Соломчук Дмитро Вікторович

Джерело
Фейсбук-сторінка Дмитра Соломчука

Народний депутат України. Верховна рада 9-го скликання (із серпня 2019 року). Пройшов під №33 у списку партії «Слуга народу».

Біографія 

За інформацією від прес-служби ЗеКоманди на Рівненщині, народився Дмитро Соломчук 1-го жовтня 1980 року в місті Рівне. Громадянин України.

З 1987 по 1994 роки навчався в Рівненській загальноосвітній школі №11.

З 1994 року навчався в Рівненській загальноосвітній школі №4, яку закінчив у 1997 році.

З 1997 по 2003 роки навчався в Рівненському кооперативному економіко-правовому коледжі за спеціальністю «Товарознавство та комерційна діяльність» і здобув кваліфікацію товарознавця-комерсанта (диплом РВ №21526161 від 26.05.2003).

З 2005 року фізична особа-підприємець Соломчук Д.В. Основний вид діяльності: роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах.

З 2007 року засновник та директор підприємства ПП «Фірма «АгроЦентр». Підприємство займається виробництвом та продажем запчастин до сільськогосподарської техніки. Фірма має філії у Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській, Вінницькій, Львівській, Київській, Житомирській областях.

З 2013 року по 2018-й заочно здобував освіту за напрямом підготовки «Правознавство» в Рівненській філії Національної академії внутрішніх справ (диплом В18 №188595 від 21.06.2018). 

На фото Дмитро та Олена Соломчуки із дипломами Національної академії внутрішніх справ. Світлина за 2018 рік із Фейсбук-сторінки Дмитра Соломчука

З 2014 року засновник та голова Громадської організації «Час-Дій».

З 2016 року співвласник компанії ТОВ «Могул Лубрікантс». Основний вид діяльності фірми: роздрібна торгівля пальним.

З 29-го серпня 2019-го року – народний депутат 9-го скликання. Фракція «Слуга народу».

Родина і бізнес

Батьки – Віктор Васильович та Валентина Іллівна Соломчуки. Підприємницькою діяльністю не займаються.

Сестра – Соломчук Тетяна, – бухгалтерка.

Дружина – Соломчук (Степанюк) Олена Степанівна. Подружжя має сина – Соломчука Даміана Дмитровича, 2016-го року народження.  

Олена Соломчук з 2009-го року зареєстрована фізичною особою-підприємцем. Основний вид діяльності: роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.

Подружжя веде спільний бізнес. ПП «Фірма «АгроЦентр» не єдине, чим займаються Солончуки. На території підприємства є також магазин дитячих іграшок agrobaby.com.ua та арт-кафе «Елеонора».

Фото арт-кафе «Елеонора» з news.agro-center.com.ua
Подружжя Соломчуків із сином Даміаном. Фото зі сторінки Дмитра Соломчука у Фейсбук
Дмитро Соломчук і Олена Соломчук. Фото сайту ВСЕ 2016-й рік

Товариства та підприємства, де засновниками є подружжя Соломчуків мають статутний капітал у 100 гривень. При реєстрації ТОВ «Могул Лубрікантс» Дмитро та Олена внесли по 50 гривень. Тут вони і є кінцевими власниками.

У 2017-му році «Могул Лубрікантс» підписало контракт із КЗ «Рівненський міський спортивно-технічний клуб» Рівненської міської ради на суму 1 мільйон 499 тисяч гривень. Предмет договору – комплект надувних бортів.

ТОВ «Могул Лубрікантс» у 2019 році виграв тендер на постачання холодного асфальту Комунальному Рівненському шляхово-експлуатаційному управлінню автомобільних доріг (РШЕУ). Сума тендеру більше 60 тисяч гривень.

До ПП «Фірма АгроЦентр» податківці мали претензії в суді п'ять разів.

Дмитра Соломчука суд три рази карав штрафами та попередженням і один раз (в 2015-му) відхилив претензії податківців.

15 серпня 2016-го року – 85 гривень штрафу за те, що «працюючи директором ППФ «Агро-Центр» допустив порушення ведення податкового обліку внаслідок чого занижено податок на прибуток за 1 квартал 2016 року на загальну суму 138 тисяч 564 гривень».

9 вересня 2016-го року – попередження за те, що «вчинив адміністративне правопорушення у вигляді не утримання і не перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 7 тисяч 94 гривні».

28 вересня 2018-го року – 85 гривень штрафу за те, що «не включив до доходів прострочену кредиторську заборгованість, в результаті чого занижено податок на прибуток на суму 150 тисяч 584 гривні. Крім того не нараховано податкові зобовязання з ПДВ при безкоштовному розповсюдженню рекламної продукції, в результаті чого занижено податок на додану вартість на 41 тисячу 540 гривень».

2-го листопада 2018-го року – 50 гривень штрафу за те, що «не утримав та не перерахував до бюджету податок на доходи фізичних осіб за 2016 рік в сумі 11 тисяч 687 гривень 40 копійок».

Окрім того, Дмитро Соломчук судився із житомирським депутатом і підприємцем Топольницьким Дмитром Владиславовичем про стягнення боргу за договором позички. Згідно із судовою справою, Соломчук у 2011 році позичив Топольницькому 148 тисяч (на той час 18 500 тисяч доларів). Другий борг не виплатив навіть після програшу у суді.

Дмитро Соломчук подавав у 2009 році до суду на Фермерське господарство «Власюка Валерія Івановича». Хотів стягнути заборгованість у фермера в розмірі майже 51 тисячу гривень.

У 2013 році Дмитро Соломчук виграв суд у Агропромислового підприємства «Мир». Воно виконувало роботи по збиранню урожаю для Соломчука. Урожай зібрало, але терміни прострочило. Господарський суд Рівненської області  зобов'язав підприємство виплатити Дмитру Соломчуку  37 тисяч гривень. 

На своїй сторінці у Фейсбук Дмитро Соломчук вказує, що працює директором у Tagex. Це німецька компанія, яка постачає на європейський ринок  запчастини для сільгосптехніки та промисловості. Продукцію цієї фірми продає «Фірма «АгроЦентр». 

Майно

Дмитро Соломчук має у власності дві квартири у Рівному та дві земельні ділянки. Одна з ділянок розташована у Волинській області та призначена під магазин.

Олена Соломчук має у власності три земельні ділянки у Рівному на провулку Робітничому, 6а. За цією адресою зареєстровані ГО «Час дій» та ТОВ «Могул лубрікантс». ПП «Фірма АгроЦентр» розташована за цієї адресою у Рівному.

У власності дружини позашляховик Toyota FJ Cruiser 2007 року випуску з об'ємом двигуна 4 літри. Коштує таке авто від 24-х до 28-ми тисяч доларів. Зареєстрований автомобіль 26 листопада 2016 року. В той час у Соломчуків народився син.

Toyota FJ Cruiser, яка зареєстрована на дружину Дмитра Соломчука. Придбане авто у 2016 році. Фото із Фейсбук-сторінки Дмитра Соломчука

ПП «Фірма АгроЦентр» має у власності вісім автомобілів.

П'ять авто марки Volkswagen Caddy, зареєстровані у 2015-2017 роках. Найстаріший автомобіль 2009-го року випуску.

Також у фірми є Mersedes-Benz Sprinter 313 CDI 2013 року випуску. Його фірма придбала  у 2017 році.

У цьому ж році підприємство купило Volkswagen Arteon 2017 року випуску. Вартість такого автомобіля коливається в межах 50 тисяч доларів. 

Також фірма купила у 2018-му році Volkswagen Transporter 2013-го року випуску.

Політична діяльність

Дмитро Соломчук, під час президентських виборів, очолював штаб команди Володимира Зеленського на Рівненщині. Працює над відкриттям штабів партії по області, про що постійно розповідає на своїй сторінці у Фейсбук. Окрім цього знімає блогові відео з агітацією.

На фото зліва на право: Дмитро Соломчук, Володимир Зеленський, Юрій Ліпський, Юрій Корявченков, Степан Казанін, Євгеній Кошовий. Фото із Фейсбук-сторінки Юрія Ліпського опубліковане 15 лютого 2019 року. 
Представники партії «Слуга народу» від Рівненщини по мажоритарних округах і багатомандатному округу – від партії.

Кандидат активно підтримує політику президента Володимира Зеленського. Поширює дописи із описом його діяльності собі на сторінку та до спільноти ГО «Час дій» у Фейсбук. У останній також поширював анонс виступу «Жіночого кварталу» у Рівному.

Дмитра Соломчука пов'язують із просуванням Аграрної партії. Іще в минулому році кандидат постійно поширював дописи Аграрної партії у інших спільнотах на Фейсбук. На сторінку Аграрної партії у соцмережі досі підписаний.

Аграрна партія підтримує мораторій на вільне розпорядження власністю на землю сільськогосподарського призначення для мільйонів українців. 

Європейський суд з прав людини у травні 2018 року визнав, що мораторій на землю порушує статтю 1 Протоколу Конвенції Про захист прав людини. У статті вказано, що «кожна людина має право володіти своїм майном».

В Україні створена громадська коаліція, яка підписала Меморандум за скасування мораторію, пояснюючи, чому це порушення прав людини і шкода для економіки країни.

Народний депутат

З 29-го серпня 2019-го року – народний депутат 9-го скликання. Фракція «Слуга народу».

У період парламентських виборів займався підбором кандидатів від президентської партії на Рівненщині. Що думає про свою відповідальність Дмитро Соломчук, відбиравши скандального Романа Іванісова до партії «Слуга народу», читайте тут.

У Верховній раді 9-го скликання Дмитро Соломчук:

  • Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. 
  • Заступник члена Української частини Парламентського комітету Української частини Парламентського комітету асоціації.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки. 
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Швейцарською Конфедерацією.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Чеською Республікою.

29 серпня 2019-го Дмитра Соломчука призначили одним із 15 заступників голови фракції «Слуга народу» у Верховній раді.

3-го грудня 2019-го зняли із посади заступника через «зайнятість», як пояснив сам Соломчук у відео на своїй фейсбук-сторінці. Більше читайте тут

5-го грудня джерела зі «Слуги народу» та з Офісу президента повідомили «Українській правді»: розпустили одну з 15 неофіційних груп впливу фракції «Слуга народу», куди входив Соломчук. Ніби то ця група працювала «на інтерес Ахметова». Що на це відповів Дмитро Соломчук «Четвертій владі» –  читайте тут.

Громадська діяльність

Дмитро Солочук у 2014 році разом із Ігорем Бяликом заснували ГО «Час дій». Запатентував логотип організації у 2016 році. 

«Наша місія – спільними зусиллями зробити Рівне комфортним для життя. Ми усвідомлюємо відповідальність, яку беремо на себе та переконані, що є тим об’єднанням, яке творить майбутнє міста,» – вказано на сайті  ГО «Час дій»

Серед ініціатив організації: встановлення контейнерів для збору одягу для малозабезпечених, пакети для прибирання за собаками, роздача паперових пакетів замість поліетиленових. 

Партнерами ГО «Час дій» є фірми, які очолює Дмитро Соломчук та його оточення: ПП «Фірма «АгроЦентр», «Могул Лубрікантс», «Гощанські ковбаси»,ПП «СВС-плюс С» та інші. 

Олександр Салійчук, член ГО «Час дій» та співвласник і директор ТОВ «Перша м’ясна хата» ТМ «Гощанські ковбаси» також у є списку партії «Слуга народу» до парламенту під 76 номером.

Відео

У 2016 році Дмитро Соломчук із дружиною розповіли про своє життя та бізнес  у програмі «А ми до вас» з Тетяною Волковою».

У квітні 2019-го Дмитро Соломчук дав невелике інтерв’ю UA:Рівне, де розповів про політичні амбіції.

Слідкувати за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Дмитро Соломчук 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте