівному. Нерухомість належить дружині. Заробітків дружини не задекларовано.
Назарій Поліщук заробив на посаді заступника Дядьковицької сільської ради майже 221 тисячу гривень та дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю більше 2 тисяч гривень. Кандидат зберігає 5 з половиною тисяч доларів готівки.
Стасюк Роман Павлович
Перший кандидат Політичної партії «Радикальна Партія Олега Ляшка».
Йому 44 роки. Родом з Вінницької області. Живе у селі Грушвиця Перша, Рівненського району. Директор ТОВ «Винахідник Рівненщини». ТОВ «Луцьк прекрасний» та ТОВ «Чорна гора+».
Депутат Рівненської міської ради від партії Олега Ляшка.
Одружений із Стасюк Ориславою Іванівною. Виховують трьох дітей: Олександру, Тараса і Апполонію.
Від радикальної партії у 2014-му балотувався до Верховної Ради. У 2015-му до обласної. Пройшов до міської. Був помічником нардепів на громадських засадах у Андрія Лозового і за договором у Тетяни Юзькової.
Засвітився разом із дружиною у журналістському розслідуванні через фіктивну конкуренцію ТОВ «Арм-еко» та ТОВ СРБУ «Волиньліфт» на тендерах у Львові. «Наші гроші. Львів» побачили, що Орислава Стасюк у час тендеру була співвласницею СРБУ «Волиньліфт» та головною інженеркою проекту в «Арм-Еко». До тендеру сам Роман Стасюк був власником останньої.
Наразі кандидат фірмою не володіє, але його дружина отримує доходи від здачі майна в оренду «Арм-Еко».
Орислава Стасюк зареєстрована приватною підприємицею. Торгує харчами, алкоголем, цигарками. Вона власниця ТОВ «ТВК «Рамос». До 2018-го була вказано в засновниках ТОВ СРБУ «Волиньліфт» та ТОВ «М.Ж.К. - Ліфт».
ТОВ «Будівельна компанія «Спеціалізоване управління-39», яким до 2019-го володіла дружина Стасюка, заробляє на державних тендерах.
Згідно з декларацією, Роман Стасюк власник чотирьох земельних ділянок у Вінницькій області у селі Гранів. Їх загальна площа 1,7 гектарів. Ще три ділянки він має у Першій Грушвиці. Їх сумарна площа 0,7 гектара. Тут же у нього будинок у 175 квадратних метрів.
Ще у кандидата нежитлове приміщення у Львові на 3 тисячі квадратів. Ще два приміщення він будує у Рівному.
Дружина також має землю та приміщення магазину у Першій Грушвиці.
У декларації вказано три авто. SKODA OKTAVIA 2012 року та HONDA TACT 1987 року належать Ориславі. КАВЗ 3270 1991 року належить Романі Стасюку.
За минулий рік Роман Стасюк вказав 931 тисячу 793 гривні доходів. Найбільшу частину з них отримав від ПП фірми «Техзапчастина». Підприємство належить Михайлу Мельнику, який також вказаний у товариствах, які раніше належали Стасюкам. Це зокрема, ТОВ «Арм-еко» та ТОВ «Будівельна компанія «Спеціалізоване управління-39».
Із доходів дружини вказано трохи більше 46 тисяч гривень доходів від підприємництва та здачі майна в оренду. Також в декларації вказано девіденти від продажу частки у ТОВ «ТВК «Рамос» – 733 тисячі гривень. Ще задекларовано трохи більше 51 тисяч гривень процентів від Укргазбанку.
Роман Стасюк має 650 тисяч доларів і 10 тисяч євро готівки. Дружина – 100 тисяч доларів і 800 тисяч гривень.
Шакирзян Віктор Володимирович
Перший кандидат від партії «Рівне разом». Також кандидат в міські голови Рівного. Голова громадської організації «Рівне Разом» і однойменної партії, підприємець.
41 рік, родом із села Бабин Гощанського району Рівненської області. За освітою технік-будівельник, навчався у НУВГП.
У інтерв'ю з ознаками прихованої реклами на сайті «Рівне вечірнє» Віктор Шакирзян розказує, що першим місцем роботи в часи студентства була ковбасна фабрика.
У 2001-му році Шакирзян заснував першу компанію – приватне підприємство «Фірма «Меркурій-інвест», яке займалося технічним обслуговуванням автомобілів і проіснувало до 2007 року. Фірму ліквідували рішенням суду і з цього ж рішення відомо, що в неї тоді були податкові борги.
Так само банкрутом в кінцевому результаті став другий бізнес Віктора Шакирзяна – ТОВ «Торговий дім «Імперія», зареєстроване за його адресою проживання, в гуртожитку, на вулиці Млинівській.
У 2005-му Шакирзян заснував першу будівельну компанію – ПП «Буд-сектор». Фірма займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Маючи власний бізнес, він ще встиг попрацювати в Рівненській обласної філії підприємства Міністерства внутрішніх справ «Спецсервіс». У 2006-2008-му Шакирзян був директором і бухгалтером філії. За офіційними даними, підприємство займалося розподіленням та постачанням газу.
В агітації кандидата пишуть, що він заснував «Захід-Трансбуд» у 2012 році. З реєстру взнаємо, що 95% підприємства належать Віті Ванчуговій – сестрі Віктора Шакирзяна, яка в соцмережах зазначає, що працює в агентстві нерухомості.
Більше про зв'язки Віктора Шакирзяна дивіться в розслідуванні «Четвертої влади»: Рівне разом з Курисом, криміналом і «мутними» зв'язками: що нам не розказали про Шакирзяна
Політичний досвід: у 2015-му балотувався до Рівненської облради від «Партії конкретних справ», утім не пройшов.
Цього разу на мерські і депутатські перегони Шакирзян іде від партії «Рівне Разом». Її керівником він став усього місяць тому, 10-го вересня. До цього політсила мала інші назви – «Партія громади об’єднаних власників багатоквартирних будинків, будівельників і будівельних організацій», а перед тим «Влада народу».
Ідеологічну спрямованість політсили кандидати в мери пояснював так:
«Ми – партія “Рівне Разом” і поєднання цих двох слів пояснює нашу ідеологію: перше – наша політична сила об'єднує рівнян, і друге – ми працюємо на благо рівнян».
Обіцянки та заяви: «Ми маємо вивести Pівне на лідерські позиції в Україні за тими показниками, які важливі для кожного жителя міста. Нам не цікаві політичні чвари – ми йдемо працювати для рівнян».
Муляренко Олексій Віталійович
Депутат Рівненської міської ради від «Європейської солідарності», власник компанії «Сталь-М».
44 роки, рівнянин. За освітою – менеджер-економіст, закінчив Рівненський економіко-гуманітарний інститут (нині МЕГУ). До занурення в політику у 2010-му працював у бізнесі, в 2006 році запустив власну справу – товариство з виробництва броньованих і протипожежних дверей «Сталь-М» (після того, як пішов на посаду секретаря Рівнеради, керівником фірми став старший син Андрій Муляренко).
«Сталь-М» періодично виграє тендери на замовлення місцевих державних або комунальних закладів.
Одружений. Має двох синів і доньку від першого шлюбу та виховує двох синів і пасинка в другому шлюбі.
Дружина Наталія Муляренко володіє 20% ТОВ «СТД груп Рівне» (мережа склад-магазинів «TOR-BA»).
Політичний досвід: Муляренко в політиці чверть свого життя. Починав з «Удару» – партії Віталія Кличка, членом і очільником виконкому якої став у 2010 році. У 2013 році увійшов до виконкому Рівнеради.
Брав участь у Революції Гідності, розповідає, що був заступником коменданта Майдану, таким собі завгоспом.
Після Революції, як і багато активістів Майдану, пішов випробувати себе на парламентські вибори. Балотувався мажоритарником від «Блоку Петра Порошенка», з яким тоді об’єднався «Удар», – і програв. Тоді 153-й рівненський округ дістався кандидату від «Народного фронту» Юрію Вознюку.
За рік, у 2015-му, знову пішов на вибори від БПП – щоправда, місцеві, і цього разу став депутатом Рівнеради та її секретарем.
А ще за рік, у 2016-му – головою Рівненської ОДА за указом президента Петра Порошенка. Очолював її упродовж 3-х років.
Національне агентство запобігання корупції склало протокол про корупцію на Олексія Муляренка через те, що він не вказав повної інформації в декларації про своє майно, але справу затягнули і відповідальності вдалося уникнути через те, що закінчилися строки притягнення до відповідальності.
Детальніше про це дивіться: Чому за корупцію не покарали: розбір ситуації голови Рівненської ОДА
Попри кількарічну роботу з БПП, який перетворився на ЄС, цього разу Муляренко йде на вибори від партії колишнього голови СБУ Ігоря Смешка «Сила і честь», хоч вона має й удвічі меншу підтримку, ніж ЄС.
На наближеному до нього інтернет-ресурсі пояснює це тим, партія Петра Порошенка не провела обіцяні прозорі праймеріз на керівні посади на Рівненщині, а також голосувала за відкриття ринку землі разом зі «слугами народу».
Але за словами члена президії Центральної ради партії «Європейська Солідарність» Віталія Гайдукевича, Олексія Муляренка фактично вигнали.
– Олексій Муляренко був виставлений за двері партії через порушення партійної дисципліни, невиконання рішення центральних органів партії, і любов до публічних воєн із Віталієм Чугунніковим (депутат обласної ради від БПП, екснардеп, ексголова Рівненської ОДА, – ред.). Коли особисті з'ясування обставин перекинулися на маніпулювання партійцями і фракцією, то... Тож до факту «були\не були» праймеріз Олексій не має жодного відношення. Партія вирішила, що обидва політики і їх оточення не будуть надалі причетними до партії.
Ще Олексій Муляренко, вже другі вибори поспіль, вдається до поширення фейкових соцопитувань.
Дивіться також: Чим запам'ятався Олексій Муляренко на посаді голови Рівненської облдержадміністрації
Обіцянки та заяви: «Підвищення якості життя кожного рівнянина є одним із головних наших пріоритетів». Яким чином – не конкретизовано. «У нас багато планів. У нас є гарне бачення...», говорить Олексій Муляренко на своєму представленні в кандидати на міського голову, але не конкретизує.
Детально про Олексія Муляренка можна прочитати в досьє «Четвертої влади».
Коваль Віталій Станіславович
Голова Рівненської ОДА.
39 років, родом з міста Березне, що за годину їзди від Рівного. Вивчав банківську справу в Тернопільській академії народного господарства (нині Західноукраїнський національний університет). Три роки тому, у 2017, здобув МВА у Львівській бізнес-школі УКУ – престижну кваліфікацію в управлінні бізнесом.
До початку політичної кар’єри займався бізнесом і спортом. Є кандидатом у майстри спорту з греко-римської боротьби, членом Національного олімпійського комітету України.
Працював в державному Укргазбанку, після чого очолював підприємства в аграрній, транспортній та будівельній галузях. Зокрема компанію «Санако», що продає нафтопродукти та оптово торгує продуктами аграрного ринку, та «ВВВ Монтаж», яка будує дороги.
Одружений, має двох доньок. Дружина з доньками мешкають в Києві.
Судячи з декларації за 2019 рік Віталій Коваль досі має боргові зобов'язання на понад мільйон гривень. Понад 600 тисяч перед виконавчими службами органів юстиції і 504 тисячі як поручитель перед Укргазбанком.
Читайте також: Значні борги, арешт майна, пів мільярда тендерів: про що не хоче говорити голова Рівненської ОДА Віталій Коваль
Політичний досвід: Коваль у політиці недавно. Його кар’єра почалася у вересні 2019-го, коли президент Володимир Зеленський призначав його головою Рівненської ОДА.
Обіцянки та заяви: назвав 10 перших проблем, які планує вирішувати: відсутність комфортних умов для життя, хаотична забудова Рівного, неякісний житловий сервіс, неналагоджений вивіз сміття, безпритульні тварини, приниження пільговиків, нестача місць у дитячих садочках, зробити Рівне безпечним містом, замінити обшарпані маршрутки на комфортний громадський транспорт, вирішити питання транспортного колапсу і заторів у годину пік.
Детально про Віталія Коваля можна прочитати в досьє «Четвертої влади».
Чубай Тетяна Василівна
Перша кандидатка від партії «Успішна Україна». Депутатка Рівнеради, підприємиця.
38 років, родом з Волині. Вивчала бухгалтерський облік у Рівненському державному сільськогосподарському технікумі, фінанси в Тернопільській академії народного господарства (нині Західноукраїнський національний університет) та правознавство у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.
Три роки працювала в соціальній сфері – вчителькою та координаторкою драматичної групи. З 2014 року є підприємицею (ФОПом). Торгує у роздріб.
Депутатка Рівненської міської ради з 2015 року, входить до фракції ВО «Свобода». Була обрана від партії ВО «Громадський контроль». Членкиня постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення.
Заміжня, разом з чоловіком депутатом Рівнеради Олександром Чубаєм виховує 4-х синів.
У декларації за 2019-й рік вказала, що користується офісними і нежитловими приміщеннями у Рівному загальною площею 105 квадратних метрів. Одне з них належить Рівнераді, інше Степану Чубаю. У власності має ще 212,6 квадратних метрів нежитлових приміщень. Вона також користується житловим будинком Степана Чубая площею 109 квадратів у Рівненському районі.
Чоловік кандидатки орендує нежитлові приміщення площею 133,9 квадратних метрів Рівнеради та Фонду держмайна.
У власності жінки є авто Volkswagen golf 2000 року.
Серед доходів у декларації вказано більше мільйона гривень Олександра Чубая від зайняття незалежною професійною діяльністю. Він був підприємцем, але припинив діяльність.Торгував електроприладами. Також він заробив більше 84 тисяч гривень, як нотаріус.
Тетяна Чубай від свого підприємництва отримала більше 4 мільйонів 700 тисяч гривень. Від надання майна в суборенду отримала більше 30 тисяч гривень. Матеріальної допомоги більше 70 тисяч гривень. Ще задекларовано більше 46 тисяч пенсії та відшкодувань внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Кандидатка має 187 з половиною тисяч доларів та трохи більше 1 мільйона гривень збережень готівкою і 339 гривень на рахунках у банку.
Олександр Чубай має трохи більше 3 тисяч гривень і 52 долари на рахунках у Комерційному банку.
Чубаї втрапили у скандал із захопленням тротуару в центрі Рівного.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти