Безрамне скло від Aestech – а так можна було?

Українська компанія Aestech, яка є частиною міжнародного холдингу TECHIIA, винайшла технологію створення скляних фасадів, які не потребують додаткового каркасу. Це може радикально змінити індустрію великого фасадного скління.

Інженери успішно презентували свою запатентовану технологію на World Architecture Festival, який нещодавно пройшов у столиці Португалії - Лісабоні. WAF – найбільша подія у світі архітектури та дизайну, яка кожного року збирає найдосвідченіших експертів у сфері архітектури   з усього світу. 

Ядро технології Aestech — склопакет підвищеної міцності (СПМ). За своїми властивостями він значно перевершує стандартні склопакети, які поки що масово використовують у будівництві. 

У чому ж різниця? У звичайному склопакеті через відносно м’яке з’єднання шарів листового скла  лише зовнішнє скло приймає на себе  більшість  навантаження. Другий та  третій шари скла  лише створюють камери для тепло- та шумоізоляції і незначно приймають участь в у підтримці зовнішнього скла.

Це змушує проектувальників фасадів зменшувати площу склопакета та використовувати додаткові підсилюючі  елементи  у вигляді ригелів, стійок, рам, або  значно підвищувати товщину зовнішнього скла. Інакше є небезпека руйнування склопакета від вітру та опадів, особливо на високих поверхах. 

У СПМ –принципово інша система взаємодії шарів скла. Вони  жорстко з’єднані між собою по периметру  дистанційною рамкою з твердого склокомпозитного матеріалу  та  спеціального клею.

У такий спосіб механічна схема СПМ перетворюється  на пласку трубу, що забезпечує пропорційний розподіл навантаження на зовнішні та  внутрішні шари скла.  

Водночас, склопакети  можливо закріплювати безпосередньо до несучих конструкцій будівлі, та з'єднувати, за рахунок закріплення фіксуючих елементів (пластини, полоси, кутники та інш.), у склокомпозитний профиль дистанційний рамки.

Запатентована технологія від українських інженерів відкриває шлях до безрамного скління, тобто дозволяє виготовляти склопакети великих розмірів і монтувати їх без традиційних металевих каркасів.  

Щоб комплексно продемонструвати переваги технології, фахівці  Aestech розробили та виготовили  великий стенд, який зайняв понад 70 кв.м площі WAF-2022.

Одна з його складових – скляна арка заввишки чотири метри, зібрана з 23 склопакетів підвищеної міцності різної форми. Усі вони були з'єднані один з одним під різними кутами без додаткових профілів.  

Найактивніші учасники фестивалю навіть могли пострибати на склопакеті, зробленим за новою, запатентованою технологією, та буквально впевнитися в його підвищеній міцності. 

Нині компанія Aestech рухається на європейський ринок. У її арсеналі є ще декілька винаходів у сфері скління, які дозволять зробити фасади більш енергоефективними та екологічними. Компанія  постійно працює по розвитку та вдосконалення технологій великоформатного скління без зайвих елементів.  

«Скляні фасади без додаткових тримальних елементів можуть змінити архітектуру. Вони звільняють креативність архітекторів від конструктивних обмежень. Широке використання нашої технології може подарувати світу безліч дивовижних, захоплюючих будівель. І я радий, що європейський шлях СПМ почав з WAF2022.

Хочу відзначити, що колеги з різних країн зацікавились нашим продуктом та добре про нього відгукуються», – прокоментував участь Aestech у WAF-2022  керівник компанії  Леонід Лазебніков. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте