Аліксійчук Олександр Васильович
Народний депутат України. Верховна рада 9-го скликання (з липня 2019 року). Переможець на окрузі №154 (місто Дубно, Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Млинівський, Радивилівський райони) від партії «Слуга народу».
Біографія
За інформацією від прес-служби ЗеКоманди на Рівненщині, Олександр Аліксійчук народився 6 березня 1981 року у селі Буща, Здолбунівського району, Рівненської області. Громадянин України.
Освіта
1998-2003 рр. – Національний університет водного господарства та природокористування за спеціальністю «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання», кваліфікація «магістр» (диплом з відзнакою).
2012-2014 рр. – Інститут Післядипломної Освіти НУВГП за спеціальністю «Економіка підприємства», кваліфікація «спеціаліст».
2018 р. – до теперішнього часу – Національна академія управління при Президентові України, спеціальність «Парламентаризм у публічному управлінні».
Робота
2003-2004 роки – плиточник-лицювальник ПП «Домобудівний комбінат».
2004-2010 роки – директор і власник ТзОВ ПФ «ТоргБуд-Сервіс».
2010-2011 роки – комерційний директор ТОВ «Будтех-Плюс».
2011-2017 роки – комерційний директор ТОВ «Будтех-пром».
З 2016 року – директор ТОВ БК «ІНТЕР-БУД».
З 2016 року – директор ТОВ «ІНТЕР-ТРАКС».
З 2017 року – директор ТОВ «Будтех-пром».
З 2017 року по серпень 2019-го – Фізична особа-підприємець. Основний вид діяльності: лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів, крім творів, захищених авторськими правами.
Інші види діяльності ФОП Алексійчук: Вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників; Оптова і роздрібна торгівля фруктами й овочами;
Управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту; Надання в оренду вантажних і легкових автомобілів.
29 серпня 2019-го склав присягу народного депутата. Член фракцій «Слуга народу» у парламенті.
Родина
Батьки – Марія Трохимівна та Василь Петрович Аліксійчук. Не зареєстровані фізичними-особами підприємцями.
Як розповідав Олександр Аліксійчук у матеріалі з ознаками прихованої реклами в газеті «Вісті Рівненщини»: «Тато весь час працював у колгоспі трактористом, мама – поштаркою, а згодом санітаркою у фельдшерсько-акушерському пункті».
Сестра – Наталя Омельчук.
В матеріалі з ознаками прихованої реклами на сайті «ВСЕ» Олександр Аліксійчук розповідає, що уся його родина вирощує малину.
При висуванні на посаду заступника начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради Олександр Аліксійчук подав декларацію за 2016-й рік. В ній він вказав дружину Юлію та двох синів Михайла і Дмитра.
Аліксійчук Юлія Сергіївна 1985 року народження. На профілі у Фейсбук вказала, що вивчала іноземні мови у Рівненському державному гуманітарному університеті (2002-2007). Колишнє місце роботи Рівненський НВК «Школа-ліцей №2». Нині жінка займається репиторством та фотографією.
У 2017 році Олександр Аліксійчук подав позов до Юлії Алексійчук на розірвання шлюбу. Подружжя розлучилося. В рішенні суду вказано, що чоловік стягнув з дружини 640 гривень судових витрат.
Але за словами дружини він все оплачував сам.
– Я нічого не платила ніде. Ми з ним в нормальних стосунках, це стандартна фраза стандартного рішення суду. Ніяких претензій фінансових чи будь-яких інших я до нього не маю, – пояснила Юлія Аліксійчук «Четвертій владі».
Теперішня дружина Олександра – Катерина Аліксійчук. У нового подружжя є спільна донька Надія.
Катерина 1991 року народження. У 2013 році закінчила Національний університет водного господарства та природокористування за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво». Це вказано на її сторінці у Фейсбук.
Майно
За 2016-й рік Олександр Аліксійчук задекларував дві земельні ділянки в 10 і 15 соток у Почаєві, Тернопільської області.
Будинок площею 256 кв.м. та земельна ділянка 7,66 соток у Великому Житині задекларовані на колишню дружину Юлію.
Ще одна ділянка (15 соток) у селі Великий Житин зазначена спільною власністю (50 на 50) із Мельником Зіновієм Івановичем. Олександр Аліксійчук розповів у прихованій рекламі для сайту «Все», що ділянка такою ж площею є власністю його кума.
За даними на липень 2019 року Олександр Аліксійчук має квартиру у Рівному на вулиці Чорновола 91-Ж. За цією адресою знаходиться житловий комплекс «На Щасливому».
На Олександра Аліксійчука оформлені 14 приміщень у Житловому комплексі «Лакшері сквер» у Рівному на вулиці Чорновола 89-Ж.
Окрім цього, у кандидата є дві земельні ділянки на вулиці Костромській у Рівному для індивідуального садівництва. Кожна ділянка площею 217 кв.м. Поряд із ними є ще ділянка у власності дружини Катерини такою ж площею і з таким же призначенням. Разом виходить повноцінна ділянка для будинку – 6,5 сотки.
Також у власності Аліксійчука магазин у Ізяславі, Хмельницької області. Його площа 128 кв.м.
У володінні колишньої дружини Юлії є нежитлове приміщення на вулиці Костромській, дві квартири на вулиці Волинської Дивізії та одна на вулиці Коновальця у Рівному.
Із грошових активів за 2016-й рік задекларовано 125 тисяч доларів та 900 тисяч гривень готівки. Ще 50 тисяч 680 гривень Олександр Аліксійчук вказав як заробітну плату за основним місцем роботи за 2016 рік.
Олександр Аліксійчук за 2016-й рік задекларував авто марки Volvo XC60 2013 року випуску. Ціна авто вказана 781 тисяча гривень.
Авто марки Citroen Grand C4 Picasso 2014 року випуску мала у власності колишня дружина. Вартість авто 331 тисяча гривень.
За даними реєстру МВС, у 2018 Олександр Аліксійчук зареєстрував кросовер марки Skoda Karoq 2018 року випуску. Вартість такого авта на сайті skoda.autoportal.ua від 676-ти тисяч до 900 тисяч гривень.
У 2019 році зареєстровано ще одне авто – Renault Logan 2014 року випуску.
Політична і громадська діяльність
Олександр Аліксійчук у 2017 році був кандидатом на посаду заступника начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради.
Підтримував Об’єднання «Самопоміч». Від імені політичної сили проводив свята у Рівному у 2017-му році.
Згідно з даними проекту «Золото партії» від «Чесно», Олександр Аліксійчук перерахував «Самопомочі» За 2017-й та 2018-й 950 гривень.
У травні 2019-го року на Аліксійчука Департамент з питань запобігання політичній корупції НАЗК склав протокол про корупціййне адмінправопорушення.
За статтею 212-15 КУпАП: порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації.
Рівненський районний суд постановив передати матеріали справи за підсудністю до Рівненського міського суду Рівненської області. 17-го липня о 10.00 справу мав розглядати суддя Петро Денисюк. Постанови, на час публікації, немає в судовому реєстрі.
Олександр Аліксійчук зареєстрований ЦВК кандидатом в нардепи 25 червня 2019 року від політичної партії «Слуга народу».
На відео обіцянки від кожного з кандидатів «Слуги народу» від Рівненщини.
У програмі Олександр Аліксійчук обіцяє, що подасть законопроекти «Про малий кооперативний рух» та «Про регулювання містобудівної діяльності та лібералізацію будівельного сектору економіки».
Як депутат від міста Дубно, Демидівського, Дубенського, Здолбунівського, Млинівського, Радивилівського районів Олександр Аліксійчук обіцяє:
- лобіювати виділення фінансування для побудови очисних споруд та очищення річки Іква;
- сприяти ремонту доріг між містами та селами Дубенського, Демидівського, Здолбунівського, Млинівського, Радивилівського районів;
- добиватися збільшення фінансування професійних технічних училищ області.
У складі фракції партії «Слуга Народу» у Верховній Раді обіцяє добиватися:
- притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення.
- посилення відповідальності за корупційні злочини – зокрема, впровадження обов'язкової конфіскації майна корупціонерів.
- очищення та перезавантаження прокуратури, СБУ, антикорупційних органів.
- припинення свавілля правоохоронних органів і податківців щодо бізнесу.
- відновлення великих проектів у промисловості та інфраструктурі із залученням приватних інвесторів.
- реформування Збройних сил і поліпшення матеріального забезпечення армії та інше.
За даними аналітичної системи YouControl, станом на квітень 2014-го року Олександр Аліксійчук був керівником Громадської спілки «Будівельний сектор Рівненщини». З 2016 року спілку очолює забудовник Юрій Чаборай. Адресою реєстрації вказана вулиця Курчатова 32А, місто Рівне.
Заснована спілка у 2014-му році трьома фірмами: ТОВ Будівельно-монтажне управління «ПромБуд-3», ТОВ фірма «ЕкоРемБуд ЛТД» та ПП «ІБК «ДЕДАЛ» .
У грудні 2014-го року Олександр Аліксійчук, Віталій Федоришин та Юрій Чаборай заснували Благодійну організацію «Всеукраїнський Фонд допомоги родинам українських героїв «ДРУГ». Олександр Аліксійчук від початку заснування є її керівником.
Ведуча телеканалу Рівне 1 у 2017 році називає громадським активістом Олександра Аліксійчука, не згадуючи, що він представник будівельного бізнесу. Розмова стосувалася потреби добудови дитячого садка у мікрорайоні Північний. Нині вартість добудови дитсадка оцінюють у 132 мільйони.
29 серпня 2019-го склав присягу народного депутата. Член фракцій «Слуга народу» у парламенті.
У Верховній раді 9-го скликання Олександр Аліксійчук:
Голова підкомітету з питань захисту інвестицій в об'єкти будівництва Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
- Член групи з міжпарламентських зв’язків з Японією
- Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою
- Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Вірменія
- Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща
Бізнес
Олександр Аліксійчук у своїй біографії вказує, що з 2004 до 2010 року був директором та власником ТзОВ ПФ «ТоргБуд-Сервіс». Насправді назва в реєстрі юридичних осіб – Приватне підприємство Фірма «ТоргБуд-Сервіс». Зареєстроване у 2004 році у селі Буща, Здолбунівського району.
ПП Фірма «ТоргБуд-Сервіс» – це ТМ Inter beton. Олександр Аліксійчук є власником патенту на торгову марку Inter beton bud.
Основний вид діяльності ПП Фірма «ТоргБуд-Сервіс»: оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Статутний капітал 100 гривень.
У 2009 році ПП Фірма «ТоргБуд-Сервіс» змінила адресу реєстрації та переїхала на вулицю Курчатова у Рівне.
У 2010 році фірма переєстрована на Олександра Семенова.
У 2011 фірма знову переїхала. Тепер розташована у Здолбунові за тією ж адресою, що і Управління державної казначейської служби України у Здолбунівському районі.
ТОВ «Будтех-Плюс»
Олександр Аліксійчук був комерційним директором ТОВ «Будтех-Плюс» з 2010 до 2011 року.
ТОВ «Будтех-Плюс» зареєстровано у 2007 році у селі Олександрія, Рівненського району. Керівник: Юрій Ільїн. Статутний капітал фірми 42 тисячі гривень. Товариство займалося будівництвом будівель. З 2015 року фірма визнана банкрутом.
У листопаді 2010 року ТОВ «Будтех-Плюс» звернувся до суду із заявою про стягнення з ПП фірми «УБ-Коменс» 100 тисяч гривень помилково перерахованих коштів. У грудні 2010 року Господарський суд Рівненської області видав наказ стягнути ці кошти.
У червні 2011 року ТОВ «Будтех-Плюс» фігурувало у судовій справі по факту незаконного використання знака для товарів і послуг.
У матеріалах справи вказано, що ТОВ «Елікон» уклав договір купівлі-продажу обладнання електропідстанції із ВАТ «Дубномолоко», при цьому не повідомляючи, що вказане обладнання не є обладнанням виготовленим ВАТ «Укрелектроапарат».
Таким чином останньому завдано матеріальної шкоди у розмірі 750 тисяч гривень, яка виразилася у неодержані вказаним підприємством доходів, які воно могло б одержати, якби не було порушено право інтелектуальної власності.
Вказане обладнання ТОВ «Елікон» придбало у ТОВ «Промислово-цивільне будівництво» м. Київ, вул. Московська, 24.
Під час проведення оперативно-розшукових заходів слідчими прокуратури встановлено, що ТОВ «Промислово-цивільне будівництво» м. Київ, вул. Московська, 24 має ознаки фіктивності, за місцем реєстрації діяльності не здійснює, директор товариства за місцем реєстрації не значиться, печатка та інші документи ТОВ «Промислово-цивільне будівництво» використовуються службовими особами ТОВ «Будтех-Плюс».
Також встановлено, що за місцем здійснення діяльності ТОВ «Будтех-Плюс» знаходяться документи, обладнання та предмети, що підтверджують факт злочинних дій службових осіб ТОВ «Елікон».
Таким чином, прокуратура звернулась до суду, щоб той дозволив здійснити обшук на складах ТОВ «Будтех-Плюс». Але Рівненський міський суд відмовив прокуратурі у поданні, через недостатність показів слідчого.
У листопаді 2011 року Рівненський окружний адміністративний суд постановив стягнути з ТОВ «Будтех-Плюс» до Державного бюджету України податковий борг по податку на додану вартість в сумі 671 тисяч 872 гривень.
ТОВ «Будтех-пром»
Олександр Аліксійчук очолює ТОВ «Будтех-пром» із 2011 року.
Фірма заснована у 2010 році Олександром Семеновим. Адеса реєстрації така ж, як і у ТОВ «Будтех-Плюс» – Здолбунів, вулиця Шкільна 30-А. Статутний капітал: тисяча гривень. ТОВ «Будтех-пром» займається будівництвом житлових і нежитлових будівель.
ТОВ «Будтех-пром» було позивачем або відповідачем у 31-й судовій справі, вказано у відкритих даних.
Товариство, яке очолює Олександр Аліксійчук судиться із Головним управлінням ДФС у Рівненській області та Державною фіскальною службою України із 2018 року.
У позовній заяві ТОВ «Будтех-пром» йдеться, що податкова допустила порушення порядку включення позивача у коригування Плану-графіка проведення планових перевірок на жовтень 2018 року.
У березні 2019 року Рівненський окружний адміністративний суд позов задовольнив та визнав дії податкової протиправними. Проте ГУ ДФС у Рівненській області подало апеляцію. Станом на липень 2019 року судовий розгляд триває у Львові.
Через те, що бухгалтер ТОВ «Будтех-пром» у жовтні 2018 року не допустив представників податкової до перевірки документів, ГУ ДФС у Рівненський області хотіло арештувати все майно фірми. Але Рівненський окружний адміністративний суд відмовив у відкритті провадження.
У лютому 2019 року ТОВ «Будтех-пром» фігурував у кримінальному провадженні.
У матеріалах суду вказано, що шляхом зловживання довірою директора товариства, особа отримала у користування автомобіль марки Infiniti QX70d, який належить ТОВ «Будтех-Пром».
Особа отримала авто на підставі усної домовленості про перерахунок суми вартості автомобіля (1 мільйон 450 тисяч гривень) на рахунок фірми. Досудове розслідування розпочато на підставі заяви директора ТОВ «Будтех-Пром».
За клопотанням старшого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області Рівненський міський суд Рівненської області наклав арешт на авто.
Олександр Аліксійчук розповідав «Рівне вечірнє», що ТОВ «Будтех-пром» не дають перемагати у тендерах від Служби доріг.
ТОВ БК «Інтер-Буд»
Засноване товариство Максимом Денисюком у 2016 році. Адреса реєстрації: Рівне, вулиця Курчатова, 32А. Основний вид діяльності: організація будівництва будівель. Статутний капітал – тисяча гривень. Від початку діяльності керівнико фірми Олександр Аліксійчук.
ТОВ «Інтер-Тракс»
Засноване товариство у 2014 році Олександром Аліксійчуком та Ольгою Чаборай. Зареєстрована фірма на вулиці Курчатова, 33А у Рівному. Основний вид діяльності: Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами. Статутний капітал 2 тисячі гривень.
Кожен із власників вклав тисячу гривень. Із 2016 року керівник ТОВ «Інтер-Тракс» Олександр Аліксійчук.
Слідкувати за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Олександр Аліксійчук
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти