Апеляційний суд виправдав ексначальника Сарненської поліції, звинуваченого у «кришуванні» бурштиновидобутку

Апеляційний суд виправдав ексочільника поліції Сарненщини Ігоря Харитонова
Джерело
«Четверта влада», архів 2018 року

Рівненський апеляційний суд виправдав колишнього начальника Сарненської поліції Ігоря Харитонова. Офіційно його звинувачували у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу. Неофіційно – в «кришуванні» незаконного бурштиновидобутку.

Ще у березні 2016 року словами «чуєш, шо я тобі сказав, щенок, бл*ть» він давав поліцейським «5 мінут» покинули урочище «Йолки», де незаконно видобували бурштин. За це йому висунули обвинувачення у «кришувані» незаконного видобутку бурштину.

Однак 12 грудня 2022 року судді Рівненського апеляційного суду погодилися із рішенням Сарненського районного суду, що Харитонов не винен.

Свідчення про злочин

«Четверта влада» писала, що у березні 2016 року в урочищі «Йолки» у Сарненському районі поліцейські Дмитро Оленіч, Роман Афонін та Олександр Колядко виявили факт незаконного видобутку бурштину трьома мотопомпами.

Тоді викликали на допомогу слідчо-оперативну групу. Після цього поліцейському Оленічу зателефонував начальник райвідділу, щоб вони поїхали з місця «в отдєл бл**ь». Поліцейські відмовилися це зробити, щоб дочекатися приїзду підкріплення.

За версією слідства, за деякий час в урочище приїхав начальник райвідділу Ігор Харитонов і під тиском «переконав» підлеглих не заважати протиправному видобутку бурштину та поїхати геть.

Свідок на відео Управління СБУ в Рівненській області казав, що бачив, як на місце події приїхав камуфльований джип, звідки до поліцейських вийшла людина. Після розмови джип поїхав далі. А бурштинокопачі знову завели мотопомпи, коли поїхав і Харитонов.

У Сарнах виправдали

Сарненський районний суд вирішив, що слідство не довело, що дії Харитонова призвели до суспільно-небезпечних наслідків. Мовляв, на момент його дзвінка бурштинокопачі самі розбіглися. Тому вказівка покинути місце події «жодним чином не вплинула» на потерпілого, щоб він прийняв незаконне рішення.

Суддя Сарненського районного суду Тетяна Ведяніна оголосила виправдувальний вирок 28 грудня 2018 року

Адвокат Харитонова Андрій Давидюк на одному із судових засідань у Сарнах казав, що дзвінків до поліцейських було декілька. А одним із перших дзвінків Харитонов просив допомогли слідчо-оперативній групі знайти місце незаконного видобутку.

– А чому він дзвонив, бо казав: хлопці, ви підійдіть хоч хтось – дорогу покажіть. З застосуванням ненормативної лексики, ми це не заперечуємо, – казав Давидюк.

Також суд вирішив, що експертиза не змогла довести, що звукозаписи не мають ознак монтажу. А покази свідка з відео Управління СБУ  – суперечливі і не збігаються зі свідченнями інших свідків.

В апеляції свідки змінили покази

З висновками Сарненського районного суду погодилися й судді Рівненського апеляційного суду.

Під час апеляційного розгляду потерпілий поліцейський Дмитро Оленіч вже не зміг згадати, що йому телефоном говорив Ігор Харитонов. А свідки Роман Афонін та Олександр Колядко не згадали суттєвих подробиць березневих подій 2016 року.

Крім того, адвокат обвинуваченого Андрій Давидюк в апеляції повідомив, що вони подали заяви, що не вважають себе потерпілими і що до них не було тиску.

До слова, на засіданні 7 лютого 2022 року прокурор Сергій Ковальчук говорив, що свої покази змінив учасник слідчо-оперативної групи Петро Мельник. Мовляв, раніше він казав, що «Харитонов давав вказівки Афоніну, Оленічу й Колядці залишити місце події і їхати в смт Клесів». Однак в апеляції не підтримав свої попередні слова.

Зрештою головуючий суддя зачитав вступну й резолютивну частину рішення, яким апеляційну скаргу прокурора залишили без задоволення, а рішення першої інстанції – без змін.

Під час суду Ігор Харитонов і його адвокат Андрій Давидюк наполягали, щоб їх журналістка не фотографувала.

Судді Рівненського апеляційного суду. Зліва на право: Олег Полюхович, головуючий Святослав Гладкий та Тетяна Збитковська

Наразі не відомо чи прокуратура подаватиме касаційну скаргу. Кажуть, що вирішать це, коли отримають повний текст ухвали.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте