Через неправильне зберігання готівки від батьків: ексдиректорка рівненського дитсадка програла суд

Порушення фінансової дисципліни в дитсадку зіграло свою роль у тому, що колишня директорка не змогла поновитися на посаді
Джерело
«Четверта влада»

Після півроку судових засідань у Рівненському міському суді Наталії Карашевич відмовили у поновленні на посаді. До 2 червня 2021 року вона працювала директоркою у дитсадку №4 «Соняшник».

Після перевірок міського управління освіти директорці оголосили догану, а потім звільнили. Наталія Карашевич подала до суду два позови, про поновлення на роботі та скасування догани. Наприкінці жовтня догану суд скасував. А от у поновленні та в інших вимогах Карашевич 6-го грудня відмовили.

Можете переглянути півторахвилинне відео про цю історію.

Суддя Рівненського міського суду Оксана Панас наголосила, що в дитсадку була порушена фінансова дисципліна, за яку, як керівниця, відповідала Карашевич.

Також суддя зауважила, що батьки мають право збирати гроші у будь-якій зручній їм формі. Але якщо це готівка, то брати її у батьків і зберігати у себе не має права працівниця дитсадка, як це робила діловодка та помічниця вихователя Галина Давидчук. Навіть якщо її й обрали головою опікунської ради.

Тому суд не поновив Наталію Карашкевич на посаді директорки дитсадка і вирішив не відшкодовувати їй витрати, які вона вказувала у позові: зарплату від часу звільнення, моральну компенсацію, оплату послуг адвокатки та судовий збір.

Наразі невідомо, чи буде Наталія Карашкевич подавати на апеляцію.

«Чорна каса» дитсадка, або чому звільнили Карашевич

У квітні цього року міському голові поскаржилася одна із колишніх виховательок дитсадка «Соняшник» Наталія Пупова. За її словами, директорка Наталія Карашевич принижує своїх працівників публічно, привласнює їхні премії, а вони під цим тиском – звільняються. Згодом про те ж почала розповідати й інша колишня вихователька Наталія Данильчук.

Після звернення колишніх виховательок до міськради поліція відкрила кримінальне провадження, слідство триває, нікому підозр не оголосили.

Частина батьків дітей також звернулися до міського голови. Їх цікавила, насамперед, чому так часто звільняються вихователі та наскільки прозоро витрачають гроші, які вони здають на потреби дитсадка.

У зв’язку із цим управління освіти провело перевірку. Виявилося, що з батьків збирали гроші двічі на місяць: у фонд дитячого садка та готівкою.

Саме через останнє директорку Карашевич звільнили. Бо всі гроші мали б перераховувати на спеціальний благодійний рахунок. А про нього батьки, які звернулися у міську раду, кажуть, що не знали.

На суді головна бухгалтерка дитсадка Тетяна Гречко казала, що батькам роздавали номер рахунку, але більшість із них вирішила, що готівкою їм зручніше. Тетяна Гречко відповіла, що вона відповідає лише за надходження на офіційний рахунок, а до готівки не мала жодного стосунку. 

Виявилося, що гроші від батьків брала діловодка, помічниця вихователя та голова опікунської ради садочка Галина Давидчук. Вона ж ці гроші, замість того, щоб внести на рахунок закладу, зберігала чи то в шухляді, чи то у сумці.

Голова опікунської ради на суді сказала, що не знала, що готівку потрібно вносити на рахунок і що ні головна бухгалтерка, яка це бачила, ні директорка дитсадка Карашевич, яка також про це знала – їй не порадили, як правильно робити.

Також, зі свідчень Давидчук, саме директорка дитсадка казала їй, на що треба витрачати зібрані з батьків гроші.

На суді юристка з управління освіти Катерина Морозова доводила, що на сайті садка хоч частково і були звіти про витрачені батьківські гроші, але опубліковані вони були заднім числом і в них не були відображені гроші, які батьки здавали готівкою.

Скільки саме грошей здавали батьки готівкою і на що їх витратили, встановити неможливо, бо ніхто цього не обліковував.

Більше про цю історію читайте у матеріалі «Чорна бухгалтерія» рівненського дитсадка


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте